• דרך בגין 132, בנייני עזריאלי - הבניין המשולש, תל אביב
  • חברה מובילה בפינוי בינוי

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת אאורה מחדשים את ישראל

פעילויות חברת אאורה מחדשים את ישראל בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת אאורה מחדשים את ישראל

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת אאורה מחדשים את ישראל

יעקב אטרקצ'י

בעלים ומנכ"ל

הוד בצר

משנה למנכ"ל

אריאל פשין

סמנכ״ל כספים

גיא חנינה

סמנכ"ל הנדסה

אור הרפז

סמנכ״ל פיתוח עסקי

ליאת בן אבו

סמנכ״לית תכנון

מירב בריקמן

סמנכ"לית פיתוח עסקי והתחדשות עירונית

קרן ימיני

סמנכ״לית שיווק ומכירות

אודות חברת אאורה מחדשים את ישראל

אאורה מחדשים את ישראל היא מהחברות הגדולות והמובילות בענף הנדל"ן בישראל, והחברה המובילה בישראל בתחום ההתחדשות העירונית. לאאורה 60 פרוייקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, היא חרטה על דיגלה חיבור עמוק לדיירים הוותיקים, קשר אישי מתוך ציונות ואמונה בכך שהתחדשות עירונית היא הדרך לחדש את ישראל. ערכים אלו ורבים נוספים, עומדים מאחורי הצמיחה יוצאת הדופן שלה בשנים האחרונות, ומקנים לה השפעה מהותית על שוק הדיור בישראל. 

 

מקצועיות, אמינות, אנושיות וציונות

חברת אאורה מחדשים את ישראל הינה חברה ציבורית שרואה את תחום ההתחדשות העירונית כשליחות לאומית וציונית, המאפשרת יצירה של סביבת מגורים איכותית במציאות של התמעטות קרקעות פנויות ושל מרחבים עירוניים צפופים. פעילות החברה מתמקדת בהקמת שכונות מגורים חדשות הכוללות: דירות מפנקות, שטחי מסחר, מבני ציבור, מתחמים משותפים לטובת הדיירים, פארקים נרחבים והתאמה של התשתיות השונות לצרכים החדשים של הדיירים בשכונות. החברה פועלת מתוך הבנה שורשית של הצורך ביצירת מרחב עירוני מתקדם במטרה לשפר את איכות החיים של כלל תושבי העיר, של דיירי הבתים הוותיקים ושל הרוכשים החדשים - לרבות אוכלוסיות מוחלשות, קשישים ובעלי צרכים מיוחדים.

 

אאורה מחדשים את ישראל דוגלת, מעל לכול, בערכים של מקצועיות ואמינות, ושמה בראש מעייניה את הגורם האנושי בתהליך – הדיירים. בכל פרויקט של החברה הדיירים הוותיקים הם שותפים אמיתיים ושווים לדרך. נציגי החברה מקפידים להתנהל מולם בשקיפות, בזמינות ובאנושיות במטרה לתת להם ערך אמיתי.

 

מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, יעקב אטרקצ'י, הוא איש עסקים ויזם - מחלוצי תחום ההתחדשות העירונית בישראל. ניסיונו הרב במגזר הציבורי וכן הידע והמוניטין שצבר בתחום שוק ההון וייזום הנדל"ן, באים לידי ביטוי במעורבותו היומיומית בכל אספקט של פעילות החברה.


יכולות יוצאות דופן בשוק רווי ותחרותי

אאורה מחדשים את ישראל זוכה לאמון רב מצד שוק ההון והמערכת הבנקאית, המאפשר לה להתפתח באופן מואץ תוך ניצול יתרונותיה הרבים: התמחויות ייחודיות, צוות עתיר ניסיון, מבנה הון יציב, יכולות פיננסיות מוכחות ומיומנויות ניהוליות. כל אלה מאפשרים לחברה לבלוט בשוק התחרותי. 

 

נדבכים אלו הם הבסיס לצמיחה יוצאת הדופן של החברה, המתבטאת, בין היתר, בעלייה בשוויה לעומת השנה שעברה. נכון לינואר 2022, אאורה ישראל נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב לפי שווי של כ-2 מיליארד ₪, היא חלק ממדד ת"א 125 היוקרתי ומדורגת בדירוג BBB של חברת הדירוג מידרוג.

 

במשך חמש השנים האחרונות ברציפות, זכתה החברה במקום הראשון במדד להתחדשות עירונית של העיתון גלובס בשיתוף אתר מדלן, DUN'S 100, דה־מרקר ודן אנד ברדסטריט.

 

שיפור משמעותי באיכות החיים

אאורה מחדשים את ישראל מתמחה בייזום ובבנייה של מתחמים עירוניים גדולים בני 200 יח"ד ומעלה - בעיקר באזורי ביקוש. ניסיונה העשיר של החברה ושיתוף הפעולה ההדוק והפורה עם הרשויות המקומיות ועם הדיירים, מאפשרים לה להשלים פרויקטים בזמן קצר לרווחת כלל תושבי העיר, וגם לשפר משמעותית את איכות חייהם של הדיירים. בימים אלו מנהלת החברה למעלה מ-60 פרויקטים ברחבי הארץ הכוללים כ-24,000 יח"ד חדשות. הפרויקטים נמצאים בשלבים שונים של תכנון, שיווק ובנייה. 

 

פרויקטים נבחרים:

אאורה רמת חן החדשה - 3 מגדלי יוקרה בני 30 קומות עם כ- 550 יח"ד,  המציעים חוויית מגורים נעימה, חדישה ויוקרתית באחת מהשכונות הטובות בישראל, עם נוף פנורמי מרהיב וגישה קלה ומהירה למרכז העניינים בתל אביב. הפרויקט כולל: פארק רחב ידיים, גני משחקים ושטחים ציבוריים, אזורי מסחר וחנויות נוחות. הפרויקט בשיווק, ובימים אלו מתקיים תהליך הפינוי בינוי שבעקבותיו תתחיל הבנייה.


אאורה האורן, קריית אונו – לאחר שהסתיים האיכלוס בשכונת אונו וואלי , נבנית בימים אלו  שכונת האורן. בשכונה הוקמו 8 בניינים עם 672 יחידות דיור (במקום 216 יח"ד שהיו במתחם),מרחב ציבורי גדול ומפנק, שטחי נדל"ן למסחר ושטחים ציבוריים גדולים.  

השכונה החדשה תמנה 5 מגדלים בני 355 יח"ד הכוללים: קומות מסחר, מבנה ציבור ושטחים ירוקים במרכז השכונה. השכונה תוקם ברחבת האורן, אחד מהמתחמים המבוקשים בקריית אונו - בסמוך למטרו, לקניון ולמתחמי הציבור הנחשקים של העיר. לפרויקט תב"ע בתוקף.

 

אאורה ONLY גבעתיים – פינוי של 60 יח"ד, שבמקומן יוקם מגדל יוקרה בן 25 קומות ובו יהיו 168 דירות. המגדל היוקרתי, עומד במרחק נגיעה מכל מה שטוב בגבעתיים: הקניון, הפארקים, ומתחמי התרבות של העיר. המגדל מציע מפרט בסטנדרט בינלאומי עם לובי דיירים מפואר, חדר כושר מאובזר ולאונצ' יוקרתי.

פרויקט זה הוא השלב הראשון. לאחריו חברת אאורה תקים מתחם גדול נוסף של התחדשות עירונית בגבעתיים - במתחם ט' ברחוב ההסתדרות ייבנו 3 מגדלים בני 25-35 קומות ו-557 יח"ד, במקום 173 הדירות שקיימות היום. 

 

אאורה רמת השרון - שכונה אורבנית פסטורלית הנבנית בצמוד לפארק גדול וירוק עם נגישות גבוהה לכבישים מהירים. הפרויקט כולל 6 מגדלים מודרניים בני 20 קומות - כל אחד כ- 700 יח"ד,  ונוף מרהיב, לצד: חנויות, בתי קפה, שבילי אופניים, מרכז אומנויות, שטחים ירוקים ועוד. הבנייה של שלב א' כבר בעיצומה ובימים אלו מתחיל השיווק של שלב ב'.

 

אאורה הגנים התלויים, יהוד־מונוסון - פרויקט הפינוי-בינוי הגדול בארץ שהפך את השכונה לאחת מהמבוקשות ביותר באזור. הפרויקט כולל: 15 מגדלים עם 858 יח"ד, לובי מפואר, חנייה תת־קרקעית ומרחב ציבורי. יותר מ־500 יח"ד כבר אוכלסו, השלב האחרון יאוכלס במהלך החודשים הקרובים.


אאורה סיטי, חדרה - פרויקט רחב היקף של פינוי דירות וחנויות, שבמקומן נבנים 4 מגדלי מגורים בני 22–26 קומות הכוללים 433 יח"ד, וכן שטחי מסחר בהיקף של כ־5,000 מ"ר. הבנייה בעיצומה.


אאורה הרוא"ה, רמת גן - אחד מהפרויקטים המשמעותיים ביותר בעיר - 3 בניינים בני 13 קומות עם 240 יח"ד שבמקומם ייבנו 3 מגדלי מגורים בני 20 קומות, הכוללים כ-288 יח"ד. הבנייה בעיצומה.


אאורה תמרים – מגדים, רמת גן – המגדל המפואר, בן 36 קומות ממוקם בלב רמת גן ובקרבת עורקי התחבורה המרכזיים בעיר. במגדל 198 דירות יוקרה וקומת מסחר עדכנית. לפרויקט תב"ע בתוקף והוא בשלב הוצאת היתר בנייה.

 

פרויקטים לדוגמה של אאורה מחדשים את ישראל

אאורה, רמת השרון. (קרדיט_ כנען שנהב אדריכלים.)
אאורה, רמת השרון. (קרדיט_ כנען שנהב אדריכלים.)
אאורה, רמת חן החדשה. (קרדיט_ YASHAR Architects.)
אאורה, רמת חן החדשה. (קרדיט_ YASHAR Architects.)
אאורה האורן, קריית אונו. (קרדיט_ רוזנפלד ארנס אדריכלים.)
אאורה האורן, קריית אונו. (קרדיט_ רוזנפלד ארנס אדריכלים.)
אאורה פיבקו, בת ים. (קרדיט_ Ilan Pivko Architects.)
אאורה פיבקו, בת ים. (קרדיט_ Ilan Pivko Architects.)

וידאו אודות חברת אאורה מחדשים את ישראל

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת אאורה מחדשים את ישראל

לראשונה: ביהמ"ש מחייב את רמ"י לסבסד פרויקט פינוי בינוי במטרה לוודא כדאיות כלכלית

בית המשפט המחוזי קיבל חלקית עתירה של אאורה ודיירי מתחם התחדשות ברחוב יוספטל בקריית ים, נגד תוכנית לבניית 1,900 יח"ד שאושרה לטענתם ללא רווח יזמי מינימלי. על פי ההחלטה תחזור התוכנית לדיון בוותמ"ל, ועל רמ"י יהיה להסדיר את היתכנותה באמצעות קרקע משלימה או מענק כבר בשלב זה

2024-05-20

מינוי חדש באאורה: נחום אטרקצ'י ישמש כמנהל חטיבת הנכסים המניבים

נחום אטרקצ׳י (30), בנו של בעל השליטה באאורה יעקב אטרקצ'י, מעורב בפעילות החברה מ-2015, ויעסוק בין היתר בפיתוח, תחזוקה, ניהול ושיווק של שטחי נכסי הנדל"ן המניב הנמצאים בהקמה ולקראת הקמה. להערכת החברה, זרוע הנכסים המניבים שלה צפויה להניב NOI שנתי בסך 95 מיליון שקל, בהדרגתיות החל מ-2025

2024-04-25

מגדל של 30 קומות בלב גבעתיים: אאורה זכתה במכרז פינוי-בינוי ברחוב כצנלסון

מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בהיקף 166 יח"ד במרכז גבעתיים במקום 69 דירות קיימות, במסגרתו ייבנה מגדל בן 30 קומות, שטחי מסחר ומבני ציבור. להערכת אאורה היתר בנייה צפוי להתקבל בתוך 3-5 שנים

2024-04-21

אושרה תוכנית אאורה ל-526 דירות במגדלים עד 40 קומות בשכונת תלפיות בי-ם

הוועדה המחוזית ירושלים אישרה סופית את פרויקט הפינוי-בינוי שממוקם במתחם הקצין סילבר בעיר, ויכלול הריסת 136 יח"ד והקמת 3 מגדלים ו-2,000 מ"ר למסחר ומבני ציבור. עד כה חתמו כ-88% מדיירי הפרויקט על הסכם עם אאורה

2024-04-17

אאורה רוכשת מרני צים ויגאל קרני את חברת הבנייה מגידו ב-280 מיליון שקל

במסגרת הרכישה מידי מייסד החברה קרני (64%) ורני צים מרכזי קניות (36%) יועבר תשלום מיידי של 160 מיליון שקל, ו-120 מיליון שקל ישולמו בתוך כחצי שנה. סמכויות ניהול החברה יועברו לאאורה תוך 30 יום, לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים. מנכ"ל אאורה: "באמצעות מגידו, לאאורה תהיה בפעם הראשונה זרוע ביצועית"

2024-04-04

אאורה נבחרה להקים 500 דירות במקום 140 בפרויקט התחדשות במרכז לוד

מדובר בפרויקט פינוי-בינוי של הרשות להתחדשות והעירייה, הממוקם ברחובות דוד המלך ורחל אלתר, וכולל גם 1,150 מ"ר למסחר ומבני ציבור. הפרויקט הוא חלק מתוכנית כוללת למתחם דוד המלך, בו צפויות לקום 3,800 דירות חדשות במקום 713 כיום

2024-04-03

1,400 דירות במגדלים של עד 50 קומות: אושרה להפקדה תוכנית פינוי-בינוי בדרך חברון בירושלים

במסגרת התוכנית של ברזאני בשותפות עם דבלינגר, אאורה ואלעד מגורים, בין השכונות תלפיות וארונונה, ייהרסו 350 יח"ד וייבנו 7 מגדלים של 29-49 קומות, כולל 1,550 מ"ר למסחר ו-3,450 מ"ר לתעסוקה

2024-03-31

אור הרפז, סמנכ"ל פיתוח עסקי באאורה, הלך לעולמו ממחלה קשה

הרפז ז"ל, בן 39 ואב לשלושה, הצטרף לאאורה ב-2013 וכיהן בה במספר תפקידים. בין היתר קידם ייזום והקמה של למעלה מ-100 פרויקטי מגורים, כולל מגה פרויקטים בהתחדשות עירונית. היה בוגר מדעי המדינה ומזרח אסיה וגם בוגר לימודי שמאות מקרקעין בטכניון

2024-03-31

אורי יוניסי: "השוק חם, יש עליה בכל הסגמנטים, המשקיעים מתעוררים, שוק היד הראשונה רותח"

ועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024: ראש מערך בנייה ונדל"ן בבנק לאומי הכחישה שהבנקים אחראים על מחירי הדירות: "אנחנו כיפת ברזל של הכלכלה". בעלים ומנכ"ל אאורה יעקב אטרקצ'י: "התפרקנו טוטאלית כעם, אבל נבנה פה מדינה למאה שנה הבאות". ראש חטיבת המשכנתאות בלאומי אורי יוניסי: "השוק מתפקע בצורה שלא חשבתי עליה, אבל הזוגות הצעירים בבעיה". עמיר בירם, שותף מנהל ב-JTLV: "עליית הריבית פגעה הרבה יותר בשווי החברות והנדל"ן המניב מאשר המלחמה"

2024-03-27

חיפה, כפ"ס, פ"ת וחולון בפנים: הוכרזו 17 מתחמי פינוי-בינוי ל-5,400 דירות במסלול מיסוי

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הכריזה על המתחמים ב"מסלול מיסוי", שמיועד למתחמים שבהם התכנון מבוצע בידי יזם פרטי, ומחיל עליהם בין היתר את ההסדרים בחוק בנושא "דייר סרבן". בין המתחמים שהוכרזו: העצמאות באור יהודה, יעקוב קרול בפ"ת, האומנים בראשל"צ, בן צבי בנתניה

2024-03-19

עלייה של 16% במחיר למ"ר: אאורה מכרה ב-2023 מחצית ממס' היח"ד שמכרה ב-2022 - אך הרוויחה יותר

אאורה מסכמת את השנה עם מכירה של 252 יחידות דיור, לעומת 525 ב-2022, וזאת כתוצאה מיותר מכירות באזורי הביקוש. ב-2024 מכירות החברה מזנקות, למרות המלחמה. אאורה מתכננת להקים 100 אלף יח"ד עד 2026. מנכ"ל החברה: "ערוכים להפוך לחברה המובילה בישראל בתחום הנדל"ן למגורים בכלל, לא רק בהתחדשות"

2024-03-18

מכת פתיחה לרוכברגר: אאורה תובעת 122 מיליוני שקלים מעיריית רמת השרון

לטענת אאורה ביצעו העירייה וחברת רימונים שבבעלותה שורה של פעולות אשר הביאו להפסדים של עשרות מיליוני שקלים בפרויקט הענק שמקדמת החברה במתחם אילת בשכונת מורשה בעיר, בהן ביטול פטור מהיטל השבחה בדיעבד ולאחר שהחברה הסתמכה עליו לצורך קידום הפרויקט, הסתרת העובדה כי חלק מהשטח בבעלות קק"ל וסחיטת מטלות ציבוריות

2024-02-28

הוועדה המחוזית אישרה את תוכנית אאורה לבניית 444 דירות ביהוד

התוכנית מתייחסת למתחם בן 13 דונם במתחם הרחובות אשכנזי, ויצמן ודרך העצמאות בדרום מערב העיר, בו בנויות כיום 114 יח"ד בשיכוני רכבת. הבנייה החדשה תיעשה בבניינים בני 14 קומות

2024-02-19

אאורה נבחרה לבנות 380 דירות בפינוי-בינוי במרכז פרדס חנה

במסגרת הפרויקט אותו נבחרה לבצע אאורה ע"י נציגות הדיירים, ייהרסו ברחוב דרך למרחב 84 יח"ד. היתר בנייה צפוי להתקבל בעוד כ-3-5 שנים

2024-02-08

אאורה זכתה במכרז דיירים: תבנה 456 יח"ד בקריית אליעזר בחיפה

במסגרת הפינוי-בינוי ברחובות אלנבי, הפרטיזנים ודרור, ייבנו מגדלים עד 22 קומות לצד בנייה מרקמית, שטחי מסחר ותעסוקה, זאת במקום 126 יח"ד קיימות. החברה כבר זכתה במכרז בקריית אליעזר, ובסך הכל מקדמת בשכונה כ-2,600 יח"ד ב-6 מתחמים

2024-01-28

התחדשות בפריפריה: "השנה תראו אישור תוכניות במיליארדי שקלים. אנחנו מוקלטים, תבדקו אותי"

כך התחייב מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר, שהגיע לאולפן של מרכז הנדל"ן לדיון על תוכניות הרשות לחידוש הפריפריה. מנכ"ל אאורה יעקב אטרקצ'י: התוכניות מאושרות ללא כלכליות, ואז המענקים לא מגיעים. המענק צריך להיות בתב"ע"

2024-01-04

הגנה על בניינים מול סכנת נפילה ורעידות אדמה - על עתיד ההתחדשות העירונית בישראל

ראיון באולפן השקוף בהנחיית מאור שלום סויסה, עיתונאי נדל"ן בהשתתפות יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה מחדשים את ישראל

2023-04-18

מנכ"ל ובעלי אאורה השקעות יעקב אטרקצ'י: "פינוי-בינוי זו עסקה מצוינת, אבל גם אירוע מכביד ומלחיץ; צריך לייצר יחסי אמון, לשכנע ולהסביר"

מנכ"ל ובעלי אאורה השקעות, יעקב אטרקצ'י, מסביר מדוע הוא מסתייג מההגדרה "דייר סרבן", ומבהיר: "תביעות נגד דיירים הן מקרים יוצאים מן הכלל, של סחטנים; רוב האנשים אינם כאלו, חשוב להבין אותם"

2021-03-11

יעקב אטרקצ'י מנכ"ל אאורה: "הייחוד בפרויקטים של אאורה: אנחנו מקימים שכונות שלמות; לא רק דירות יפות, לא רק בניינים יפים - מעטפת שלמה"

מה הופך את חברת אאורה לחברת בנייה מובילה, בהתחדשות עירונית ובכלל? • ביקרנו בפרויקטים המרכזיים שלה, ושמענו גם את הדיירים • "זו החברה הראשונה שלא אכזבה, לאורך כל הדרך" יעקב אטרקצ'י מנכ"ל אאורה מסביר

2020-12-03

בעלי קבוצת אאורה יעקב אטרקצ'י: "אנחנו כאן בזכות הדיירים - הם שותפי אמת שלנו"

קבוצת אאורה שבבעלות יעקב אטרקצ'י דורגה במקום הראשון בקטגוריית החברות המובילות בתחום פינוי-בינוי של מרכז הנדל"ן ומדל"ן • כך היא עשתה זאת

2019-04-30

מנכ"ל חברת אאורה יעקב אטרקצ'י מגלה מה החלום שלו

מנכ"ל חברת אאורה יעקב אטרקצ'י למד מהי יזמות בחנות הירקות של אביו כשהיה ילד • הוא לא רואה את עצמו משהו אחר מלבד יזם נדל"ן, אבל חולם על כדורגל

2019-01-07

לו הייתי שר האוצר: בכירי ענף הנדל"ן מייעצים לכחלון

איך להוריד את מחירי הדירות • מה לעשות עם מחיר למשתכן • מה הממשלה צריכה לעשות כדי לפתור את משבר הדיור • המומחים מדברים

2018-12-05

יעקב אטרקצ'י מנכ"ל חברת אאורה, ד"ר אפרת טולקובסקי מנכ"לית מכון גזית-גלוב, ואבנר אקרמן שותף ביסקי מור סיון - בפאנל מומחים

פאנל מומחים: עקב אטרקצ'י מנכ"ל חברת אאורה, ד"ר אפרת טולקובסקי מנכ"לית מכון גזית-גלוב, ואבנר אקרמן שותף ביסקי מור סיון מדברים על הרעה החולה בענף הנדל"ן הישראלי שגובה עשרות קורבנות בשנה

2018-10-04
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...