להורדת אפליקציה

נחתם הסכם הגג עם בני עי"ש: צפוי להכפיל את כמות התושבים פי ארבעה

ההסכם כולל כ-5,200 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-440 אלף מ"ר. התקציב מסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל

מאת - כתב תוכן
בני עי"ש. חתימת הסכם הגג (מקור: דף הפייסבוק)
בני עי"ש. חתימת הסכם הגג (מקור: דף הפייסבוק)

משרד הבינוי והשיכון חתם אתמול (26.7) על הסכם הגג הכולל בנייה של כ-5,200 יחידות דיור בקרקע מדינה בתחום המועצה, וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-440 אלף מ"ר, שנועדו ליצור איזון כלכלי למועצה. על פי ההסכם שיזם משרד הבינוי והשיכון, עם משרד האוצר ומשרד הפנים, במהלך השנים 2024-2022 ישווקו במועצה המקומית יחידות הדיור ושטחי המסחר והתעסוקה.

הסכם גג בני עי"ש צפוי להכפיל את כמות התושבים במועצה פי ארבעה, יחס חסר תקדים בהסכמי גג, לדברי משרד הבינוי והשיכון. בהתאם, גובש מתווה שיתוף פעולה ייחודי בין המועצה המקומית, משרד הבינוי והשיכון, משרד הפנים ומשרד האוצר, המבטיח את תהליך הפיתוח הארגוני וקליטת התושבים במועצה, וכן מייצר משאבים ייחודיים למועצה ליצירת איזון כלכלי ונכסים מניבים.

כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל, מהם כ-1.5 מיליארד שקל עבור עבודות פיתוח תשתיות, והיתרה למוסדות ציבור ותשתיות ותיקות ("ישן מול חדש").

חתימת הסכם הגג עם בני עייש. משמאל לימין: יאיר הירש, מנכל משרד הפנים; אריה גרלה, ראש המועצה המקומית בני עייש; זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון; ינקי (יעקב) קוינט, מנכל רמי; אביעד פרידמן, מנכל משרד הבינוי והשיכון; נדב לחמן לזר, משרד הבינוי והשיכוןן

 לדברי זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "הגדלת היצע הדירות הינו יעד מרכזי של משרד הבינוי והשיכון, ואני מברך על השותפות של המשרד, משרדי הפנים והאוצר עם המועצה המקומית בני עי"ש לטובת המועצה ותושביה הקיימים והעתידיים, שאפשרה את חתימת ההסכם. ההסכם שעליו חתמנו היום הוא תוצאה של עבודה ממושכת, הסקת מסקנות מהסכמים קודמים ושיתוף פעולה חיובי מכל הנוגעים בדבר. נמשיך לעבוד במלוא המרץ להסיר חסמים ולספק לאזרחי ישראל פתרונות דיור בסביבות חיים איכותיות".

 אריה גרלה, ראש המועצה בני עי״ש, הוסיף: ״בזכות אנשים טובים ואחראיים עשינו את הדבר הנכון למדינה, לאזור וליישוב. אנחנו מביאים את הבשורה בזמן הנכון ובעיקר במקום הנכון כאן בבני עי"ש ששנים רבות נשכחה ונעלמה ממפת התקצוב. לביצוע וקידום ההסכם קבעתי סדר עדיפות ברור עבורנו: חידוש משמעותי של הישוב הישן  השקעה בחיזוק תשתיות חברתיות בדגש על חינוך,  קידום בניית ואיכלוס של אזור התעסוקה, הקפדה על איכות התכנון והבנייה של התשתיות ומבני הציבור".

 אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, סיכם: "חתמנו היום על הסכם גג חשוב אשר יאפשר למועצה המקומית בני עי"ש לצמוח ולהפוך לעיר בעתיד, להקים ולחדש תשתיות ומבני ציבור אשר ישדרגו ויקדמו את איכות החיים והכלכלה בעיר, תוך דאגה לאיתנותה ויציבותה של המועצה המקומית. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמי גג בערים השונות. אני מודה לכל השותפים לעשייה".

הצטרפו למאות חברות נדל"ן מובילות המשתתפות ב- "פסגת הנדל"ן אילת"- ועידת בכירי הנדל"ן
והבטיחו מקומכם עכשיו: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search