חדשות הנדל"ן: מינוי חדש באגף התקציבים באוצר בתחום הנדל"ן

צחי דוד מונה לתפקיד מ"מ סגן הממונה בתחום הנדל"ן והשלטון המקומי באגף התקציבים • כביש SH288 ביוסטון יתחיל בפעילות הגבייה בסוף החודש .

צחי דוד, מ"מ סגן הממונה בתחום הנדל"ן והשלטון המקומי באגף התקציבים (דוברות משרד האוצר)
צחי דוד, מ"מ סגן הממונה בתחום הנדל"ן והשלטון המקומי באגף התקציבים (דוברות משרד האוצר)

• צחי דוד מונה לתפקיד מ"מ סגן הממונה בתחום הנדל"ן והשלטון המקומי באגף התקציבים של משרד האוצר. דוד כיהן כרכז לענייני מקרקעין תכנון והגנת הסביבה באגף תקציבים בשנים 2016-2013, ובשנת 2016 מונה למנהל מחוז תל אביב ברשות מקרקעי ישראל. במסגרת תפקידיו ריכז את קידום התכנון בשדה דב, הסכם אסטרטגי לפינוי בינוי בית חולים תל השומר, שיווק מתחם מכבי יפו ועסקאות משמעותיות בשוק הנדל"ן כגון עסקת הדולפינריום, רשות השידור ועוד. דוד, בן 37, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

• חברת מת"ם, חברה בת של גב-ים, חתמה השבוע על הסכם להשכרת 28,000 מ"ר עילי ועוד 620 מקומות חניה, עם חברת אפל העולמית. מדובר בהשכרת שטחים בפארק מתם שבחיפה, ועל פי ההסכם אפל תשכור את כלל שטחי השלב הראשון בפרויקט החדש המוקם בימים אלו בפארק - מגדלי מתם מזרח. השכירות תהיה לתקופה בת שבע שנים (עם אופציות להארכה), בתמורה לסך כולל של כ-30 מיליון שקל בשנה. תקופת השכירות תחל לאחר השלמת הקמתו של השלב הראשון בפרויקט, הצפויה להתרחש במהלך הרבעון השלישי של שנת 2022.

• חברת אלעד ישראל מגורים החדשה הגישה השבוע לרשות לניירות ערך טיוטת תשקיף להנפקת אגרות חוב, מתוך כוונה לגייס כ-100 מיליון שקל. בכך החברה, שבשליטת קרן JTLV2 ובניהולו של המנכ"ל רונן יפו, עשתה צעד חשוב בדרך לכניסה לבורסה. אלעד ישראל מגורים החדשה הוקמה בדצמבר 2019 לטובת מיקוד והעמקת תחום פעילותה. לחברה פעילות שהועברה מחברת אלעד ישראל מגורים, אשר הוקמה בשנת 1968 ואכלסה עד היום יותר מ-25,000 יחידות דיור. היא נקנתה על ידי JTLV2 במאי האחרון.

חדשות הנדל"ן: מינוי חדש באגף התקציבים באוצר בתחום הנדל"ן

• חברת שיכון ובינוי עדכנה השבוע כי כביש האגרה SH288 ביוסטון טקסס, שבו היא מחזיקה בעקיפין בכ-21.6% מהזכויות בחברת הזכיין והמפעיל, וב-50% מהזכויות בקבלן ההקמה, נפתח לתנועה. עוד היא מדווחת כי בסוף החודש צפוי הכביש להתחיל את פעילות גביית האגרה, ולהניב הכנסות למשך תקופת ההפעלה, שתימשך כ-48.5 שנים. "קבלת אישור השלמה סופי לפרויקט מהרשות הממונה מותנה בקיום כמה תנאים מתלים, לרבות השלמת עבודות מסוימות, ואין ודאות אם ומתי יתקיימו תנאים אלו", נכתב בהודעת שיכון ובינוי. נזכיר כי באוקטובר שעבר דיווחה החברה על הפסדים צפויים של 16-12 מיליון דולר בשל עיכובים שנגרמו בעבודות הפרויקט.

• קבוצת אורון אחזקות והשקעות הודיעה השבוע, בהמשך לדיווח מאוקטובר, כי העתירה המנהלית שהגישה נגד ההחלטה לביטול מכרז לביצוע עבודות בנייה ותשתית להקמת חיבור שלוחה מסילתית אל נמל הדרום בעיר אשדוד, נדחתה. "למועד זה לומדת החברה את ההחלטה, ובכוונתה לערער עליה", נכתב בהודעת החברה לרשות לניירות ערך.

• פרויקט תמ"א 38 חדש יוקם ברמת גן, בשכונת יד לבנים, על ידי חברת גילעד יזמות. משווקת הפרויקט היא חברת שניר. הפרויקט, שיכלול שני בניינים בני עשר קומות כל אחד, עם 54 יחידות דיור, יוקם בהשקעה של 50 מיליון שקל, תחת השם: "The New Ramat Gan".

חדשות הנדל"ן: מינוי חדש באגף התקציבים באוצר בתחום הנדל"ן

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search