להורדת אפליקציה

"פארק האסבסטונים" בי-ם יפותח בהשקעה של 70 מיליון שקל

הפארק שבדרום-מערב עיר הבירה יהפוך לפארק רובעי-עירוני ויכלול בין היתר אגם מלאכותי • רוטשטיין תחזיק ב-55% מחברת אנשי העיר, ותהפוך לבעלת השליטה בה.

יו"ר קק"ל דני עטר וראש עיריית ירושלים משה ליאון במעמד חתימת ההסכם לפיתוח פארק האסבסטונים (דוברות עיריית ירושלים)
יו"ר קק"ל דני עטר וראש עיריית ירושלים משה ליאון במעמד חתימת ההסכם לפיתוח פארק האסבסטונים (דוברות עיריית ירושלים)

• עיריית ירושלים הודיעה השבוע על חתימת הסכם לפיתוח "פארק האסבסטונים" בקריית היובל ובקריית מנחם, בהשקעה של 70 מיליון שקלים. עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) וקרן קיימת לישראל חתמו, בהובלת ראש העיר משה ליאון, על ההסכם, שכולל את פיתוח הפארק הענק, לרווחת תושבי דרום-מערב העיר בפרט ותושבי העיר בכלל. עבודות הפיתוח יבוצעו על-ידי חברת מוריה. עם סיום העבודות ישמש פארק האסבסטונים כפארק רובעי-עירוני, ישתרע על שטח של כ-200 דונם ויכלול אגם מלאכותי, שבילי אופניים, שבילים להולכי הרגל, מתקני משחק חדישים, מתקני ספורט, הסדרת שבילים, חידוש הגינה הקהילתית, חיבור לשכונות הסובבות, הסדרת חניות ועוד, תוך שמירה ושילוב מאפייניו וערכיו הטבעיים הקיימים.

"פארק האסבסטונים" בי-ם יפותח בהשקעה של 70 מיליון שקל

• אתמול (ה') התקיים אירוע הנחת אבן פינה לפרויקט דירה להשכיר בנהריה של חברת הנדל"ן סלע בינוי, במעמד שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן. עוד נכחו באירוע: בעלי סלע בינוי, משפחת סלע, ראש עיריית נהריה רונן מרלי, מנכ"ל דירה להשכיר יאיר טל ויו"ר דירה להשכיר אודי דמתי. פרויקט מרכז סלע ממוקם בפינת הרחובות קרן היסוד והנרייטה סאלד בנהריה, מרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת, התחנה המרכזית ושדרות הגעתון ורחוב לוחמי הגטאות התוססים. הפרויקט כולל שני בניינים בעלי 8 ו-9 קומות, ובהם 61 דירות המיועדות להשכרה במסגרת התוכנית "דירה להשכיר". בבניין הדרומי מבין השניים מתוכננת שדרת מסחר בשטח של כ-150 מ"ר.

"פארק האסבסטונים" בי-ם יפותח בהשקעה של 70 מיליון שקל

• חברת רוטשטיין הודיעה השבוע, בהמשך להודעתה מתחילת החודש שעבר, כי היא רוכשת 4% נוספים מחברת הנדל"ן אנשי העיר, בתמורה לכ-5.4 מיליון שקל. בעקבות כך, תחזיק החברה ב-55% מחברת אנשי העיר. רוטשטיין עדכנה כי התחייבה במסגרת ההסכם להעמיד לאנשי העיר אשראי בסך של כחמישה מיליון שקל, בריבית שנתית בטווח של 7-5%. כך הופכת החברה למעשה לבעלת השליטה האפקטיבית באנשי העיר.

• עוד הודיעה השבוע חברת רוטשטיין כי החלה בשיווק פרויקט "רוטשטיין VALLEY" בשכונת החותרים בטירת הכרמל. החברה תקים 362 יח"ד בפרויקט, שיכלול 15 בנייני בוטיק בני 8 קומות כל אחד. כזכור, מתחם החותרים היה במוקד מחלוקת בין החברה לבין רשות מקרקעי ישראל, באשר לשומה שנקבעה מצד רמ"י. בפברואר הודיעה החברה שהמחלוקת נפתרה – וכעת החברה החלה בשיווק הפרויקט באופן רשמי.

"פארק האסבסטונים" בי-ם יפותח בהשקעה של 70 מיליון שקל

• חברת מניבים ריט הודיעה השבוע כי התקיימו כל התנאים לרכישת מגדל מניבים מיטב שבכפר סבא, והמגדל נמסר לחזקתה של החברה ושל שותפהּ לעסקה. מניבים ריט והשותף שילמו על המגדל כ-291.1 מיליון שקל. חלקה של החברה במגדל הוא 60%, כך ששילמה במסגרת העסקה כ-174.7 מיליון שקל.

• חברת קנדה-ישראל מאשרת, בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת, כי היא מנהלת משא ומתן לרכישת רשת המלונות Tamares, והחלה בעריכת בדיקות נאותות של רשת המלונות. "נכון למועד זה טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים, ואין ביכולתה של החברה להעריך את סיכויי הצלחת המו"מ האמור", נכתב בהודעת החברה לרשות לניירות ערך.

• חברת אספן גרופ מדווחת כי השלימה את מכירת שלושת התאגידים הגרמניים שהחזיקה בזכויותיהם, תמורת כ-625 מיליון שקל – עסקה שעליה הודיעה במרץ האחרון. העסקה התעכבה מעט, בשל השפעות משבר הקורונה, ככל הנראה, והשבוע הושלמה באופן רשמי, לאחר שיתרת התמורה הועברה על ידי הקונה.

• חברת ריט 1 הודיעה השבוע לרשות לניירות ערך כי התקשרה בהסכם מפורט וכן בהסכם שיתוף מקרקעין עם חברת רני צים מרכזי קניות, בעקבות ההתקשרות ביניהן בתחילת יולי האחרון על רכישת 50% מזכויותיה של רני צים בפרויקט לב גני תקווה. החברות "עלו שלב" בהסכם, זאת לאחר השלמת בדיקת הנאותות שביצעה ריט 1, ולאחר אישור דיקרטוריון החברה. התמורה: כ-110 מיליון שקל.

• חברת מגה אור מעדכנת כי חל שינוי בהסכם מכירתו של "מרכז מגה לעסקים" במודיעין – עסקה שעליה דיווחה החברה עוד ביוני 2019: על פי הודעת החברה לרשות לניירות ערך, הסכימו הצדדים לדחות את מועד מסירת החזקה של הממכר – שנקבע ליום ראשון האחרון (23 באוגוסט) - והם מנהלים כעת ביניהם משא ומתן באשר לחתימה על תוספת להסכם, אשר תסדיר את אופן מסירת החזקה בממכר ואת מועד המסירה, לרבות ביצוע התאמות במועד התשלום ובאופן תשלום יתרת התמורה בגין הממכר.

• חברת אביסרור משה ובניו הודיעה השבוע כי קיבלה היתר בנייה לפרויקט "מגדלי המדע 2" ברחובות, והחלה בשיווק הדירות. החברה תבנה במסגרת הפרויקט מגדל מגורים בן 19 קומות ובו 70 יחידות דיור. מדובר במגדל המגורים השלישי שבונה החברה בשכונה, הקרובה למרכז העיר, למכון ויצמן, לפארק המדע ולתחנת הרכבת העירונית.

• חברת דרא שיווק נדל"ן החלה בשיווק פרויקט חדש – 100 דירות ביישוב עלי זהב שבשומרון, פרויקט שנקרא "קדמת עלי זהב". את הפרויקט תבצע חברת אריאל יזמות. מחברת דרא נמסר כי עלי זהב הוא אחד היישובים הצומחים בישראל בעשור האחרון, ונמצא כ-15 דקות נסיעה מראש העין.

"פארק האסבסטונים" בי-ם יפותח בהשקעה של 70 מיליון שקל

'פסגת הנדל"ן אילת'- ועידת בכירי הנדל"ן יוצאת לדרך!
לפרטים והרשמה: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search