חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: אלעד מגורים החדשה נמכרה לקרן JTLV2

זאת לאחר שישראל-קנדה חזרה בה מכוונתה לרכוש את חברת הבת של קבוצת תשובה • התקדמות בפרויקט הפינוי-בינוי הגדול בשכונת ביאליק בבית שמש

עמיר בירם, מבעלי קרן JTLV2 (יח"צ)
עמיר בירם, מבעלי קרן JTLV2 (יח"צ)

• קבוצת תשובה הפרטית הודיעה היום (ו') כי מכרה 70.7% מהחזקותיה בחברת אלעד ישראל מגורים החדשה לקרן 2JTLV, וכי תמשיך להחזיק ב-25% מהחברה. כ-4.3% מהחברה יוחזקו ע"י רונן יפו, מנכ"ל אלעד ישראל מגורים החדשה. כזכור, חברת ישראל-קנדה אמורה הייתה לרכוש את אלעד ישראל מגורים החדשה, לפי שווי של 290 מיליון שקל, אך נסוגה בה מהמהלך לאחר שדירטוריון החברה לא אישר זאת. קבוצת תשובה מצאה רוכש חדש, שעל פי ההערכות ישלם מחיר נמוך מזה שהציעה ישראל-קנדה.

• חברת נתיב פיתוח הגישה לאחרונה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בית שמש תוכנית איחוד וחלוקה ועדכון לתב"ע של מתחם A בשכונת ביאליק במרכז העיר – פרויקט פינוי-בינוי גדול בעיר – צעד המהווה, מבחינת החברה, התקדמות משמעותית בפרויקט. התוכנית, שהוגשה לאחר סיכום מול עיריית בית שמש, כוללת בין היתר טבלאות איזון וחלוקה, נספח בינוי ותשריט עדכניים. התוכנית הוכנה באמצעות משרד האדריכלים בר לוי דיין ומשרד השמאים סהר נבון. מתחם A בפרויקט כולל פינוי של 64 דירות ישנות ובנייה של כ-400 דירות חדשות במקומן. בארבעת המתחמים בשכונה ייהרסו כ-330 יח"ד ישנות וייבנו במקומן כ-1,700 יח"ד חדשות, לצד 200 יחידות דיור מוגן.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: אלעד מגורים החדשה נמכרה לקרן JTLV2

• קבוצת מבנה הודיעה השבוע כי השלימה את מכירת מלוא זכויותיה במקרקעין ברובע אקספו בליסבון, פורטוגל. התמורה – 22.25 מיליון אירו. כפי שפרסמנו כאן באוגוסט האחרון, הנכס הינו קרקע שהייתה בבעלות חברת מבני תעשייה, שהתאחדה עם כלכלית ירושלים לקבוצת מבנה. 

• חברת שיכון ובינוי הודיעה השבוע כי חברת פי.אס.פי השקעות, חברה ששיכון ובינוי מחזיקה ב-25.5% מהון מניותיה, קיבלה רישיון ייצור חשמל קבוע בהספק מותקן של 300 מגה-ואט בתחנת כוח בטכנולוגיית אגירה שאובה בהר הגלבוע. משיכון ובינוי נמסר כי "לאחר קבלת רישיון ייצור החשמל הקבוע כאמור לעיל, התמלאו כל התנאים הנדרשים לצורך התחלת הפעלתו המסחרית של המתקן, ולפיכך צפוי המתקן להתחיל את פעילותו המסחרית ולהניב הכנסות". החברה מעריכה כי סך התקבולים ברוטו מהעמדת מלוא היכולת הזמינה של המתקן לטובת מנהל מערכת ייצור החשמל בישראל ומתשלומים נוספים, יסתכמו בסך של כ-7.9 מיליארד שקל לתקופת הרישיון – כ-20 שנה מתחילת ההפעלה.

• חברת צרפתי שמעון הודיעה השבוע כי קיבלה היתר בנייה לפרויקט צרפתי במבשרת ציון, וכי החלו העבודות בשטח. הפרויקט ממוקם על רכס חלילים, בין הרחובות שדרות החושן והאופל, וייבנה בצורה מדורגת. מדובר בפרויקט בן 30 יח"ד בשלושה מבנים בבנייה נמוכה. משרד האדריכלים לארי שטרנשיין תכנן את הפרויקט.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: אלעד מגורים החדשה נמכרה לקרן JTLV2

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search