רובע מגורים חדש בנתניה: הוועדה המחוזית החליטה על הפקדת תוכנית בשטח 63 דונם – עם 738 יח"ד

מדובר בתוכנית במערב העיר, אשר מחליפה תוכנית ישנה שאושרה עוד ב-2003 • מציעה גם 50,000 מ"ר מבני ציבור, 9,000 מ"ר שטחי תעסוקה, 3,400 מ"ר שטחי מסחר וכ-9.5 דונם שטחים פתוחים

הדמיית הרובע החדש בנתניה (ליאת איינהורן פנחס)
הדמיית הרובע החדש בנתניה (ליאת איינהורן פנחס)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז החליטה להפקיד תוכנית להקמת רובע מגורים חדש במרכז נתניה – על שטח של 63 דונם במערב העיר, הגובלת ברחובות אוסקר שינדלר ממזרח, שדרות בן גוריון ממערב, היהלומן אברהמס מצפון ומאיר יערי מדרום. התוכנית כוללת 738 יחידות דיור, 50,000 מ"ר עבור מבני ציבור, 9,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 3,400 מ"ר עבור שטחי מסחר וכ-9.5 דונם שטחים פתוחים.

ממנהל התכנון נמסר כי מדובר בתוכנית חדשה שתחליף תוכנית החלה במתחם (נת/542/א') ואושרה בשנת 2003. יחידות הדיור ייבנו בכ-14 מבני מגורים בני 30-10 קומות, מעל קומת מסחר – המבנים הגבוהים, בני 30-20 קומות, ייבנו כשחזיתם לשדרות בן גוריון. מתוך כלל יחידות הדיור, 147 יוקצו עבור דירות קטנות.

"קידום התכנון במתחם נעשה בהתאם להנחיות שנקבעו בתוכנית השלד של האזור, ועל פי עקרונות תוכנית המתאר הכוללנית של העיר נתניה המקודמת בימים אלה, אשר שמה דגש על הקישוריות למרחב, מעברים להולכי רגל, שבילי אופניים ומפתחים לכיוון הים", נכתב בהודעת מנהל התכנון. התוכנית יצאה לדרך ביוזמת רשות מקרקעי ישראל וחברת שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ, ותוכננה על ידי אדריכלית ליאת איינהורן פנחס.

לפני כשלושה שבועות התראיינה, בכתבה מיוחדת למרכז הנדל"ן, אדריכלית העיר ליטל שלף דורי, אשר דיברה בין היתר על התפתחות העיר – ועל התוכנית החדשה שאושרה כעת להפקדה. "נתניה היא עיר מעניינת מאוד, ובתנופת פיתוח מטורפת כבר כמה שנים", אמרה אדריכלית שלף דורי. "מתחם 542א הוא קרקע פרטית שאנחנו מקדמים עקב בצד אגודל, עם פיתוח ועם העצמה של זכויות בנייה, כדי שיהפוך לשכונה נהדרת על פארק ואדי".

צפו בריאיון המלא:

מתכנן מחוז מרכז במנהל התכנון, גיא קפלן, ציין כי "התוכנית מאפשרת ניצול יעיל של קרקע פנויה במרכז העיר נתניה תוך תכנון איכותי המשלב עירוב שימושים של תעסוקה, מסחר ומגורים, הגדלת שטחי הציבור ויצירת מרחב עירוני איכותי המתבסס על תחבורה ציבורית. כמו כן, התוכנית הינה נגזרת מתכנון כולל לכל המרחב, תוך התייחסות לשטחי הציבור, תנועה, תשתיות ועוד ויאפשר פיתוח של מרחב ריק במרכז העיר למרחב שוקק חיים באיכות גבוהה".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search