כמעט שנתיים לאחר שאושרה: שינוי שלביות לתוכנית הפינוי-בינוי בכניסה לגבעת שמואל

התוכנית מציעה הקמה של 367 יח"ד ברחוב בן גוריון, שתתבצע בשלבים • הוועדה המחוזית עדכנה את השלבים למימושה, לדוגמה: בניית שלד הקומה ה-12 ואילך באחד המבנים תותנה בתחילת חפירת החניון

הדמיית תוכנית בן גוריון בגבעת שמואל (טיטו אומן אדריכלים)
הדמיית תוכנית בן גוריון בגבעת שמואל (טיטו אומן אדריכלים)

קרוב לשנתיים לאחר שאושרה התוכנית לפינוי-בינוי ברחוב בן גוריון בגבעת שמואל, מפרסמת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז הודעה לשינוי שלביות בתוכנית – כלומר שינוי בשלבים שלפיהם אמורה התוכנית להתקדם.

תוכנית הפינוי-בינוי, שתתבצע בכניסה לעיר ונחשבת לאחת מתוכניות הפינוי-בינוי החשובות בה, אושרה באוגוסט 2019 ומציעה הקמה של 367 יחידות דיור חדשות, במקום 112 יחידות דיור שקיימות בשטח כיום. הוועדה המחוזית קבעה לאחרונה שלביות חדשה בכל הקשור להתקדמות העבודות, ואלו פרטיה:

• תנאי להיתר בנייה למבנה B: אישור תוכנית פיתוח לשצ"פ אשר מתוכנן בתא שטח 3, על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה גבעת שמואל.
• תנאי להיתר למבנה C: הריסת המבנים שכתובתם בן גוריון 5,7, 9א, 9ב, וקביעת תנאי בהיתר כי בניית שלד הקומה ה-12 ואילך תותנה בהריסת הבניינים בבן גוריון 1, 1א, 1ב', ו-3.
• תנאי בהיתר למבנה C: בניית שלד הקומה ה-12 ואילך תותנה בתחילת חפירת החניון בפועל.
• ניתן יהיה להפריד את היתר הבנייה להקמת החניון מהיתר הבנייה למבנה C, אולם תנאי למתן היתר למבנה C יהיה מתן היתר לחניון הציבורי.

"הפרויקט מציע בינוי חדש במגדלי מגורים על ציר הכניסה הראשי לעיר, ומתחבר למחלף החדש המתוכנן מעל כביש 4", נכתב בדברי ההסבר לתוכנית, "וכולל יצירת דופן מסחרית לכיכר ולכוון רחוב בן גוריון. במגרשים הפרטיים למגורים ישולבו מבני ציבור כגון גני ילדים/מעונות יום, בתי כנסת, ספריות, מרפאות וכו'.

הפרויקט כולל פינוי בשלבים של 112 יח"ד הקיימות בתשעה מבנים, ובנייה מחדש בשלבים של 367 יח"ד בשלושה מבנים המשלבים מסחר ומוסדות ציבור; יצירת כיכר ציבורית המשלבת קומת מסחר עם מבני מגורים ובניין התעסוקה השכן; וסידור תחבורתי חדש"

הפרויקט כולל פינוי בשלבים של 112 יח"ד הקיימות בתשעה מבנים, ובנייה מחדש בשלבים של 367 יח"ד בשלושה מבנים המשלבים מסחר ומוסדות ציבור; יצירת כיכר ציבורית המשלבת קומת מסחר עם מבני מגורים ובניין התעסוקה השכן; סידור תחבורתי חדש; קביעת זכויות בנייה והוראות בינוי; קביעת זיקת הנאה להולכי רגל ולרכב; קביעת הוראות לאיחוד וחלוקה מחדש בשטח התוכנית".

הפרויקט משתרע על כ-20 דונם. הוראות התוכנית קובעות כי 73 מהדירות בפרויקט יהיו דירות קטנות, והיא כוללת גם 650 מ"ר של שטחים עבור מבני ציבור ועוד 3,450 מ"ר שטחי מסחר. היא הוגשה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, והיזמית שלה היא חברת אזורים. העורך הראשי הוא אדריכל יואב אומן ממשרד טיטו אומן אדריכלים; השמאי הוא משה פרידמן ממשרד ברק פרידמן קפלנר שימקביץ ושות' (BFKS); המודד הוא אריה פישמן ממשרד מדבא מדידות והנדסה.

לעיון במסמכי התוכנית לחצו כאן

נזכיר שוב כי התוכנית אושרה באוגוסט 2019, כחצי שנה לאחר שהופקדה – וכעשור לאחר שהחלו לקדם את היוזמה להקמתה. עוד נציין כי בספטמבר 2020 אושרה תוכנית התחדשות אחרת בעיר, מעט צפונית משם, תוכנית התחדשות גדולה של שכונת גיורא, שתכלול 1,831 יח"ד חדשות.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search