להורדת אפליקציה

הבוקר (ד'): הוותמ"ל תדון בהפקדת תמל/2015 – "חדרה גבעת אולגה" עם 1,800 יח"ד

מדובר בתוכנית שמציעה 1,500 יחידות דיור חדשות, לצד 300 דירות בהגדרת "דיור מיוחד" • היא חולשת על פני כ-66 דונם ותכלול בנייה של מגדלים בני עד 35 קומות

יו"ר הוותמ"ל, עו"ד שלומי הייזלר (יוסי אלטרמן; גיל מגלד)
יו"ר הוותמ"ל, עו"ד שלומי הייזלר (יוסי אלטרמן; גיל מגלד)

הבוקר (ד') תדון הוותמ"ל בהפקדת תוכנית "חדרה גבעת אולגה" במערב העיר חדרה, היא תמל/2015. התכנית ממוקמת בשכונת אזורים בשכונת גבעת אולגה, ממערב לכביש 2 (כביש החוף), בקטע שבין מחלף אולגה בצפון לרחוב שביל ישראל בדרום, ובין כביש 2 ותחנת הדלק במזרח לרחוב הרב ניסים וגב צמודי הקרקע שעל רחוב הגדוד העברי במערב. 

מדובר בתוכנית בשטח של כ-66 דונם. כיום נמצאים במתחם מבנים משנות ה-60 וה-70 – מבנים משותפים המיועדים להריסה לצורך התחדשות. התכנית מציעה פינוי של 20 מבני מגורים, ובסך הכל של 352 יח"ד, ובינוי של 1,500 יח"ד ו-300 יחידות דיור מיוחד

מדובר בתוכנית בשטח של כ-66 דונם. כיום נמצאים במתחם מבנים משנות ה-60 וה-70 – מבנים משותפים המיועדים להריסה לצורך התחדשות. התכנית מציעה פינוי של 20 מבני מגורים, ובסך הכל של 352 יח"ד, ובינוי של 1,500 יח"ד ו-300 יחידות דיור מיוחד בבנייה המשלבת מגדלי מגורים בני ארבע עד 35 קומות. התוכנית מגדירה את הדיור המיוחד כדיור מוגן, בית אבות, דיור להשכרה ועוד. התוכנית מגדירה גם 20% מהדירות כדירות קטנות, בשטח עיקרי של 80-30 מ"ר בתוספת ממ"ד.

"התכנית מאפשרת תהליך התחדשות עירונית, תוך התייחסות למערך התחבורתי, השטחים הפתוחים, מוסדות הציבור, המסחר ותשתיות המים והביוב", נכתב בדברי ההסבר. "שלד התוכנית מבוסס על ציר תנועה להולכי רגל בלב השכונה, מופרד מתנועת כלי רכב, ובדופנותיו חזית פעילה מסחרית או ציבורית בקומות הקרקע של המגורים.

ציר התנועה יהיה בממשק ישיר עם שטח ציבורי פתוח, מבנה ציבור מרכזי ומסחר המשמש בסיס למגדלי המגורים. הבינוי הגבוה ממוקם בריחוק יחסי מצמודי הקרקע שבשכונה הקיימת הסמוכה. החיבור לשכונה זו הוא על בסיס שבילים קיימים ומאושרים. מעגל תנועה מתוכנן בכניסה הדרומית לשכונה (מחוץ לגבולות התוכנית), ומהווה שער כניסה לשכונה ולעיר. כמו כן מציעה התוכנית חיבור צפוני של הדרך העוברת בשכונה למחלף אולגה".

אל הדיון הוזמנו, כמובן, חברי הוותמ"ל, יועצי הוועדה והמשקיפים; אנשי מנהל התכנון ולשכת התכנון המחוזית, ובהם ליאת פלד, מתכננת מחוז חיפה ונאוה אלינסקי רדאעי, מתכננת הות"ל; יזמית התוכנית, חברת שחף פיתוח נדל"ן; צוות התכנון וניהול הפרויקט, כולל אדריכל ערן מבל, העורך הראשי של התוכנית; אנשי עיריית חדרה, כולל ראש העיר צבי גנדלמן ומהנדס העיר, נדב הדר

אל הדיון הוזמנו, כמובן, חברי הוותמ"ל, יועצי הוועדה והמשקיפים; אנשי מנהל התכנון ולשכת התכנון המחוזית, ובהם ליאת פלד, מתכננת מחוז חיפה ונאוה אלינסקי רדאעי, מתכננת הות"ל; יזמית התוכנית, חברת שחף פיתוח נדל"ן, שאותה מלווים בפרויקט עורכי הדין הדר טל ואסף עירוני, ממשרד ש. פרידמן; צוות התכנון וניהול הפרויקט, כולל אדריכל ערן מבל, העורך הראשי של התוכנית; אנשי עיריית חדרה, כולל ראש העיר צבי גנדלמן ומהנדס העיר, נדב הדר; ועוד.

קודם לדיון על הפקדת תמל/2015, ייערך דיון גם באשר לתמל/1098, היא התוכנית לשכונה החדשה בכפר ג'וליס שבגליל המערבי – תוכנית שהופקדה בתחילת השבוע שעבר. הדיון בוותמ"ל יתמקד בהצגת טבלאות איזון בתוכנית.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האנשים החשובים ביותר, הנושאים החמים ביותר והשיחות המקצועיות ביותר בענף הנדל"ן - בפודקסאט "החזית העירונית" של מרכז הנדל"ן. האזינו לפרקים החדשים כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search