להורדת אפליקציה

השכונה החדשה שכולם מדברים עליה: אושרה להפקדה תוכנית המתאר ברכס הכרמל בהיקף של 460 יח"ד

השכונה תקום על המתחם הצבאי סטלה מאריס בחיפה שמתפנה. נקבעו הוראות שימור לבונקרים ועמדות שמירה ששימשו את הצבא הבריטי בתקופת המנדט

איתמר בן דוד, יו"ר וועדת התכנון מחוז חיפה (עינבל מרמרי)
איתמר בן דוד, יו"ר וועדת התכנון מחוז חיפה (עינבל מרמרי)

כחצי שנה לאחר קבלת התוכנית, הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, אישרה להפקדה את התוכנית להקמת שכונת מגורים במתחם הצבאי שמתפנה בסטלה מאריס בחיפה.  התוכנית, שביוזמת רשות מקרקעי ישראל, הינה על שטח כולל של 50 דונם, והיא ממוקמת בסמוך לשכונות כרמל צרפתי ורמת שאול, על קו רכס הכרמל המערבי בשטח הבסיס הצבאי המתפנה, מצפון לרחוב טשרניחובסקי וממזרח לרכבל ולכנסיית הכרמליתים. 

התוכנית כוללת 460 יחידות דיור במבנים בגובה של 5-15 קומות. מתוך כלל היחידות הדיור, 115 יוקצו עבור דירות קטנות. בנוסף, התוכנית כוללת הקמת טיילת ציבורית בשטח של כ-13 דונם שתשלב מבני ציבור, מסחר ותיירות. הוועדה קבעה הוראות שימור בנוגע ל-4 מבני שימור של בנוקרים ועמדות ששימשו את הצבא הבריטי מתקופת המנדט. 

הדמיית הפרויקט (משרד דרבן ורבקל אדריכלים)

מאחר ומדובר בתוכנית הממוקמת על קו הרכס, הושם דגש על בינוי המשתלב בקו הרכס הכרמל, זאת כדי לשמור על נוף הרכס מכיוון העיר התחתית ומטיילת בת גלים. הבנייה על קו הרכס והנוף הנשקף מן הרכס הופכים את השכונה החדשה לאזור מגורים נחשק בקרב תושבי הסביבה. ברחוב טשרניחובסקי, מתוכננת בנייה גובהה יותר שתשלב חזית מסחרית וכיכר ציבורית. כל המרפסות בפרויקט יפנו לכיוון הרכס והחניות יהיו בתת הקרקע. בהיבט התחבורתי, התוכנית ממוקמת בסמוך לרכבל סטלה מאריס ולקו מטרונית עתידי שיעבור ברחוב טשרניחובסקי. 

נציין, כי בחודש האחרון דיווחנו כאן על התפתחות תכנונית חשובה לא פחות, בעיר חיפה, בנוגע לאישורה של תוכנית המתאר לרמת גוראל בחיפה, לאחר שבע וחצי שנות  דיונים.  התוכנית מציעה 2,040 יח"ד, מהן 408 דירות קטנות, שיתפרסו על פני 437 דונם, בתוספת 50,260 מ"ר של שטחים עבור מבני ציבור, 1,244 מ"ר שטחי מסחר ועוד 944 מ"ר שטחי תעסוקה. המגישה והיזמית  של התוכנית היא עיריית חיפה, והעורך הראשי הוא משרד מהנדס העיר

לעיון בתוכנית המלה לחצו כאן

מ"מ מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, רונן סגל, ציין: "הקמת השכונה תאפשר לציבור ליהנות מנגישות לקו הרכס של הכרמל הצופה למפרץ חיפה ולגליל בזכות הטיילת שתוקם לאורך המתחם. השכונה תגדיל את היצע הדיור בעיר במתחם מגורים איכותי במיקום אטרקטיבי בעיר. כמו כן, תאפשר השכונה לייצר חזית אורבנית פעילה לאורך אחד הצירים המרכזיים של הכרמל (רחוב טשרניחובסקי)  ובנוסף תעודד הליכי התחדשות עירונית בשכונות הסמוכות". 
 

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search