840 דירות במגדלים ומלון - על הנחל: אושרה להפקדה תוכנית במתחם המלאכה בב"ש

התוכנית שהוגשה על ידי היזם דוד זגדון כוללת 11 מבנים בהם שני מגדלים בני 30 קומות, כ-5,000 מ"ר למסחר ומלון עם 140 חדרים. התוכנית היא השלב הראשון במעבר של המתחם למתחם מעורב שימושים ומוטה מגורים, ותחבר בין העיר העתיקה, שכונת נווה נוי ומתחם הסינמה סיטי

שיתוף הכתבה
הדמיה של התוכנית במתחם המלאכה בבאר שבע ( משרד גיורא גור אדריכלים)הדמיה של התוכנית במתחם המלאכה בבאר שבע ( משרד גיורא גור אדריכלים)

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום, בראשות עודד פלוס, אישרה אתמול (ב') להפקדה את תוכנית "נויה על הנחל" במתחם המלאכה הסמוך לעיר העתיקה בבאר שבע, לבניית 840 יחידות דיור. התוכנית מהווה את השלב הראשוני בהליך המעבר של המתחם ממתחם מלאכה למתחם מעורב שימושים ומוטה מגורים, ומחברת בין העיר העתיקה,  שכונת נוה נוי, ומתחם הסינמה סיטי.

התוכנית, שהוגשה על ידי היזם דוד זגדון (א.ד געש), היא על שטח של כ-38 דונם, וממוקמת במתחם המלאכה בעיר שישנה את פניו כאמור. התוכנית תחומה בין רחובות המלאכה, ישמעאל והע"ל.

התוכנית כוללת 840 יחידות דיור, שיוקמו ב-11 מבני מגורים: שני מגדלים בני 30 קומות, מבנה בן 14 קומות, ו-8 מבנים בני 10 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-168 יוקצו לטובת דירות קטנות מאוד של עד 55 מ"ר, כ-210 יוקצו לטובת דירות קטנות של עד 75 מ"ר וכ-70 יוקצו לטובת דירות בשכירות ארוכת טווח. 

הדמיה של התוכנית בבאר שבע ( משרד גיורא גור אדריכלים)הדמיה של התוכנית בבאר שבע ( משרד גיורא גור אדריכלים)

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מקצה שטח של כ-6.1 דונם לטובת הקמת בית ספר שכונתי, כ-5,000 מ"ר עבור שטחי מסחר שישולבו במפלס הרחוב והטיילת, בניין לתעסוקה בן 10 קומות, ומלון בן 10 קומות ובו 140 חדרים. 

כמו כן, במסגרת התוכנית יושלם מקטע נוסף בטיילת לאורך נחל באר שבע, שיחבר בין פארק הנחל, הסינמה סיטי,  וגן הפעמון, וכן יוקם גשר שיחבר את השכונה החדשה לשכונת נווה נוי מדרום אליה. התוכנית נערכה על ידי משרד גיורא גור אדריכלים

מתכננת מחוז דרום במינהל התכנון, מיכל מריל: "מדובר בתוכנית אשר תהווה זרז משמעותי להנעת שינוי אופיו של מתחם המלאכה למוטה מגורים ועירוב שימושים בזכות היקף יחידות הדיור המשמעותי המוצע שיהווה מאסה קריטית במתחם. מגוון השימושים המוצע בתוכנית לצד המגורים יעודד יצירה של אקו-סיסטם מקומי אשר יתרום לצמצום היוממות אל מחוץ לשכונה והעיר. השכונה מציעה דיור איכותי ומגוון שבה ניתן גם לעבוד, לצרוך שירותי מסחר ופנאי, ליהנות משטחים ציבוריים פתוחים איכותיים ומורשת היסטורית מקומית". 

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ציין כי מתחם המלאכה יעבור בשנים הקרובות מהלך משמעותי של התחדשות עירונית ו"יהפוך למתחם עירוני תוסס, מעורב שימושים עם שטחי מגורים, תעסוקה ומסחר לצד מבני חינוך, ציבור ושטחים לטובת הציבור. המתחם יהווה מנוע צמיחה של העיר והאזור כולו ובכוונתנו להמשיך ולקדם תוכניות דומות במתחם עם מנהל התכנון ועם יזמים על מנת להמשיך ולחזק את מעמדה של העיר כמטרופולין הדרומי". 


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:מנהל התכנוןבאר שבעהוועדה המחוזית דרום
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...