גבאי מניבים חתמה על עסקת קומבינציה בהרצליה; היקף ההכנסות כ-214 מיליון שקלים

במסגרת העסקה, תקים החברה 112 יח"ד ו -160 מ"ר שטח מסחר במתחם של כ-3.5 דונם • היקף ההשקעות בפרויקט נאמד בכ-186 מיליון שקלים • החברה התחייבה להשלים את קידום התב"ע

שיתוף הכתבה
אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי על רקע הדמייה של הפרויקט, קרדיט - יח"צ וקבוצת גבאי אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי על רקע הדמייה של הפרויקט, קרדיט - יח"צ וקבוצת גבאי

קבוצת גבאי חתמה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים, במסגרתה תרכוש חברת הבת, גבאי מניבים (דיבלופרס),קרקע בשטח של כ-3.5 דונם ברחוב הבריגדה היהודית בהרצליה הירוקה, עליה ניתן להקים 112 יחידות דיור ו- 160 מ"ר מסחר.  

על פי הערכת גבאי, היקף ההכנסות בפרויקט יעמוד על כ-214 מיליון שקל (כולל מע"מ),והיקף ההשקעה בפרויקט נאמד בכ-186 מיליון שקל (כולל מע"מ). במסגרת ההסכם, התחייבה החברה להשלים את קידום התב"ע, לתכנן ולבנות עבור הבעלים את יחידות הבעלים במקרקעין זאת בתמורה ל- 50% ממלוא זכויותיהם במתחם בהתאם לתב"ע החדשה. כמו כן סוכם כי ככל שדוח האפס לפרויקט יציג רווחיות העולה על 18%, הבעלים וגבאי דיבלופרס יתחלקו ביניהן באופן שווה ברווחים העולים על 18%. בנוסף, תעמיד קבוצת גבאי הלוואה לבעלים לשם פירעונם של תשלומים מסוימים החלים עליהם.  

מדובר בעסקת קומבינציה שניה שחותמת החברה מתחילת 2022 - בינואר השנה חתמה על עסקה במורדות לינקולן בחיפה בשטח כולל של כ-22.5 דונם במסגרתה תקדם תב"ע חדשה להקמת פרויקט שיכלול 300 יח"ד וכ-700 מ"ר שטחי מסחר בהיקף הכנסות צפוי של כ-450 מיליון שקל. את בעלי הקרקע יצגו בעסקה עורכי הדין שמוליק לכנר ודניאל ברנשטיין ממשרד נשיץ ברנדס אמיר . הערכת החברה עלות ההשקעה הצפויה בפרויקט בהתאם לתב"ע החדשה, הינה בסך של כ-159 מיליון ש"ח (לא כולל מע"מ) והיקף ההכנסות הצפוי בפרויקט בהנחה ותבוצע חלוקה בעין הינו בסך של כ-182.5 מיליון ש"ח (לא כולל מע"מ). נכון למועד זה, ההסכם טרם נחתם על ידי 40% מהבעלים.

אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי : "כהחלטה אסטרטגית, אנחנו תרים אחר עסקאות קרקע פרטיות במודל של קומבינציה שלא מרתקות הון לטווח ארוך ומאפשרות לנו להגדיל את כמות העסקאות. אלו עסקאות יותר מורכבות אבל לרוב המיקום שלהן יהיה מאוד אטרקטיבי עבורנו. הקרקע ממוקמת בשכונה בה הבניה החדשה היא ספורדית, והביקוש לעומת זאת גבוה מאוד. הקרקע היא חלק מתב"ע של 270 יחידות דיור שצפויה להיות מאושרת בטווח של החודשים הקרובים. קבוצת גבאי כבר פעילה במתחמים נוספים בעיר בניהם מתחם תור הזהב, פרויקט פינוי בינוי בהיקף של כ- 200 יחידות דיור".  

קבוצת גבאי נוסדה על ידי מר שמשון גבאי בסוף שנות השמונים, והינה מחברות הבנייה הוותיקות והמובילות בענף הנדל"ן בארץ. הקבוצה בנתה עד היום 4,500 יחידות דיור בכל רחבי הארץ, וכיום לקבוצה יש כ-1,200 יחידות דיור בביצוע המתחלקות בין 14 פרויקטים, הפרושים לאורכה של ישראל. עשרות פרויקטים, הכוללים כ-7,300 יחידות דיור, נמצאים בשלבי תכנון מתקדמים בשדרות, תל אביב, רמת גן, הוד השרון, מודיעין, אשקלון, ראש העין ועוד. 


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:קבוצת גבאיגבאי מניביםעסקת קומבינציההרצליה
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...