להורדת אפליקציה

צור קשר עם חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

הנהלת חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

עודד לוי

מנהל ושותף

ארז כהן

מנכ"ל משותף

איל קלודובסקי

מנהל פרויקטים התחדשות עירונית

אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

חברת ז.כ. מחקר וסקרים בע"מ מנוהלת על ידי ארז כהן - יו"ר לשכת השמאים לשעבר, ועודד לוי - שמאי מקרקעין. עם עובדי החברה נמנים שמאי מקרקעין, כלכלנים, מתכנני ערים ומנהלי פרויקטים, העוסקים במתן חוות דעת מקצועיות בתחום המקרקעין. החברה עוסקת במגוון תחומי השמאות, לרבות בתחום התכנון והבנייה, ביצוע בחינות כדאיות כלכלית לפרויקטים של התחדשות עירונית, עריכת טבלאות הקצאה ואיזון, הפקעות ומיסוי מקרקעין לרבות היטלי השבחה, מיסוי ותשלומים לרשות מקרקעי ישראל. 

עובדי החברה מחזיקים בקשרי עבודה וייעוץ שוטפים עם מגוון רחב של לקוחות, ביניהם עורכי דין מהבכירים ביותר בתחום הנדל"ן, רשויות עירוניות וממלכתיות, מוסדות ציבוריים, חברות קבלניות, חברות ציבוריות ויזמי נדל"ן.

 

פעילות נרחבת ומגוונת בענף הנדל"ן

החברה מספקת שירותי ייעוץ וליווי בעסקאות רכש של חברות מובילות במשק הפועלות בתחום המקרקעין, ייעוץ וליווי עסקאות חילופי קרקעות בין גופים ציבוריים, הערכות שווי לדו"חות כספיים לחברות ציבוריות וכן ליווי פרויקטים וביצוע בחינות כלכליות לפרויקטים (דו"חות 0.) נוסף על כך מבצעת החברה הערכות שווי וייעוץ בפרויקטים תשתיתיים רחבי היקף בתחום הסולארי, תחנות כוח מונעות גז, שפד"ן, מטמנות ומחצבות. תחום פעילות מרכזי נוסף של החברה הוא מיסוי מקרקעין, לרבות הערכות שווי לצורך התדיינות מול רשויות המס והכנת שומות להיטלי השבחה, הן עבור רשויות מקומיות והן עבור יזמים ובעלי נכסים. נוסף על כך, החברה עורכת שומות השגה על דרישות רמ"י, ייעוץ בנושא שינויי יעוד וניצול, דמי היתר ודמי הסכמה, הערכות שווי לבנקים ושומות לצורך בטוחות לקבלת אשראי. החברה עוסקת בליווי צוותי תכנון במסגרת הכנת תוכניות בניין ערים, לוקחת חלק בצוותי יועצים להכנת תוכניות מתאר עירוניות.

 

ניסיון רב ועשיר בתחום ההתחדשות העירונית בישראל

החברה עוסקת בליווי פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, לרבות פינוי־בינוי ותמ"א 38 מטעם יזמים פרטיים ודיירים, עריכת דו"חות לפי תקן 21(שומות מקרקעין המבוצעות לצורך בדיקה שמאית כלכלית לתוכניות פינוי־בינוי) ועריכת טבלאות הקצאה ואיזון על פי תקן 15.  

 

פרויקטים ולקוחות נבחרים בתחום ההתחדשות העירונית :

 

 •  עיריית תל אביב - ליווי תוכנית התחדשות עירונית  בשכונת נווה 

 

 • עיריית רמת גן - ליווי תוכנית המתאר ר"ג/53 ,תוכנית לפי סעיף 23 לתמ"א 38.

 

 • עיריית גבעת שמואל - ליווי תוכנית התחדשות עירונית בשכונת גיורא.

 

 • עזרה וביצרון - הכנת טבלאות הקצאה ואיזון בפרויקט התחדשות עירונית ברחוב לה גוורדיה וברחוב יפת, תל אביב.

 

 • הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית - שימוש כיועץ בצוות ליבה עם משרד גוטמן אסיף אדריכלים, לבחינת תוכניות להתחדשות עירונית.

 

 • שיכון ובינוי - ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב, ברמלה ובפתח תקווה.

 

 • נווה גד - ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב, בנס 

 

 • תדהר - ליווי פרויקט של התחדשות עירונית ברמת השרון (פרויקט  ציונה ובאור עקיבא. רימוני תדהר בשלבי בנייה סופיים),ברמת גן ובבת ים.

 

 • אאורה - ליווי פרויקט של התחדשות עירונית בקריית אונו (ONO VALLEY - בשיווק),בגבעתיים, ברמת השרון, ברמת גן (תוכנית מאושרת),בנס ציונה, באבן יהודה ובאילת.

 

 • ב.ס.ר - ליווי פרויקט של התחדשות עירונית בלה גוורדיה תל אביב (אחרי שיווק).

 

 • יובלים - ליווי פרויקט התחדשות עירונית באור יהודה. 

 

 • קבוצת כתב - ליווי החברה בתוכנית ותמ"ל של התחדשות עירונית ביהוד.

 

 • גינדי השקעות - ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית ברמת השרון ובגבעתיים.

 

 • דיירים - ליווי דיירים במו"מ מול יזמים, חלוקת דירות, דמ"ש לתקופת הבנייה, ערבויות חוק מכר בין היתר בערים ירושלים,תל אביב, רמת גן, גבעתיים וחיפה.

 

 

וידאו אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

כתבות אחרונות אודות חברת ז.כ מחקר וסקרים (1989) בע"מ

תקן 21 כאוס או פתרון? אוהד עיני: "התקן הקודם לא היה משקף, תוכניות לא יצאו ואף אחד לא יישם את אחוזי הרווחיות"

על דברים אלו השיבה יעלה מיקליס, ראש עיירת יהוד-נווה מונסון: "הרשויות המקומיות המבוגר האחראי שצריך להגיד לדיירים, אין לכם גן ילדים", "התקן הנוכחי מאפשר גמישות, ומה שצריך זה ודאות"

2022-04-04

על רקע זינוק בביקוש ובמחירי הקרקע להקמת מרלו"גים - האם התשואות ימשיכו להישחק?

העלייה בהזמנות אונליין של השנים האחרונות הובילה לצורך הולך וגדל במרכזים לוגיסטיים. ארז כהן, מנכ"ל ובעלים של ז.כ. מחקר וסקרים, מזהה זינוק בביקוש ובמחיר הקרקעות המיועדות ללוגיסטיקה - מה שצפוי להוביל לשחיקה בתשואות. האם ההימור הנוכחי של יזמי הנדל"ן ישתלם, או שהשוק הלוהט צפוי להתקרר בקרוב?

2022-02-28

הערכת השמאי: שלוש עסקאות עירוב שימושים ענקיות נחתמו החודש בתל אביב, מה ניתן ללמוד מהן וכיצד הן צפויות להשפיע על השוק?

ההבטחה הולכת ומתממשת? נראה כי השוק עובר לפרויקטים מעורבים משולבי תעסוקה, מסחר ומגורים וצמצום מקומות החנייה • העסקאות שנחתמו לאחרונה מהוות סימן לבאות ומורות על מגמות משמעותיות בשוק הנדל"ן

2022-01-19

העירייה התחייבה – ומקיימת: הופקדה תוכנית איחוד וחלוקה נוספת בשכונת התקווה בת"א, בשטח כ-11 דונם

זאת בהמשך לדבריו של איל רונן, מנהל מחלקת תכנון העיר מזרח, בכנס המשותף למרכז הנדל"ן ולעירייה, כי ישנה התחייבות להפקיד את כל התוכניות המסדירות את רישום המקרקעין בשכונה "עד לסוף השנה הנוכחית"

2021-07-04

ארז כהן: "ועדות הערר עוד לא החלו לדון בשומות מכריעות על היטלי השבחה בת"א – ויש מאות שממתינות"

בכנס "תוכניות העיר תל אביב-יפו", בהובלת מרכז הנדל"ן ומנהל ההנדסה בעירייה, אמר עוד שמאי ארז כהן: "השומות של העירייה לא מחזיקות מים, ונופלות כמעט בזו אחר זו"

2021-06-29

ת"א: הופקדה תוכנית למלון עירוני על דרך בגין, מול מתחם שרונה; יכלול 30 יח"ד ולפחות 160 חדרי מלון

מדובר במבנה בן 14 קומות שישלב גם שטחי מסחר ושטחי ציבור • המלון הוא חלק ממהלך עירוני שמקדמת עיריית תל אביב לטובת "חיזוק דופן דרך מנחם בגין ועידוד התחדשות שכונת מונטיפיורי"

2021-04-19

שמאי ארז כהן: "המלונות העירוניים מן הסתם נפגעו הכי הרבה; כל הפעילות בהם הופסקה"

מה הייתה השפעת מגפת הקורונה על ענף הבנייה לתיירות בארץ – ומה הצפי לבאות? • ארז כהן, משפטן ושמאי מקרקעין, מומחה לענף המלונאות: "מגמת הצמיחה כרגע בהקפאה, אבל הצפי הוא שהענף כן יתאושש"

2021-04-18

תוכנית השימור של הרצליה בדרך למימוש - אך ההתנגדויות מציפות שאלות חשובות

לפני כמה שבועות קיבלה הוועדה המחוזית החלטה לאשר את התוכנית לשימור כ-70 אתרים בעיר, בכפוף לשינויים • התוכנית הובילה להגשת התנגדויות מכיוונים שונים - מרשות העתיקות ועד בעלי הנכסים • שמאי המקרקעין ארז כהן, שמשרדו ייצג בעלי נכסים המתנגדים לתוכנית, מסביר את טענותיהם, ומבדיל בין תל אביב להרצליה

2021-03-03

האזנה: הרצאתו של שמאי ומשפטן ארז כהן על תכנון נכון של תשלומים לרמ"י

האזנה להרצאת זום מיוחדת למרכז הנדל"ן, במלואה, עם השמאי והמשפטן ארז כהן, שהתקיימה ב-8.2.2021

2021-02-08

שמאי ארז כהן: "הליך הגשת השגה על שומת מקרקעין של רמ"י הוא ארוך מאוד; עשוי להימשך חצי שנה ויותר"

בהרצאת זום מיוחדת על תכנון נכון של תשלומים לרשות, דיבר שמאי ארז כהן על שלל היבטים חשובים • עוד אמר: "היו לא מעט מקרים שבהם הוגדלו חיובים בעקבות השגה, חשוב להיות זהירים" • ההרצאה במלואה - בכתבה

2021-02-08

היזמים צופים עליית מחירים - ומוכנים לשלם על כך במכרזים

על רקע השיווק המוגבל והביקוש הצומח חברות הנדל"ן חוזות עלייה משמעותית בשנים הקרובות, ומגישות הצעות במחירים גבוהים • מה צפוי במכרזים הבאים על קרקעות באזורי ביקוש?

2021-01-04

העלייה בביקוש למתחמי לוגיסטיקה בפריפריה

על רקע הדרישות המשתנות בתחום הקמעונאות והצריכה, הביקוש למתחמים לוגיסטיים ברחבי הארץ ממשיך לגדול • המחירים המטפסים במרכז הארץ הובילו לשגשוג בפריפריה

2020-09-15

האם רשות מקרקעי ישראל מנפחת את השומות?

נישומים רבים פועלים באופן שוטף מול רשות מקרקעי ישראל במגוון פעולות שונות

2020-08-25

"השינוי של שכונת דקר ביפו מהווים בשורה אמיתית למשפחות"

הפעילות הנדל"נית בשכונה היא סמל להתעוררות הכללית ביפו, העתיד של תל אביב בעיני רבים • מנכ"ל קבוצת ידר, ציון אוטומזגין: "גם משפחות שאין להן תקציב מתאים יוכלו לקבל כאן בית גדול"

2020-08-04

מתי נדע האם מדובר במגמה ארוכת טווח?

מהו מצבו של שוק המגורים בעקבות משבר הקורונה וההשפעות הרבות שהוא מביא עימו? • ארז כהן, שמאי מקרקעין ותיק ומנוסה, מספק ניתוח מקצועי על הסקטור, ביחס לסקטור התעשייה והמסחר ובכלל

2020-07-27

למרות אי-הוודאות בתחום המלונאות – השטח רוחש וגועש; שמאי ארז כהן מחברת ז.כ.מחקר וסקרים: "יש סביב השוק הזה הרבה פעילות"

ענף המלונאות והתיירות אומנם התאושש מעט מהמכה שקיבל בשיא משבר הקורונה, אבל עדיין לא חזר למלוא הפעילות • שמאי ארז כהן מחברת ז.כ.מחקר וסקרים מגלה כי למרות זאת השוק איננו רדום: "רבים מחפשים לקנות מלונות, והעסקאות קורות"

2021-10-28

האם ה"מהפכה" בתחום המשכנתאות אכן שינתה משהו – והאם השינוי הוא לטובה? שמאי המקרקעין ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים באולפן

בתחילת השנה בישר בנק ישראל על כמה שינויים בשוק המשכנתאות הישראלי, כמעין רפורמה • שמאי המקרקעין ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים מספר כי אכן חלה עלייה בצריכת המשכנתאות בעקבות השינוי – אך גובה ההחזר לא ירד

2021-04-01

ארז כהן מחברת ז.כ. למדידות והנדסה: "תוכנית המטרו דורסנית מאוד - מדובר על הריסת מבנים שלמים ועל פיצויים במיליארדי שקלים - אבל אין ספק שזה הפתרון

"באזור המטרו עצמו אפשר יהיה להעצים את הבנייה ב-1,000% ויותר"; "זו מערכת שתוכל לטפל בעשרות מיליוני נסיעות" • שמאי ארז כהן, מחברת ז.כ. למדידות והנדסה, מנתח את התוכנית הגדולה ביותר שמקודמת כיום בצנרת התכנון

2020-11-30

על התמורות בהתחדשות עירונית: צריך להתכונן למציאות חדשה - השמאי ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים

גם היזמים וגם הדיירים צריכים להפנים שבקרוב התמורות יהיו נמוכות משהתרגלו אליהן • במה זה יתבטא, ואיך עירוב שימושים 'ירכך את המכה'? השמאי ארז כהן מז.כ מחקר וסקרים מסביר

2019-09-10
 • © כל הזכויות שמורות
search