להורדת אפליקציה

עוד מתחם פינוי-בינוי על שדרות ירושלים ביפו: הופקדה תוכנית ל-388 יחידות דיור חדשות

מדובר במתחם שמקדמות החברות אקרו נדל"ן וצברים בשדרה, הצמוד למתחם "קהילת קנדה" שאושר זה מכבר על ידי הוועדה המקומית • יכלול מבנים בני עשר עד 19 קומות

שדרות ירושלים, יפו (שאטרסטוק; נינה מיקריוקובה)
שדרות ירושלים, יפו (שאטרסטוק; נינה מיקריוקובה)

ועדת המשנה לתכנון ובנייה הודיעה לאחרונה על הפקדת תוכנית מפורטת בסמכות הוועדה המקומית - תא/מק/4466, פינוי-בינוי שדרות ירושלים-קהילת קנדה-מחרוזת, המאפשרת הקמה של מתחם פינוי-בינוי ובו 388 דירות חדשות. יש לציין כי מתחם פינוי-בינוי אחר, לא רחוק משם – במתחם הרחובות שדרות ירושלים-קהילת קנדה-הגיבורים – אושר על ידי הוועדה המקומית בפברואר 2020.

"התוכנית הינה תוכנית התחדשות עירונית באמצעות פינוי-בינוי של אזור מגורים הממוקם בשכונה ד' ביפו, בין שדרות ירושלים במערב, רחוב המחרוזת בצפון, רחוב קהילת קנדה במזרח ומרחב התכנון קהילת קנדה מדרום", נכתב בדברי ההסבר.

אותו מרחב תכנון מדובר הוא זה שאושר על ידי הוועדה המקומית, ומציע 800 יחידות דיור חדשות. יחד הם מציעים רצף מתחמי פינוי-בינוי לאורך שדרות ירושלים, אשר זוכות גם הן כיום לשיפור ולשיפוץ נרחבים. נציין כי מתחם קהילת קנדה אף הוכרז כמתחם פינוי-בינוי לקידום על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, במאי האחרון.

"במרחב התכנון הקיים 96 יחידות דיור ושש חנויות, בשבעה מבני שיכון", מצוין עוד בדברי ההסבר. "התכנון כולל הריסת הבניינים הקיימים והקמת שבעה בניינים חדשים בני 10, 15 ו-19 קומות במקומם, תוך הגדלת מספר יחידות הדיור ומתן פתרונות הולמים לנגישות, למיגון, לחניה, לשטחים פתוחים ולשטחי ציבור.

התוכנית מגדירה דופן עירונית פעילה הכוללת מסחר בקומה הראשונה (קומת הקרקע) לאורך שדרות ירושלים ולאורך רחוב המחרוזת, שימושים ציבוריים בקומה הראשונה (קומת הקרקע ) ובקומה שמעליה כלפי רחוב קהילת קנדה, כולל שטח פרטי פתוח שישמש גינה שכונתית, והרחבת זכות הדרך ברחוב קהילת קנדה. בתוכנית שולבו שטחים ציבוריים בנויים כחלק מהבינוי המתוכנן, אשר ישמשו לרווחת הציבור. מרתף חנייה אחד מתוכנן לכל מרחב התכנון".

היקף זכויות הבנייה במתחם הוא 40,160 מ"ר. ממוצע גודל הדירות הוא 80 מ"ר. המתחם נחלק לתאים, אשר מסווגים בין היתר לפי גובה הבינוי בהם: תא שטח A500 יכלול בניינים בני עד 15 קומות; תא שטח B500 יציע בניינים בני עשר קומות לכל היותר; תא שטח C500 יציע בניין אחד בן 19 קומות לכל היותר. 

הוראות הבנייה כוללות גם הנחיה לשטחי מסחר בהיקף של עד 1,500 מ"ר בקומת הקרקע של הבניינים; הוראות לשטחים בנויים לצורכי ציבור, המשולבים גם הם בבנייני המגורים, בשטח שלא יפחת מ-1,000 מ"ר (עיקרי+שירות); קביעת הוראות לשטחים פתוחים פרטיים; קביעת הוראות לזיקת הנאה לשטחים פתוחים פרטיים, בשטח שלא יפחת מ-2,250 מ"ר.

התוכנית משתרעת על פני כתשעה דונמים. היזמיות והמגישות שלה הן חברת אקרו נדל"ן וחברת צברים בשדרה. העורך הראשי הוא אדריכל מעוז פרייס ממשרד מעוז פרייס אדריכלים; המודד הוא ברני גטניו ממשרד גטניו ושות' מודדים מוסמכים; שמאית המקרקעין היא דליה אביב.

לעיון במסמכי התוכנית לחצו כאן

הצטרפו למאות חברות נדל"ן מובילות המשתתפות ב- "פסגת הנדל"ן אילת"- ועידת בכירי הנדל"ן
והבטיחו מקומכם עכשיו: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search