להורדת אפליקציה

עוד הכרזה משמעותית של הוותמ"ל ברחובות

עוד התקדמות לעבר הקמת השכונה החדשה במזרח העיר, שמקודמת ביוזמת דירה להשכיר • תכלול גם 1,320 דירות קטנות ו-600,000 מ"ר תעסוקה

הדמיית תוכנית רחובות מזרח (מנדי רוזנפלד אדריכלים ודירה להשכיר)
הדמיית תוכנית רחובות מזרח (מנדי רוזנפלד אדריכלים ודירה להשכיר)

מתקדמים לעבר שכונה חדשה ברחובות – ולעוד אלפי דירות חדשות בעיר: הוותמ"ל הכריזה לאחרונה על מתחם רחובות מזרח כמתחם מועדף לדיור, ובכך העניקה דחיפה חשובה להתממשות התוכנית - שהופקדה על ידי הוועדה בסוף השנה החולפת.

נזכיר כי באוקטובר האחרון אישרה הוותמ"ל תוספת של עוד כמה אלפי דירות חדשות לעיר - במסגרת תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה בישראל, במערב רחובות, שכוללת 10,000 יחידות דיור חדשות בקריית משה.

יזמית ומגישת התוכנית היא החברה הממשלתית "דירה להשכיר", שעושה זאת בתיאום עם עיריית רחובות. התוכנית תכלול כ-1,000 יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח, ובמקור הייתה אמורה לכלול כ-6,500 יחידות דיור בסך הכול, 230 יח"ד עבור דיור מוגן. וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 700,000 מ"ר. הנתונים העדכניים מדברים על 6,600 יחידות דיור בסך הכול, 320 יחידות דיור מוכן, 84,000 מ"ר מסחר ו-600,000 מ"ר תעסוקה. 

התוכנית, בשטח של כ-2,565 דונם, תכלול גם 1,320 דירות קטנות – בשטח של 30 עד 80 מ"ר, והצפיפות של התוכנית היא 28 יח"ד לדונם נטו. כ-5,100 יח"ד בתוכניץ ייבנו בבנייה מרקמית (10-6 קומות),וכ-1,500 יח"ד בבנייה משולבת, מגדלית/מרקמית, בתאי שטח מעורבים בייעוד מגורים, מסחר ותעסוקה. העורך הראשי של התוכנית הוא אדריכל מנדי רוזנפלד, ממשרד רוזנפלד ארנס אדריכלים.

עוד הכרזה משמעותית של הוותמ"ל ברחובות

התוכנית נמצאת מזרחית לדרך מנחם בגין ולאורכה, בין כביש 40 בדרום ועד מכון ויצמן בצפון.  "המרחב מאופיין בשדות חקלאיים מעובדים ובפרדסים", נכתב בדברי ההסבר לתוכנית. "במרכז המרחב מצויים שני בתי עלמין, אזרחי וצבאי, אשר שטחם יוגדל ויוסדר סטטוטורית בתוכנית זו. מזרחית למרחב התכנון מצויות שתי שמורות טבע, בהן שלולית החורף ואלמנטים נופיים הפזורים במרחב. אזור זה מהווה מוקד משיכה לתושבי רחובות וסביבתה ומשמש מרחב שוטטות לטיולים בטבע וריאה ירוקה משמעותית לסביבה האורבנית הסמוכה".

התוכנית גם כוללת הקמת קמפוס אורבני ובו מוסדות תרבות, חינוך, מכללות, מרכזי מדע, תעסוקה מסחר ומגורים, "שיכול להוות מרכז בקנה מידה עירוני ואף יותר מזה", נכתב בדברי ההסבר לתוכנית. עוד קובעת התוכנית כי דרך מנחם בגין תוסב לשדרה עירונית שתקשר בין המוקד הדרומי העירוני החדש לבין המוקד הצפוני הקיים, האצטדיון העירוני, מכון ויצמן והפקולטה לחקלאות. לאורך הרחוב מתוכננים מבני מסחר תעסוקה, מגדלי תעסוקה ומגדלי מגורים. "בדופן המערבית של דרך מנחם בגין, תוקם לסירוגין רצועת בינוי ופארק ציבוריים שתהווה דופן חדשה היוצרת רצף עירוני. הדופן המזרחית תלווה בדרך נופית ותהווה השלמה של רשת התנועה", נכתב עוד בתיאור התוכנית.

יש לציין כי התוכנית כוללת עירוב שימושים "בכל קנה מידה, מרמת הרובע, אל רמת השכונה ועד לרמת בלוק המגורים. התוכנית מציעה שני רובעים, מצפון ומדרום לבית העלמין. ניתן לבנות כל רובע בכמה שלבים, וכל רובע יכול להתקיים בזכות עצמו. שדרות מנחם בגין יקשרו בין שני הרובעים ממערב והדרך הנופית ממזרח".

נציין כי חברת פרשקובסקי, שלה קרקעות במתחם, הודיעה במהלך השבוע שעבר על החלטת הוותמ"ל ועדכנה כי מחזיקה בזכויות בשטח של כ-85 דונם, עליו שילמה כ-137 מיליון שקל. על פי התכנון החברה תקים בשטחים אלו 380 יח"ד למגורים (מהן 205 יח"ד להשכרה ארוכת טווח במסגרת פרויקט דירה להשכיר) וכן זכויות של כ-600 מ"ר לייעוד מסחר.

'פסגת הנדל"ן אילת'- ועידת בכירי הנדל"ן יוצאת לדרך!
לפרטים והרשמה: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search