להורדת אפליקציה

בהמשך לפרסום הבוקר (ד'): הוותמ"ל החליטה על הפקדת תוכנית "חדרה גבעת אולגה"

בתום הדיון בוועדה הוחלט על הפקדת התוכנית במערב העיר – שתכלול לצד 1,780 יח"ד גם 2,300 מ"ר שטחי תעסוקה, 6,700 מ"ר שטחי מסחר, 6,400 מ"ר מבני ציבור ו-21 דונם של שטחים פתוחים

הדמיית מתחם "חדרה גבעת אולגה" (משרד ערן מבל ארכיטקטורה ובינוי ערים)
הדמיית מתחם "חדרה גבעת אולגה" (משרד ערן מבל ארכיטקטורה ובינוי ערים)

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) החליטה היום (ד') על הפקדת תוכנית פינוי-בינוי בגבעת אולגה בחדרה – "חדרה גבעת אולגה", זאת בהמשך לפרסום שלנו מהבוקר על קיום הדיון על הפקדת התוכנית, שנקראת גם תמל/2015.

תמל/2015 ממוקמת על שטח של כ-66 דונם, מתחם שנמצא בין כביש 2, בקטע שבין מחלף אולגה בצפון לרחוב שביל ישראל בדרום, כביש 2 ותחנת הדלק במזרח לרחוב הרב ניסים ורחוב הגדוד העברי במערב. התוכנית כוללת 1,780 יחידות דיור שיוקמו במבנים בני 35-4 קומות וישלבו חזית מסחר ומבני ציבור. 

מתוך כלל יחידות הדיור, 300 יוקצו עבור דיור מיוחד (דיור מוגן, דיור להשכרה, מעונות סטודנטים) וכ-300 יוקצו עבור דירות קטנות - ששטחן העיקרי יהיה 80-30 מ"ר, לצד ממ"ד. כיום מצויים במתחם 20 מבנים בני עד ארבע קומות ובהם 352 יחידות דיור

מתוך כלל יחידות הדיור, 300 יוקצו עבור דיור מיוחד (דיור מוגן, דיור להשכרה, מעונות סטודנטים) וכ-300 יוקצו עבור דירות קטנות - ששטחן העיקרי יהיה 80-30 מ"ר, לצד ממ"ד. נוסף על יחידות הדיור, התוכנית כוללת 2,300 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 6,700 מ"ר עבור שטחי מסחר, 6,400 מ"ר עבור מבני ציבור ו-21 דונם של שטחים פתוחים. כיום מצויים במתחם 20 מבנים בני עד ארבע קומות ובהם 352 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרוייקט החדש. 

בקצה הרחוב תוקם כיכר עירונית שתשמש לטובת כלל תושבי המתחם והאזור. כמו כן, התוכנית כוללת חיבורים לחוף אולגה, וזאת באמצעות הקמת צירי הליכה נוחים מלב השכונה החדשה"

"לב המתחם תוכנן כרחוב מרכזי, שבו לא תותר כניסת כלי רכב, עם חזיתות מסחריות ומבני ציבור שיהווה טיילת עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים", נכתב בהודעת מנהל התכנון על אישור ההפקדה. "בקצה הרחוב תוקם כיכר עירונית שתשמש לטובת כלל תושבי המתחם והאזור. כמו כן, התוכנית כוללת חיבורים לחוף אולגה, וזאת באמצעות הקמת צירי הליכה נוחים מלב השכונה החדשה. 

גבעת אולגה בחדרה – "חדרה גבעת אולגה" הדמייה

בהיבט התחבורתי התוכנית נמצאת בסמוך לכביש 2, המאפשר גישה מהירה לרשת הדרכים הארצית, וגישה לצירי תחבורה ציבורית מצפון ומדרום אל תחנת הרכבת של חדרה ולמוקדי התעסוקה באזור. מימוש התוכנית מתבסס על שימוש במגרשים פנויים, שבהם ייבנו בנייני המגורים הראשונים, באופן שיאפשר את התנעת התהליך במתווה של בינוי-פינוי-בינוי הדרגתי, כך שחלק מהדיירים ישוכנו במגורי הקבע ללא שלבי ביניים". התוכנית הינה ביוזמת שחף נדל"ן, שאותה מייצגים עורכי הדין הדר טל ואסף עירוני, ממשרד ש. פרידמן. היא נערכה על ידי משרד ערן מבל אדריכלות ובינוי ערים.

התוכנית מאפשרת את התחדשות וחיזוק שכונת אולגה, במקום אסטרטגי משמעותי לחדרה. התוכנית תוביל להתפתחות כלל האזור, תוך חיזוק איכות המרחב הציבורי"

אדריכלית סיגי בארי, מתכננת הוותמ"ל, ציינה כי "קידום התוכנית הינו צעד מבורך, שנולד מתוך תוכנית מתארית להתחדשות עירונית לעיר. בזכות כך התוכנית מאפשרת את התחדשות וחיזוק שכונת אולגה, במקום אסטרטגי משמעותי לחדרה. התוכנית תוביל להתפתחות כלל האזור, תוך חיזוק איכות המרחב הציבורי".

עו"ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה מציין: "הפקדת התוכנית היא צעד חשוב לעבר הגשמת החלום להיטיב את איכות חייהם ואת רווחתם של הדיירים ולחדש את פניה של שכונת גבעת אולגה. זהו גם צעד משמעותי לעיר חדרה בתחום ההתחדשות העירונית, שכן מדובר במתחם הגדול ביותר שעתיד לעבור תהליך בינוי-פינוי.

כדי להתאים את התוכנית למציאות בעידן החדש, שבו יש מיעוט בקרקעות חדשות לבנייה, ולאפשר חיים נוחים יותר לתושבים, הבנייה בתוכנית תהיה לגובה, תוך עירוב שימושים של מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האנשים החשובים ביותר, הנושאים החמים ביותר והשיחות המקצועיות ביותר בענף הנדל"ן - בפודקסאט "החזית העירונית" של מרכז הנדל"ן. האזינו לפרקים החדשים כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search