להורדת אפליקציה

חברת שובל תבנה 1,200 יח"ד בקריית ביאליק בפרויקט פינוי בינוי

החברה החתימה מעל 90% מדיירי שכונת צור שלום. פרויקט הפינוי-בינוי של שובל ישתרע בין רחובות ז'בוטינסקי, לוחמי הגטאות והפרטיזנים. בנוסף לכך מתוכנן שטח ציבורי פתוח גדול שבמסגרתו ייבנה פארק בשטח של 9 דונמים

מאת - כתב תוכן
צפון אפקה (יח"צ)
צפון אפקה (יח"צ)

חברת שובל מתחמי מגורים מדווחת הבוקר על הצלחתה להחתים למעלה מ-90% מ-175 דיירי שכונת צור שלום בקרית ביאליק בזמן שיא של 3 חודשים, על הסכם סופי לפרויקט פינוי-בינוי. פרויקט הפינוי-בינוי של שובל שישתרע בין רחובות ז'בוטינסקי, לוחמי הגטאות והפרטיזנים.

לדברי החברה סמיכותו לשכונה המתחדשת אפקה תאפשר בניית גשר בינה ובין שכונת צור שלום ופרויקט "צפון אפקה". הצפי הוא כי הפרויקט החדש ימנה כ- 1200 יח"ד + מסחר. בנוסף לכך מתוכנן שטח ציבורי  פתוח גדול שבמסגרתו ייבנה פארק בשטח של 9 דונמים ובו בריכות אקולוגיות. טרם החתימה על ההסכם עם הדיירים, הוצג הפרויקט למהנדס העיריה ולראש העיר אלי דוקרסקי שנתנו את ברכת הדרך לקידום הפרויקט לאחר שאף ניתן אישור עקרוני בוועדה המחוזית לפרויקט. להערכת חברת שובל מתחמי מגורים, התב"ע תוגש לעירייה תוך כמה חודשים בתקווה שהיתר הבניה יתקבל בפרק זמן של עד 3 שנים.

שכונת צור שלום היא מהוותיקות בעיר ומאופיינת בבנייני רכבת נמוכים שמצבם ההנדסי בכי רע ומוזנחים .  השכונה מורכבת כיום מבתים פרטיים, בנייני מגורים עד 4 קומות (בחלקם שיכוני רכבות) ומיעוט של בתים בני 8 קומות, ובנייני מגורים גבוהים המגיעים עד 9 קומות שנבנו בשנות ה-90. ב-2017 החלה בשכונה הקמת פארק על שם אריאל שרון.

לדברי ישי רוט, סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת שובל, "מטרת הפרויקט היא להחיות את שכונת צור שלום, ולאפשר לזוגות צעירים ומשפרי דיור להישאר בעיר וליהנות מאיכות חיים יוצאת מן הכלל הן מבחינת סביבת המגורים והן הקרבה לים".
הוא מוסיף כי "העובדה ששובל גם תהיה חברת הבנייה שתבנה את הפרויקט מאפשרת לנו לקצר את לוחות הזמנים לביצוע וכן להיות מאוד מדויקים מבחינת עלויות הפרויקט".
לדברי אדריכל הפרויקט אדר' תמיר לזר, "הפרויקט ישנה, ישפר ויחדש את המרקם האורבני הקיים משמעותית ויהווה תשתית לפרויקטים אחרים בעתיד, שייצרו רקמה עירונית חדשה לחלוטין. במסגרת הפרויקט יחודשו תשתיות השכונה לרבות דרכים ומבני ציבור. כמו כן יועתקו, ייבנו ויעובו מוסדות ציבור, ויוקצו שצ"פים נרחבים לשימוש דיירי השכונה".

בנוסף תתוכנן חזית מסחרית ותעסוקתית לאורך רחוב ז'בוטינסקי אשר מתוכנן להיות ציר עירוני משמעותי שיחבר את כביש 4 מזרחה".

מבני המגורים יתוכננו בתכסית נמוכה שתאפשר הקצאת שטחים פתוחים לרווחת הדיירים. הבניינים שגובהם ישתרע בין 20 - 33 קומות יכללו מקומות שהיה ציבוריים בקומות הגבוהות. בחללים אלה יהיו גינות, פינות משחקו עוד.

לדברי החברה, עירוב השימושים בשכונה והגדלתה יחיה את השכונה המורכבת בעיקר ממבני מגורים ישנים ללא אפשרויות בילוי ותעסוקה רבות, ויביא צעירים ומשפחות רבות לגור בה ולחזקה. בא כוחם של הדיירים: משרד עו"ד רשף פפיסמדוב. בא כוח היזם: משרד עו"ד אטיאס, גראור, וישניצקי, ענבר, חכים ושות' + משרד עו"ד טל עייש.

'פסגת הנדל"ן אילת'- ועידת בכירי הנדל"ן יוצאת לדרך!
לפרטים והרשמה: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search