• יגאל אלון 67 , תל אביב
 • משרד שמאות מקרקעין מוביל בהתחדשות עירונית​

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

הנהלת חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

ארז כהן

מנכ"ל משותף

עודד לוי

מנהל ושותף

איל קלודובסקי

מנהל פרויקטים התחדשות עירונית

נעם עופר

מנהל פרויקטים, התחדשות עירונית

אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ מנוהלת על ידי ארז כהן - יו"ר לשכת השמאים לשעבר, ועל ידי עודד לוי - שמאי מקרקעין. עם עובדי החברה נמנים שמאי מקרקעין, כלכלנים, מתכנני ערים ומנהלי פרויקטים, העוסקים במתן חוות דעת מקצועיות בתחום של הערכות שווי במקרקעין. החברה עוסקת במגוון תחומי השמאות, לרבות ליווי הליכי תכנון, ביצוע בחינות כדאיות כלכלית לפרויקטים של התחדשות עירונית, תקן 21 ועריכת טבלאות הקצאה ואיזון, וכן הפקעות ומיסוי מקרקעין - לרבות השגות על חיובי היטלי השבחה ומיסוי מקרקעין ותשלומים לרשות מקרקעי ישראל.

 

לעובדי החברה קשרי עבודה וייעוץ שוטפים עם מגוון רחב של לקוחות, ביניהם עורכי דין מהבכירים ביותר בתחום הנדל"ן, רשויות עירוניות וממלכתיות, מוסדות ציבוריים, חברות קבלניות, חברות ציבוריות ויזמי נדל"ן. 

 

פעילות נרחבת ומגוונת בענף הנדל"ן

החברה מספקת שירותי ייעוץ וליווי, הערכות שווי בעסקאות של חברות מובילות במשק הפועלות בתחום המקרקעין, ייעוץ וליווי עסקאות, הערכות שווי לדוחות כספיים לחברות ציבוריות וכן ליווי פרויקטים וביצוע בחינות כלכליות לפרויקטים (דוחות אפס). נוסף על כך מבצעת החברה הערכות שווי וייעוץ בפרויקטים תשתיתיים רחבי היקף בתחום הסולארי, תחנות כוח מונעות גז, שפד"ן, מטמנות ומחצבות. 

 

תחום פעילות מרכזי נוסף של החברה הוא מיסוי מקרקעין לסוגיו, לרבות הערכות שווי לצורך התדיינות מול רשויות המס והכנת שומות נגדיות להיטלי השבחה, הן עבור רשויות מקומיות והן עבור יזמים ובעלי נכסים.

 

נוסף על כך עורכת החברה שומות השגה על חיובי רשות מקרקעי ישראל, ייעוץ בנושא שינויי ייעוד וניצול, דמי היתר ודמי הסכמה, הערכות שווי לבנקים (תקן 19) ושומות לצורך בטוחות לקבלת אשראי. 

 

החברה עוסקת בליווי צוותי תכנון במסגרת הכנת תוכניות בניין ערים, ולוקחת חלק בצוותי יועצים להכנת תוכניות מתאר עירוניות.

 

ניסיון רב ועשיר בתחום ההתחדשות העירונית בישראל

ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ עוסקת בליווי פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, לרבות פינוי־בינוי ותמ"א 38, הן מטעם יזמים פרטיים והן במסגרת ייצוג דיירים, עריכת דוחות לפי תקן 21 (שומות מקרקעין המבוצעות לצורך בדיקה שמאית כלכלית לתוכניות פינוי־בינוי) ועריכת טבלאות הקצאה ואיזון על פי תקן 15.

 

פרויקטים ולקוחות נבחרים בתחום ההתחדשות העירונית:

 • עיריית תל אביב: ליווי תוכנית התחדשות עירונית בשכונת נווה עופר.
 • עזרה ובצרון: הכנת טבלאות הקצאה ואיזון בפרויקט התחדשות עירונית ברחוב לה גוורדיה וברחוב יפת, תל אביב.
 • הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: שימוש כיועץ בצוות ליבה עם משרד גוטמן אסיף אדריכלים, לבחינת תוכניות להתחדשות עירונית, שכונת ג'סי כהן חולון.
 • שיכון ובינוי: ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב, ברמלה ובפתח תקווה. 
 • נווה גד: ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית - בתל אביב ברחוב דפנה, בנס ציונה ובאור עקיבא.
 • תדהר: ליווי פרויקט של התחדשות עירונית ברמת השרון (פרויקט רימוני תדהר - בשלבי בנייה סופיים),ברמת גן ובבת ים.
 • אאורה: ליווי פרויקט של התחדשות עירונית בקריית אונו (ONO VALLEY - בשיווק),בגבעתיים (שלושה מתחמים ברחוב ההסתדרות),ברמת השרון, ברמת גן (תוכנית מאושרת),בנס ציונה, באבן יהודה ובאילת.
 • ב.ס.ר: ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב – לה גוורדיה (אחרי שיווק),דרך הטייסים, רחוב זאב (שיכון דן).
 • יובלים: ליווי פרויקט התחדשות עירונית באור יהודה. 
 • קבוצת כתב: ליווי החברה בתוכנית ותמ"ל של התחדשות עירונית ביהוד.
 • דיירים: ליווי דיירים במו"מ מול יזמים, חלוקת דירות התמורה, דמ"ש לתקופת הבנייה, ביקורת ערבויות חוק מכר - בין היתר בערים ירושלים, תל אביב, רמת גן, גבעתיים וחיפה.

וידאו אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

כתבות אחרונות אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

בונים על הבורסה: מה עומד מאחורי גל הנפקות חברות הנדל"ן של החודשים האחרונים?

לאחר שנת 2023 השחונה, נפתחה שנת 2024 בגל של חברות הנערכות להנפקה, יוסי אברהמי האחרונה שבהן. מדוע זה קורה דווקא עכשיו, אילו סוגי חברות המוסדיים והמשקיעים מחפשים והאם זה בכלל כדאי? שורת אנשי מקצוע שלוו חברות רבות בתהליך מסבירה

2024-05-07

ממכרזים על גובה השכ"ד ועד תמרוץ מוסדיים: כיצד ניתן להציל את שוק השכירות ארוכת הטווח בישראל?

בפאנל על קשיי ענף ההשכרה ארוכת הטווח שנערך בוועידת מרכז הנדל"ן באילת עלו שורה של רעיונות לשינוי מודל מכרזי ההשכרה, על רקע עליית הריבית. מנכ"לית דירה להשכיר: יש להמשיך לקדם תב"עות הכוללות השכרה. מנכ"ל אשטרום השכרה: "מכירת 40% מהפרויקט לפרטיים היא כאב ראש ליזם, יש לתמרץ מוסדיים להשקיע בפרויקטים"

2024-04-08

"אם רוצים פה מותגי על צריך לאפשר גם מגורים במלונות. לא צריך יותר מפלצות שהן רק חדרי מלון"

כך אמר ראובן אלקס, מנכ"ל שותף בקנדה ישראל מלונות, במהלך פאנל שעסק באתגרים הגדולים של ענף המלונאות, בוועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024. מנכ"לית רשת מלונות פתאל: "בישראל, מהיום שאתה מחליט שאתה רוצה להקים מלון עד שהוא מוקם עוברות 10 שנים. צריך לעודד יזמים ולהקל"

2024-04-01

דיירי מגדל היוקרה התל-אביבי נדהמו: נת"ע מתכוונת לקחת להם את הבריכה

פרסום ראשון: בין אלפי הודעות ההפקעה ששולחת נת"ע בימים אלה לבעלי נכסים במסגרת פרויקט המטרו, נכלל פרויקט "מגדלי הברונזה" בשכונת פארק צמרת, שדייריו לא יוכלו עוד להשתכשך בבריכה המשותפת. גם במרכז שוסטר ברמת אביב ג' ייאלצו חלק מבעלי בתי הקפה לקפל את הכיסאות. בסך הכל מפקיעה נת"ע 2,300 דונם בימים אלה. כך זה נראה בשטח

2024-02-21

מחירי המשרדים יורדים ומיליוני מ"ר נוספים בדרך: "מספרים מפחידים בלי שום קשר לביקושים"

בעוד שחברות ההיי-טק הגדולות מצמצמות שטחים, ועוד ועוד חללים מתרוקנים במגדלים הקיימים, צפויה כמות עצומה של שטחי משרדים להתווסף לשוק בשנה הקרובה, כשבתל אביב לבדה מדובר במאות אלפי מ"ר. מה יעשו המשקיעים, והאם הסבת בנייני משרדים ותיקים למגורים היא אפשרית?

2024-01-08

נתוני הירידה בקצב הבניה הביאו לזינוק במניות חברות הנדל"ן – ומה חשבו בכירי הענף?

מדד ת"א נדל"ן זינק אתמול ב-2.45%, כאשר עיקר העלייה הגיעה מיד אחרי פרסום נתוני הלמ"ס. זאת ככל הנראה על סמך הערכות בשוק ההון כי הירידה בהיקפי הבניה תוביל לעליית מחירים בהמשך. ורד צרפתי: "נתוני הלמ"ס הם רק ההתחלה, 'המכה הגדולה' תגיע ביתר שאת בשנת 2024, אז היקף הבנייה ירד אף יותר"

2023-09-20

"מיהרתי לחתום, והצטערתי על תוצאות השומה. מאז אני מחכה יום לפני החתימה, החיפזון מהשטן"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - שמאי המקרקעין ארז כהן, שמספר מהי ההמלצה שלו לשמאים צעירים, למה מלון מצפה הימים הוא הפרויקט האהוב עליו, מה למד מאביו השמאי המיתולוגי זאב כהן, ומהי ההצלחה הכי גדולה שלו בקריירה

2023-09-14

"כשפורץ סכסוך במיזם התחדשות אני מכנסת את כולם בחדר והכל יוצא: השמצות, הקלטות, איומים, סחיטות"

סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עינת גנון בכנס בנושא יישוב סכסוכים בהתחדשות עירונית: "גם למשאבים יש גבול, ולכן עדיף לסיים סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט". מנהלת אגף ההתחדשות בעיריית נתניה: "אין מתחם שלא היה בו סכסוך. החוק לא קובע שחייבת להיות נציגות ואיך ממנים אותה, והידיים שלנו כבולות". עו"ד איתמר פנץ: "השופט לא תמיד מבין את הדחיפות של מתן החלטה במיזמים של מאות מיליוני שקלים, ואז אנחנו נאלצים לחתום על הסכמי פשרה עם אקדח לרקה"

2023-09-12

"אין סיכוי שהרשויות המקומיות יצליחו לקבל החלטה בנושא הארכת תמ"א 38 עד אוקטובר"

סמנכ"ל קרינסקי-גוטליב עמית גוטליב תקף באירוע "פסגת ההתחדשות העירונית" את תוכניות הממשלה להתנות את הארכת התמ"א בהחלטת הרשויות המקומיות וטען כי לוחות הזמנים אינם אפשריים. ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר: "מציגים את תמ"א 38 כאויב וזו בעיה. אני בעדה". שמאי המקרקעין ארז כהן: "תקן 21 לא רלוונטי למציאות – צריך לקבל את מה שהשוק דורש"

2023-03-30

האשה הראשונה בתפקיד: נחמה בוגין נבחרה לראשות לשכת שמאי המקרקעין

זאת לאחר שזכתה ב-45.5% מהקולות וגברה על אומיד עודד סולימני שזכה ב-37% מהקולות. מוריה רבני לוי נבחרה לסגנית היו"ר, השמאים אריה קמיל וארז כהן נבחרו לנציגי הלשכה במועצת השמאים

2023-01-27

הקרקע החדשה של חברות הבנייה: בנייה וניהול של מלונות

בשנת 2022 עמד קצב הבנייה השנתי למלונאות על 165 אלף מ"ר, אחרי 49 אלף מ"ר בלבד שהחלו להיבנות למטרה זו ב-2020. השמאי ארז כהן: "הסיבה העיקרית לכניסת חברות נדל"ן לתחום היא מקסום התשואה מהנכס - פי שלושה או ארבעה ביחס למגורים"

2022-12-28

רז קינסטליך: "עצרנו את השיווק במתחם האלף, שומרים על היזמים שכבר שם"

הדברים נאמרו ב"פסגת הנדל"ן אילת" במושב על אתגרי התקופה בנדל"ן המניב. רמי לוי: "הריבית תשפיע לרעה רק על מי שלא צפה שהיא תעלה". השמאי ארז כהן: "שווי המלונות עלה ב-10%-15% בשנה האחרונה. שווי חדר מלון בת"א - 2 מיליון שקל"

2022-10-26

אזור רובע 3 בתל אביב נראה לכם יקר היום? תחזיקו חזק

בהחלטה שנפרשת על פני עשרות עמודים, הטילה ועדת הערר המחוזית תל אביב בראשותה של עו"ד סילביה רביד פצצה, אשר גלי ההדף שלה עשויים להמשיך ולטלטל את שוק הדירות בעתיד הקרוב והרחוק. שמאי המקרקעין ארז כהן עם ההשלכות החזויות של ההחלטה

2022-09-05

הכנסת לא אישרה את חוק המטרו - הנזקים יהיו חמורים בהרבה מעיכוב בביצוע

החל מכאוס תכנוני סביב זכויות הבנייה באזור התחנות, דרך עצירה של פעילות עסקית, קידום תכניות הגובלות בתוואי המטרו ועד השפעה על מחירי הנדל"ן- ההשלכות של אי-אישור חוק המטרו יגררו שרשרת של עיכובים ויפגעו בסקטורים נרחבים במשק. ארז כהן, שמאי מקרקעין וכלכלן מסביר

2022-07-17

תקן בעין הסערה: השוק מתקשה לעכל את התיקון הדרמטי של השמאי הממשלתי

תיקון מתבקש או מסמך מיותר שעדיף שלא היה נכתב? ביממה שלאחר כניסת תקן 21.1 הקובע כיצד להעריך כלכליות של פרויקט פינוי-בינוי, השוק חצוי לגבי השלכותיו; דבר אחד בטוח: עוד יהיה מעניין

2022-06-14

למרות אי-הוודאות בתחום המלונאות – השטח רוחש וגועש; שמאי ארז כהן מחברת ז.כ.מחקר וסקרים: "יש סביב השוק הזה הרבה פעילות"

ענף המלונאות והתיירות אומנם התאושש מעט מהמכה שקיבל בשיא משבר הקורונה, אבל עדיין לא חזר למלוא הפעילות • שמאי ארז כהן מחברת ז.כ.מחקר וסקרים מגלה כי למרות זאת השוק איננו רדום: "רבים מחפשים לקנות מלונות, והעסקאות קורות"

2021-10-28

האם ה"מהפכה" בתחום המשכנתאות אכן שינתה משהו – והאם השינוי הוא לטובה? שמאי המקרקעין ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים באולפן

בתחילת השנה בישר בנק ישראל על כמה שינויים בשוק המשכנתאות הישראלי, כמעין רפורמה • שמאי המקרקעין ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים מספר כי אכן חלה עלייה בצריכת המשכנתאות בעקבות השינוי – אך גובה ההחזר לא ירד

2021-04-01

ארז כהן מחברת ז.כ. למדידות והנדסה: "תוכנית המטרו דורסנית מאוד - מדובר על הריסת מבנים שלמים ועל פיצויים במיליארדי שקלים - אבל אין ספק שזה הפתרון

"באזור המטרו עצמו אפשר יהיה להעצים את הבנייה ב-1,000% ויותר"; "זו מערכת שתוכל לטפל בעשרות מיליוני נסיעות" • שמאי ארז כהן, מחברת ז.כ. למדידות והנדסה, מנתח את התוכנית הגדולה ביותר שמקודמת כיום בצנרת התכנון

2020-11-30

על התמורות בהתחדשות עירונית: צריך להתכונן למציאות חדשה - השמאי ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים

גם היזמים וגם הדיירים צריכים להפנים שבקרוב התמורות יהיו נמוכות משהתרגלו אליהן • במה זה יתבטא, ואיך עירוב שימושים 'ירכך את המכה'? השמאי ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים מסביר

2019-09-10
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...