להורדת אפליקציה

התחדשות עירונית

במדור התחדשות עירונית תמצאו את הכתבות והידיעות החמות ביותר בתחום – תוכניות מתאר שהופקדו, פרויקטים של התחדשות עירונית שיוצאים לפועל, שינויים במדיניות הרשויות המקומיות בהקשר לתחום התחדשות עירונית וכן ראיונות עומק עם דמויות בכירות מתחום הכוללים חברי מנהלת, אדריכלים, מהנדסים, שמאים, עורכי דין – כל מי שיכול לעזור לכם לקרוא בצורה המדויקת ביותר את מפת ההתחדשות העירונית בישראל.

 

להרוס שכונה שלמה ולבנות מחדש: "התוכנית הכי מורכבת שערכנו"

האדריכליות שחתומות על תוכנית ההתחדשות של רמת אליהו בראשל"צ מספרות על המהמורות שעברה התוכנית, הקושי להגיע לכדאיות כלכלית ועל הסיכוי לשילוב מוצלח של האוכלוסייה החדשה בקרב תושבי המקום. "התכנון שוויוני. ילדים יוכלו ללכת ברגל לכל מקום בלי קשר לכמה מכוניות יש להורים"

"כשהגענו לכאן אמרו שהשתגענו": החברה שלא מחכה למדינה – ומביאה את ההתחדשות לפריפריה

חברת צמח המרמן החליטה להקדיש חלק ניכר ממשאביה למיזמי פינוי-בינוי, אך בחרה לעשות זאת באופן שמבדל אותה מהמתחרים. "דווקא במקומות מרוחקים עם מחירים נמוכים יחסית, שמייצגים עבור היזמים סיכון גדול יותר - שם יש לנו יתרון"

"המדינה בפאניקה מוצדקת. אין דרך לדעת מה יהיו עלויות התחזוקה של מגדל"

מתווה משרד המשפטים למימון קרנות תחזוקה למגדלים באמצעות הגדלת זכויות בניה, מהווה פתרון חלקי לבעיה שרק תמשיך ותסתבך – כך אומרת פרופ' רחל אלתרמן בראיון למרכז הנדל"ן. "מגדל הוא לא בניין אלא 'מכונת מגורים' וכך צריך להתייחס אליו"

חשיפה: מש' המשפטים בוחן הסדרה פעילות נציגויות הדיירים בחקיקה

בימים אלו מגובשת יוזמה ל"הסדרה רכה" של הנציגויות בהיבטים של אופן המינוי, מי יכול לכהן בהן, אילו סוגי החלטות הן רשאיות לקבל ועוד. "כיום אין אפילו חובה שהנציגות תבוא מקרב בעלי הדירות עצמם. אנחנו רוצים לשנות את זה"

  • © כל הזכויות שמורות
search