השחקנית החדשה בתחום ההתחדשות: "2,000 יח"ד ראשונות בהיתר, פוטנציאל לעשרות אלפי יח"ד נוספות"

בשנה האחרונה חדרה הפכה למניה בעלייה בתחום ההתחדשות, עם מספר רק של פרויקטים -חלקם כבר בבנייה. ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בעיר, גל לחמי, סיפרה: "למעלה מ-2,000 יח"ד כבר קיבלו היתרי בנייה ועוד כ-4,000 יח"ד בתב"עות מאושרות. המכפילים בעיר הולכים ויורדים". עוד סיפרה על תוכנית הדגל במרכז העיר: "חולשת על 1,600 דונם"

שיתוף הכתבה

אחרי שנים רבות שבהן רוב רובה של ההתחדשות העירונית התרחשה באזורי הביקוש, כלומר בגוש דן, בשנה האחרונה הופיעה שחקנית חדשה וקצת מפתיעה בתחום - העיר חדרה. בה מקודם היום מספר רב של פרויקטים, חלקם כבר בבנייה. 

ראש מנהלת ההתחדשות העירונית של חדרה, גל לחמי, ממחישה בעזרת מספרים את הקפיצה של העיר בתחום. "עד לאחרונה חדרה הייתה פוטנציאל, אבל עכשיו היא ממש מניה בעלייה בתחום ההתחדשות העירונית. אנחנו כבר עם למעלה מאלפיים יח"ד שכבר קיבלו היתרי בנייה, ופרויקט אחד שכבר מאוכלס. עוד כ-4,000 יח"ד בתב"עות מאושרות שבנייתן תחל בשנים האחרונות, ופוטנציאל של עוד כ-20 אלף יח"ד בתהליכים סטטוטוריים שונים". 

האתגר העיקרי שלכם זה המרחק מהמרכז? 
"בסוף, תכנון מייצר כלכליות. אנחנו רואים שהיום שהמכפילים הולכים ויורדים בחדרה. נכון שיש אזורים בעיר שהם לא כלכליים, אבל גם להם אנחנו מחפשים פתרונות יצירתיים במטרה להגיע לכל חלקי העיר". 

"תוכנית הדגל שלנו בתחום ההתחדשות העירונית זה תוכנית לב העיר, שחולשת על 1,600 דונם בכל מרכז העיר", סיפרה לחמי. "היא נמצאת ערב הפקדה להתנגדויות, והפוטנציאל בה הוא של 12 אלף יח"ד באזור מרכז העיר הישן שאמור להתחדש. מה שיפה בה היא שהיא ברובה מפורטת, כלומר אפשר יהיה ישר להוציא היתרי בנייה".

לדבריה, "יש גם תוכניות שאנחנו בתור העיר יוזמים, למשל תוכנית של שכונה שלמה של 800 יח"ד שאנחנו מקדמים, ותוכניות מוספות. אנחנו אוהבים להיות דינמיים וליזום על מנת לשפר את פני העיר".  


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...