חזרה
להורדת אפליקציה

שנת 2023 הייתה שנה לא פשוטה, בלשון המעטה, למדינה כולה ובתוך כך גם לענף הנדל"ן. ובכל זאת, בעיריית ירושלים מסיימים אותה עם נתוני שיא בכל מה שקשור להוצאת היתרי בניה, עם לא פחות מ-7,500 דירות - הנתון הגבוה בבירה אי פעם. מי שבמידה רבה אחראי לנתון המרשים הזה הוא מהנדס העיר ירושלים יואל אבן, שהגיע לאולפן כדי להסביר איך הגיע אגף ההנדסה בראשותו להישג, ובדרך סיפר גם כל המחלוקות מול רמ"י, ואיך ניתן לקדם פינוי-בינוי בשכונות חרדיות. 

על התהליך שהביא מספר השיא של ההיתרים סיפר אבן: "קיימתי ישיבות ברמה היומית עם הצוות של הרישוי, ממש כמו מבצע צבאי. והייתה היענות מופלאה של יזמים. רק בדצמבר חתמתי על 2,400 יח"ד". עוד אמר אבן אמר כי בכל הקשור להתחדשות עירונית "מה שהיה עד עכשיו זו רק ההתחלה. 2024 זו שנת הפריצה האמיתית, הנתונים של תב"עות מאושרות - מדובר על אלפי ועשרות אלפי יחידות שכבר מאושרות. התכנון שעשינו ב-3-4 שנים האחרונות מבשיל עכשיו להיתרי בנייה. 2024 תהיה שנת שיא בהקשר של התחדשות עירונית ופינוי בינוי". 

אבן הודה כי יש אתגר מיוחד עם האוכלוסייה החרדית בירושלים, בהקשר של התחדשות עירונית ופינוי-בינוי. "אנחנו מצליחים לפרוץ דרך גם בזה. הרעיון זה להיות קשוב לאוכלוסייה, עשינו גם שיח עם רבנים. בסך הכל זו אוכלוסייה שרוצה את זה. הסוגיה של בנייה לגובה אכן מאתגרת אבל מצליחים למצוא פתרונות גם לזה". 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם
  • © כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ישראל - סקאלה ד.מ בע"מ Scala Group D.M
search