יולי 2019 בענף הבינוי: עלייה של 3.7% בהיקף העבודות החדשות

לצד זה נרשמה עלייה של 3.3% בהיקף הפעילות השוטפת בענף – כך על פי סקר הערכת מגמות בעסקים של הלמ"ס • העלייה בפעילות השוטפת – אחרי חודשיים של ירידות

יולי 2019 בענף הבינוי: עלייה של 3.7% בהיקף העבודות החדשות
יולי 2019 בענף הבינוי: עלייה של 3.7% בהיקף העבודות החדשות

מגמות חיוביות בכל הנוגע לפעילות ענף הבינוי בחודש יולי האחרון: על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חלה עלייה של 3.7% בהיקף העבודות החדשות בענף בחודש הקודם – נתון המתייחס לשטח התחלות הבנייה ולהיקף ההזמנות לאורך החודש. לצד זה, נרשמה עלייה של 3.3% בהיקף הפעילות השוטפת בענף. 

העלייה בהיקף העבודות החדשות ממשיכה מגמה חיובית רצופה שנרשמת מבחינה זו מאז אוקטובר 2018. בחודש הקודם, יוני 2019, התרחב היקף העבודות החדשות ב-3.4%. העלייה בחודש שעבר היא גם הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2018. ביולי אשתקד העלייה בהיקף העבודות החדשות עמדה על 2.8%.

לעומת זאת, העלייה בהיקף הפעילות השוטפת באה לאחר חודשיים של ירידות מבחינה זו: ביוני 2019 נרשמה ירידה בשיעור של 0.5% בנתון זה, ובמאי – ירידה של 1.6%. ביולי אשתקד, בדומה ליולי האחרון, המגמה הייתה חיובית ושיעור העלייה עמד על 2.5%.

הנתונים נאספו במסגרת "סקר הערכת מגמות בעסקים", שמתפרסם על ידי הלמ"ס אחת לחודש, ומסתמך על עריכת ראיונות עם גורמים בחברות שונות בענפי המשק, כולל ענף הבינוי. הנתונים המתפרסמים מבטאים סיכום משוקלל של תשובות המרואיינים – הכוללות גם הערכות לגבי הצפוי בענף בחודש העוקב. 

אם כן, הערכות השינוי הצפוי בחודש הנוכחי, אוגוסט 2019, מדברות על עלייה של 7.6% בהיקף הפעילות השוטפת (ההערכות בנוגע לחודש יולי עמדו על 11.1%), ועל עלייה מינורית במספר המועסקים – 0.5%.

שריינו מקום עכשיו באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן - 80 הרצאות, 100% פרקטיקה. להרשמה - http://bit.ly/2KkfFZA

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search