דמרי מציע לחנן מור 960 מיליון שקל על הקרקע בשדה דב

נושי הקרקע קיבלו הצעה לא מחייבת מהחברה שבשליטת יגאל דמרי, על הקרקע בשטח 7.6 דונם שחנן מור רכשה תמורת 1.6 מיליארד שקל ב-2021, ותכננה להקים שם 458 דירות, מלון בן 80 חדרים ו-1,500 מ"ר למסחר

שיתוף הכתבה
יגאל דמרי וחנן מור על רקע הדמיית רובע שדה דב (סיוון פרג', אייל טואג, רמ"י)יגאל דמרי וחנן מור על רקע הדמיית רובע שדה דב (סיוון פרג', אייל טואג, רמ"י)

חנן מור קיבל מדמרי הצעה של 960 מיליון שקל על הקרקע בשדה דב. נושי הקרקע, מנהל העסקים הראשי של החברה דודו זבידה והנאמן מטעם בית המשפט אהוד גינדס, קיבלו השבוע את ההצעה הלא מחייבת מחברת דמרי, בשליטת יגאל דמרי. כך דווח לראשונה היום (ד') בכלכליסט. 

שטח הקרקע הוא 7.6 דונם, וחנן מור מתכננת להקים עליה 458 דירות בשלושה מגרשים, מלון בן 80 חדרים ונדל"ן למסחר של 1,500 מ"ר. דמרי מציע לשלם כאמור 960 מיליון שקל - מחיר שתואם להערכת השווי של השמאי שמעון ריז'בסקי שמונה לבקשת בנק לאומי, במסגרת הבקשה שהגיש הבנק בנובמבר לכינוס נכסים נגד חנן מור.

קבוצת מור רכשה את הקרקע ב-2021 תמורת 1.6 מיליארד שקל, ולמימונה נטלה הלוואה של 1.3 מיליארד שקל מהקונסורציום בראשות בנק דיסקונט, שכולל את בנק לאומי, הפניקס ומיטב. לאחר העלאות הריבית עומדת כיום הריבית של ההלוואה על 7%.

כזכור החברה נכנסה בנובמבר להליך גיבוש הסדר חוב, בין היתר לאחר שלא עמדה בתשלום הריבית הרבעונית של 28 מיליון שקל על הלוואה שנטלה לרכישת שדה דב, ולאחר שבנק לאומי הגיש בקשה לכינוס נכסים הן על שדה דב ועל שתי קרקעות נוספות של החברה – בחיפה וברמת גן.  סך החובות הסתכמו אז ב-2.7 מיליארד שקל.

מור האריכה את הבקשה לעיכוב הליכים פעמיים עד סוף החודש ואף הספיקה להגיע להסכמים למכירת קרקעות בחיפה וברמת גן ב-175 מיליון שקל ו-178 מיליון שקל בהתאמה.  


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:דודו זבידהשדה דבבנק הפועליםחנן מורדמרי
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...