להורדת אפליקציה

היום (ד'): הוותמ"ל תדון בהפקדת שתי תוכניות, בבת ים ובג'סר א-זרקא – עם 1,300 יח"ד

בבת ים מדובר בתוכנית להתחדשות עירונית במתחם דליה, אשר מציע 780 יחידות דיור חדשות • בתוכנית בג'סר א-זרקא מאפשרת הקמת שכונה חדשה במערב היישוב, עם 520 יח"ד

יו"ר הוותמ"ל, עו"ד שלומי הייזלר (יוסי אלטרמן; גיל מגלד)
יו"ר הוותמ"ל, עו"ד שלומי הייזלר (יוסי אלטרמן; גיל מגלד)

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור, היא הוותמ"ל, תדון הבוקר (ד') בהפקדת שתי תוכניות מגורים – אחת להתחדשות עירונית והשנייה להקמת שכונה חדשה. התוכנית להתחדשות עירונית היא במתחם דליה בבת ים, שם מתוכננת הקמת 780 יחידות דיור חדשות; התוכנית לשכונה החדשה היא בג'סר א-זרקא הסמוך לקיסריה, שם מתוכננות 520 יחידות דיור חדשות.

אל הדיון בתוכנית מתחם דליה מוזמנים, בין היתר, אנשי חברת שפיר, יזמית התוכנית, אנשי משרד CityBee אדריכלים, האמונים על התכנון, ראש עיריית בת ים צביקה ברוט, מהנדסת העיר מיכל מאיר, אדריכלית העיר, שירה שפרכר ועוד

אל הדיון בתוכנית מתחם דליה מוזמנים, בין היתר, אנשי חברת שפיר, יזמית התוכנית, אנשי משרד CityBee אדריכלים, האמונים על התכנון, ראש עיריית בת ים צביקה ברוט, מהנדסת העיר מיכל מאיר, אדריכלית העיר, שירה שפרכר ועוד.

דיון זה אמור היה להתחיל, על פי התכנון, בשעה 9:00 הבוקר. התוכנית נמצאת בשכונת רמת הנשיא בעיר בת ים, בין הרחובות כ"ט בנובמבר מצפון, רחוב דליה ממזרח, רחוב הרב מימון מדרום ומבני מגורים ושב"צ ממערב. שטחה של התכנית 36 דונם ובתחומה קיימות כיום 168 יחידות דיור בשישה מבני מגורים הבנויים סביב שטחים פתוחים פרטיים המשמשים כחניה, וכן מבנה חינוך פעיל.

על פי התכנון יבוצע במקום פרויקט פינוי-בינוי, בהובלת חברת שפיר כאמור, שיכלול 780 יח"ד בשמונה מבנים, מתוכם ארבעה מגדלים בגובה של 40 קומות מגורים, בהם כאלו המשולבים עם קומה כפולה מסחרית ו/או שטחים לצורכי ציבור

על פי התכנון יבוצע במקום פרויקט פינוי-בינוי, בהובלת חברת שפיר כאמור, שיכלול 780 יח"ד בשמונה מבנים, מתוכם ארבעה מגדלים בגובה של 40 קומות מגורים, בהם כאלו המשולבים עם קומה כפולה מסחרית ו/או שטחים לצורכי ציבור. לצד המגדלים יוקמו גם ארבעה מבנים בני תשע קומות מעל קומת הקרקע. התוכנית כוללת 115,000 מ"ר שטחי מגורים, 21,630 מ"ר שטחים עבור מבני ציבור ו-2,200 מ"ר שטחי מסחר. נציין כי המתחם הוכרז כמתחם מועדף לדיור במרץ 2020.

אל הדיון בתוכנית בג'סר א-זרקא מוזמן מוראד עמאש, ראש המועצה המקומית אשר יזמה את התוכנית; יצחק פרוינד, עורך התוכנית ומנהל הפרויקט; אסיף אייזיק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסף וחנר, מהנדס המועצה האזורית ומהנדס הוועדה המקומית ועוד.

התוכנית נמצאת על קרקע לא מפותחת במערב היישוב, בסמוך לשמורת נחל תנינים, ומציעה בנייה רוויה "בצפיפות גבוהה יחסית לבנייה הקיימת ביישוב, זאת בשל המחסור הגדול בשטחים המיועדים למגורים", כך בדברי ההסבר – שתהיה כ-9.5 יחידות דיור לדונם בממוצע

הדיון בתוכנית זו מתוכנן להתחיל היום בשעה 12 בצהריים. התוכנית נמצאת על קרקע לא מפותחת במערב היישוב, בסמוך לשמורת נחל תנינים, ומציעה בנייה רוויה "בצפיפות גבוהה יחסית לבנייה הקיימת ביישוב, זאת בשל המחסור הגדול בשטחים המיועדים למגורים", כך בדברי ההסבר – שתהיה כ-9.5 יחידות דיור לדונם בממוצע.

התוכנית מציעה 520 יחידות דיור חדשות, לצד אלמנטים כמו התוויית דרך הים (דרך 1) ככזו שתשרת את כל האוכלוסייה הקיימת בחלק המערבי של היישוב, חזית מסחרית לאורך דרך זו, וכן טיילת ושביל אופניים, "אשר ישרתו גם את המטיילים הרבים הפוקדים את שמורת נחל התנינים", מוסיפים דברי ההסבר.

עוד כוללת התוכנית ייעוד של שטח ציבורי פתוח בין שכונת המגורים לבין שמורת נחל התנינים, שישמש חיץ בין השכונה לבין שמורת הנחל וכאזור לפעילות לתושבי ג'סר א-זרקא, לרבות תושבי השכונה

עוד כוללת התוכנית ייעוד של שטח ציבורי פתוח בין שכונת המגורים לבין שמורת נחל התנינים, שישמש חיץ בין השכונה לבין שמורת הנחל וכאזור לפעילות לתושבי ג'סר א-זרקא, לרבות תושבי השכונה. מנסחי התוכנית מדגישים כי עיקריה תואמים את תוכנית המתאר המקומית הכוללנית של ג'סר א-זרקא, שבה מסומן שטח התכנית כמתחם 6.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האנשים החשובים ביותר, הנושאים החמים ביותר והשיחות המקצועיות ביותר בענף הנדל"ן - בפודקסאט "החזית העירונית" של מרכז הנדל"ן. האזינו לפרקים החדשים כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search