התחדשות בפריפריה: "השנה תראו אישור תוכניות במיליארדי שקלים. אנחנו מוקלטים, תבדקו אותי"

כך התחייב מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר, שהגיע לאולפן של מרכז הנדל"ן לדיון על תוכניות הרשות לחידוש הפריפריה. מנכ"ל אאורה יעקב אטרקצ'י: התוכניות מאושרות ללא כלכליות, ואז המענקים לא מגיעים. המענק צריך להיות בתב"ע"

שיתוף הכתבה

לפני מספר שבועות הציגה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תוכנית שאפתנית, שבמסגרתה איתרה לא פחות ממאה ועשרה מתחמים המתאימים להתחדשות עירונית בפריפריה, ואף החלה לתאם תכנון מפורט בחלקם. אבל בענף ההתחדשות, שבו כבר רגילים לתוכניות והבטחות, בעיקר בכל מה שקשור לפריפריה, מתייחסים לתוכנית החדשה עם לא מעט חשדנות.

אל האולפן של מרכז הנדל"ן הגיעו מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית אלעזר במברגר, ומייסד ומנכ"ל חברת אאורה , יעקב אטרקצ'י, ויחד איתם דנו בשאלה האם הפעם, חלום ההתחדשות בפריפריה סוף כל סוף יתגשם.

במברגר הציג את היוזמה החדשה: "עד היום קבלנים לא קידמו התחדשות בפריפריה, כי זה לא כלכלי. גם הממשלה לא התערבה והתוצאות היו בהתאם. הוצאנו את המהלך הזה במטרה לשנות את המציאות". עוד לדבריו, "בלי מענק ממשלתי לא תהיה במתחמים הללו התחדשות, ואת המהלך הזה של מתן מענקים אנחנו עכשיו בפעם הראשונה מבצעים".

לדברי אטרקצ'י, "מגיע לפריפריה לא פחות ממה שמגיע לגוש דן. זהו צו השעה ומשימה לאומית. מגיעה גם לתושבים האלה דירה איכותית וממ"ד ומרפסת ושכונה מפותחת". אלא שלדבריו, "הבעיה היא ששמאשרים תוכניות, ואומרים שהמענקים יהיו בעתיד. אחר כך הם לא קורים, או קורים במעט מאד מקומות. הכסף צריך לבוא כבר בשלב התב"ע".

לשאלה האם כעת, כשהוצאות המדינה בגין המלחמה כה כבדות, תמצא הממשלה מיליארדי שקלים לסבסוד התחדשות בפריפריה, השיב במברגר כי "דווקא בגלל המלחמה זה יקרה. השנה הזו אתם תראו תוכניות ממשלתיות במיליארדי שקלים מגיעות לאישור. אנחנו מוקלטים, ואתם מוזמנים לבדוק אותי בעוד שנה.


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:הרשות הממשלתית להתחדשות עירוניתאאורהיעקב אטרקצ'יאלעזר במברגרהאולפן של מרכז הנדל"ן
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...