משרד עורכי דין - מוביל תכנון ובניה

אודות שוב ושות' משרד עורכי דין:

משרד עורכי הדין שוב ושות' הוא אחד המשרדים הגדולים, הוותיקים והמובילים בארץ בתחום המקרקעין, התכנון והבנייה. המשרד מדורג בראש המדדים המובילים בתחום הנדל"ן, וחתום על פסיקות תקדימיות  רבות בתחום המקרקעין. 


משרד עורכי הדין שוב ושות' מספק ללקוחותיו סל שירותים משפטי מלא בכל היבטי תחום המקרקעין, התכנון והבנייה, לרבות ייצוג בעסקאות נדל"ן מורכבות וסבוכות; הסכמים על פי תמ"א 38 ופינוי־בינוי; פיתוח נדל"ן; שינויי ייעוד הקרקע; מיסוי עירוני, מיסוי מקרקעין והיטלי השבחה הפקעות; טיפול מול ועדות התכנון השונות, כולל ועדות הערר, וכן מול בתי המשפט בערכאות השונות; התדיינויות משפטיות בנושאי מקרקעין ועוד.

המשרד הוקם בשנת 1957 על ידי עו"ד משה שוב ז"ל, אחד מעורכי הדין הוותיקים ופורצי הדרך בתחום המקרקעין בישראל. כיום עומדים בראש המשרד ילדיו, עו"ד שמואל שוב, המשמש כשותף מנהל, עו"ד נעמה שיף ועו"ד אביעד שוב. לצידם, מונה צוות המשרד 16 עורכי דין, ארבעה מתמחים וכן עובדי מנהלה.

המשרד כולל גם מחלקה המתמחה ברישום פרצלציות (הליכי איחוד וחלוקה) ובתים משותפים, בניהולה של עו"ד מלי רוזנבלום. 

ייצוג מלא עד הערכאות העליונות 

משרד עורכי הדין שוב ושות' מעניק ללקוחותיו שירות וייצוג מלאים בכל שלבי הטיפול במקרקעין ובכל סוגי העסקאות, פשוטות ומורכבות כאחד, החל בבדיקת נאותות וייעוץ בנוגע לכלל ההיבטים של רכישת הקרקע, דרך שלבי הוצאת העסקה לפועל ולאורך הליכי המשא ומתן לניסוח ההסכמים הרלוונטיים (לרבות יוזמות משותפות והסכמי ליווי מימון).

המשרד מייצג את לקוחותיו הן מול ועדות התכנון והן בבתי המשפט האזרחיים והמנהליים, לרבות בית המשפט העליון. במהלך השנים, במסגרת ייצוג לקוחותיו בערכאה העליונה, הגיע המשרד לפסיקות תקדימיות רבות בתחום המקרקעין. המשרד דורג כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום הנדל"ן והתכנון והבנייה על פי דירוג Code BDi לשנת 2019 וכן על פי דירוג 100 s'DUN לשנת 2019.

בין לקוחות המשרד: חברות נדל"ן ובנייה ציבוריות ופרטיות וכן חברות אחרות, ולקוחות פרטיים רבים.  

מובילים בתחום ההתחדשות העירונית 

משרד עורכי הדין שוב ושות' מתמחה בליווי וייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית. המשרד מעניק הן לדיירים והן ליזמים ליווי משפטי מקיף וצמוד, החל בשלב ההחלטה העקרונית על ביצוע הפרויקט, דרך ניתוח ובחירת ההצעות מטעם היזמים, ניהול המשא ומתן עד לקבלת תמורה מקסימלית ועריכת ההסכם- ועד לסיום הבנייה בפועל/רישום הבית המשותף.

כחלק ממערך השירותים שמעניק המשרד לדיירים מבצע הצוות לקראת כל פרויקט בדיקה מקיפה ומעמיקה במטרה לוודא כי היזם הנבחר הוא בעל ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית ובעל איתנות כלכלית אשר תאפשר לו לספק את הביטחונות הראויים, ולהשלים את הפרויקט בהצלחה.

כחלק מהתהליך, יוודאו עורכי הדין של המשרד כי כל ההסכמות בין היזם לדיירים מתועדות ומפורטות בכתב באופן מפורש, על מנת להבטיח כי הדיירים לא יישאו באף הוצאה, וכי יקבלו בעד דירתם הקיימת את התמורה המובטחת להם - דירה גדולה וחדשה.

 

טיפ לנציגי דיירים / מאת עו"ד נעמה שיף
דיירים הנמצאים במשא ומתן מול יזמים לגבי התוספת במטרים לדירתם החדשה בפרויקטים לפינוי־בינוי צריכים להיות מודעים למגמה השלטת בחודשים האחרונים: הרשויות המקומיות (תל אביב, חיפה ועוד) מגבילות לעיתים את התמורה ל־12 מ"ר בלבד. גם הרשות להתחדשות עירונית פרסמה נייר עמדה בו צוין כי התמורה המקסימלית לדירות תהיה 12 מ"ר (למעט דירות קטנות). על כן, מוטב לאותם דיירים להפנים את המגמה המתהווה ולא להתפתות ליזמים שמפזרים הבטחות לתוספת גדולה של עשרות מטרים לדירתם הקיימת - הבטחות שאותן לא בהכרח יוכלו לספק. מומלץ לדיירים לבחור ביזמים בעלי ניסיון מוכח בפינוי־בינוי, ולנסות לקדם את ההסכמים במהירות לפני הגזירה הבאה.

 

 

הנהלת החברה

שמואל שוב

עו"ד, שותף מנהל

אביעד שוב

עו"ד, שותף

עו"ד נעמה שיף

שותפה

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search