חדשות הנדל"ן: מתחם הסוללים בת"א מבשיל; ושלל עסקאות בדרך

חברת מבנה דיווחה כי קיבלה היתר חפירה, דיפון וביסוס לפרויקט הסוללים • אלקו מכרה מניות אלקטרה נדל"ן ב-60 מיליון שקל • אלוני חץ לקראת עסקה גדולה בוושינגטון

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה (תומר לוי)
דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה (תומר לוי)

• חברת מבנה מעדכנת כי לפני כמה ימים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב מתן היתר חפירה, דיפון וביסוס לפרויקט הסוללים, שייבנה בין הרחובות הסוללים ודרך השלום בעיר. "להערכת החברה, התנאים לקבלת היתר החפירה והדיפון יומצאו לידי הוועדה במהלך הימים הקרובים, והצפי הוא כי היתר החפירה והדיפון ייחתם עד סוף חודש ינואר 2021", נכתב בהודעת מבנה לרשות לניירות ערך. "לפיכך, החברה נערכת להתחלת עבודות החפירה, הדיפון והביסוס בתחילת חודש פברואר. כזכור, באפריל 2019 הודיעו החברות קבוצת מבנה וקבוצת תדהר על שיתוף פעולה בהקמת הפרויקט, שיכלול שני מגדלי מגורים בני 35 קומות ו-360 יחידות דיור, מגדל משרדים ומסחר בן 40 קומות ובניין משרדים ומסחר בן 13 קומות. על פי התוכניות, יחל שיווק הדירות בפרויקט במרץ-אפריל הקרובים.

• חברת סלע קפיטל נדל"ן מעדכנת השבוע כי תוקף הצעת הרכש של קבוצת מבנה לרכישתה פקע באופן רשמי, זאת בעקבות החלטת האספה הכללית שלא לאשר את המהלכים הכרוכים בהצעה – החלטה שהיוותה תנאי מתלה לביצוע ההצעה. לחצו כאן לקריאת השתלשלות האירועים בפרשה הסבוכה.

• קבוצת יובלים הודיעה לאחרונה שבחרה בחברת תדהר בנייה, חברה בת של קבוצת תדהר, לביצוע פרויקט "מגדל יובלים" בהוד השרון. מדובר במגדל בן 23 קומות, שיכלול 86 דירות. זהו המגדל השישי שתדהר בנייה מקימה עבור קבוצת יובלים, והיקף הפרויקט הזה נאמד בכ-150 מיליוני שקל. אכלוס הדירות צפוי להתרחש ב-2024.

מגדל יובלים ברמת השרון. הדמיה: All In

• חברת אלקו מסרה השבוע כי מכרה 2.4 מיליון מניות רגילות של חברת הבת שלה, אלקטרה נדל"ן, בעסקאות מחוץ לבורסה, לצדדים שלישיים, בתמורה לסך של 2,500 אגורות למניה ובסך הכול בכ-60 מיליון שקל. שיעור ההחזקה של החברה לאחר העסקה, בהון ובזכויות ההצבעה באלקטרה נדל"ן הוא כ-59.83% כעת.

• קבוצת חנן מור מדווחת השבוע כי התקבלו היתרי בנייה לשני מגרשים מתוך 11 בפרויקט MORE ים – הפרויקט שמתוכנן לקום בשכונה החדשה והגדולה אור ים, שנבנית בימים אלו באור עקיבא. ההיתרים מתייחסים למגרשים 509 ו-603, שעליהם מתוכננות להיבנות 96 יחידות דיור (מתוכן 55 יחידות דיור במסגרת "מחיר למשתכן") וכן כ-1,800 מ"ר שטחי מסחר. קבוצת More תציע בשכונת 'אור ים' 713 יחידות דיור בסך הכול, והיא מעדכנת כי במקביל להיתרים החלה לשווק 279 יח"ד בפרויקט, המיועדות לשוק החופשי.

פרויקט MORE ים של קבוצת MORE

• חברת אלוני חץ עדכנה השבוע כי חברת בת שלה, Carr Properties, חתמה על מזכר הבנות למכירת 49% מהזכויות ומהחוב בנכס שנקרא Midtown Center בבירת ארה"ב, וושינגטון. מדובר במתחם המושכר במלואו לשוכרים שונים, ביניהם חברת We Work. עסקת המכירה סוכמה לפי שווי כולל למתחם של 980 מיליון דולר. משווי המתחם תנוכה הלוואה בסך של 525 מיליון דולר, כך שהיקף העסקה המלאה (100% ממנה) עומד על 455 מיליון דולר. אם תושלם המכירה, צפויה חברת הבת לקבל סך של 223 מיליון דולר.

• קבוצת אורון החזקות והשקעות הודיעה השבוע כי התקשרה עם צד שלישי במזכר הבנות למכירת נכס שבו מחזיקה החברה ברחוב יוספטל בלוד, לפי שווי שינוע בין 14 מיליון שקל ל-34.3 מיליון שקל - כתלות בתב"ע שתחול על הנכס במועד השלמת העסקה. החברה מעדכנת כי נכון להיום היא פועלת לשינוי התב"ע הקיימת, כך שתקנה זכויות בנייה ל-118 יח"ד. במזכר ההבנות הוסכם כי החברה תישא בהיטלים החלים על התב"ע הקיימת ועל התב"ע המתוכננת, לרבות היטל השבחה, ונוסף על כך, תהיה אחראית לפינויים של שני הדיירים המצויים בנכס כיום, וזאת כנגד מסירת יחידות דיור כפי שנקבע באישור הוועדה המקומית.

• חברת בוני תיכון עדכנה השבוע כי התקשרה בהסכם עם חברת התחדשות עירונית בהנרייטה סולד בת ים, ועם בעל המניות בחברת הפרויקט, בהסכם שלאחריו תחזיק ב-85% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת הפרויקט, העוסקת בקידום פרויקט פינוי-בינוי במתחם הסמוך לנתיבי איילון, הכולל 176 יח"ד קיימות בשבעה בניינים, שבמקומן צפויות לקום כ-740 יחידות דיור חדשות, נוסף על אלו הקיימות. חלק מיחידות הדיור החדשות, כך על פי התכנון, יומרו לשטחי מסחר ומשרדים בהיקף שטח שטרם נקבע. עלות ההסכם לא נמסרה בהודעה זו.

• חברת גשם החזקות מודיעה כי תחל החודש בשיווקם של שישה בניינים, בני 304 יחידות דיור, בפרויקט The Valley West בשכונה הצפון-מזרחית של נהריה, קריית יצחק שמיר. מדובר בפרויקט שמוקם במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, כך ש-86 יחידות דיור בו יוקצו לשוק החופשי, ועוד 218 במסגרת מחיר למשתכן. גשם החזקות מקימה עוד שלושה מתחמי מגורים בשכונה החדשה, מתוך חמישה מתחמים שיוקמו בה בסך הכול.

פרויקט The Valley West בנהריה

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search