ארבעה מנהלים בקבוצת גבאי חשודים בהעלמת הכנסות בהיקפים של מיליוני שקלים

החשודים נעצרו ושוחררו לאחר חקירה סמויה של היחידה הארצית למאבק בפשיעה ברשות המיסים – יחידת יהלום • בחברה טוענים: הרקע לחקירה - סכסוך עסקי מתמשך

שיתוף הכתבה
אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי - נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים (יח"צ)אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי - נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים (יח"צ)

בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם את שמותיהם של ארבעה מנהלים בקבוצת גבאי, החשודים בעבירות מס. החשודים הם אלי גבאי, בעל מניות מטעם החברה; מיה גבאי-טובול, מנכ"לית החברה; אורית טירר-גבאי, סמנכ"לית השיווק והמכירות; ורועי פפר, מנהל מכירות בחברה. שלושה מארבעת החשודים הם אחים וילדיו של יו"ר החברה.

במהלך חקירה סמויה שניהלה היחידה הארצית למאבק בפשיעה ברשות המסים (יחידת "יהלום"),עלה החשד כי המנהלים ביצעו הנמכה של מחירי דירות ששיווקה החברה, ערכו חוזים כוזבים לעניין שווי העסקאות, דיווחו דיווחים כוזבים למס הכנסה ומיסוי מקרקעין אודות שווי העסקאות, וקיבלו תשלום במזומן בניגוד לחוק עבור ההפרש בין השווי המדווח לתמורה האמיתית.

נוסף על כך, התגלו במהלך החקירה ראיות לכך שחלק מהמנהלים אף רכשו דירות מהחברה עבור עצמם, תוך הנמכת שווי הנכסים ודיווח כוזב לרשות המסים על העסקאות. מהחקירה עולה כי שלושה מתוך ארבעת החשודים רכשו דירות 5 חדרים בגודל של 129 מ"ר בבניין שבנתה החברה ברחוב ארבר 13 בתל-אביב תמורת סכום של 2,050,000 - 2,125,000 שקל, המשקף שווי של כ-16 אלף שקל למ"ר. זאת, כאשר יתר הדירות בבניין נמכרו לפי שווי של 21 - 36 אלף שקל למ"ר. 

כמו כן עלה החשד כי הדירות נמכרו למנהלים בחברה בידיעה ובהסכמה שכל דירה תפוצל לשתי דירות נפרדות, כאשר עלות הבניה והפיצול תהיה על חשבון החברה. כך יצא שבמחיר של קצת יותר משני מיליון שקלים, קיבל כל אחד משלושת המנהלים החשודים בעבירה זו שתי דירות בתל אביב, עם חניה ומחסן צמודים. בידי היחידה החוקרת נתונים בנוגע לביצוע עסקאות נוספות של אותם חשודים מול חברות אחרות בשליטתם,  בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. 

סעיף 3(ט) לפקודת מס הכנסה קובע כי אדם שמימש זכות לרכישת נכס (במקרה הזה דירה) במחיר הנמוך ממחיר השוק, והפחתת המחיר נובעת מהיותו בעל שליטה או קרובו, ידווח על ההפרש שבין המחיר ששילם לבין שווי השוק כהכנסה בדוח השנתי שלו לפי סעיף 2(4) לפקודה. על פי חומר הראיות שנאסף החשודים לא כללו בדוחות שהגישו הכנסה זו. החשודים נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת.

מעו״ד אורי שפיגל ממשרד נשיץ ברנדס אמיר , המייצג את החברה ומשפחת גבאי, נמסר בתגובה:

"הרקע לחקירה של רשות המיסים הוא סכסוך עסקי שמתנהל בבתי משפט בין מרשיי לצדדי ג׳ בנוגע למספר דירות בפרוייקט ספציפי שבנייתו הושלמה. מרשיי משתפים פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה. אנו סמוכים ובטוחים שבסיומה יתברר כי התנהלותם היתה ללא דופי וכי לא נפל בה כל פגם".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:רשות המיסיםקבוצת גבאיאלי גבאייחידת יהלוםבית משפט השלום בראשון לציון
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...