להורדת אפליקציה

שכונת פארק איילון באור יהודה: יוקם פרויקט לשכירות ארוכת טווח עם 159 יחידות דיור

רשות מקרקעי ישראל ו"דירה להשכיר" פרסמו את המכרז להקמת הפרויקט – שבו כ-50% מהדירות יושכרו בשכר דירה מפוקח וכ-50% יושכרו בשוק החופשי • מחיר המינימום לקרקע: 14,273,259 שקל

הדמיית פרויקט השכירות ארוכת הטווח בשכונת פארק איילון באור יהודה (בר אוריין אדריכלים)
הדמיית פרויקט השכירות ארוכת הטווח בשכונת פארק איילון באור יהודה (בר אוריין אדריכלים)

רשות מקרקעי ישראל והחברה הממשלתית דירה להשכיר מפרסמות מכרז חדש לפרויקט המיועד לשכירות ארוכת טווח – בשכונת פארק איילון המתגבשת באור יהודה. הפרויקט יכלול 159 יחידות דיור, שייועדו להשכרה לתקופה שלא תפחת מ-20 שנה - כמחצית מהן לדיור בשכר דירה מפוקח לזכאים, וכ-50% בשוק החופשי, במחיר שוק. בתום תקופת ההשכרה יהיה רשאי הזוכה במכרז למכור את יחידות הדיור להשכרה כדירות מגורים, "והכול כמפורט בחוברת המכרז על נספחיה", כך על פי הודעת רמ"י.

הדמיית פרויקט השכירות ארוכת הטווח בפארק איילון (בר אוריין אדריכלים)

"חוברת המכרז תפורסם באתר האינטרנט של רמ"י בשבועות הקרובים. ניתן להוריד ולעיין בחוברת ללא תמורה. ההשתתפות במכרז דורשת הרשמה מראש באתר "ממשל זמין". המועד האחרון להגשת הצעות הוא 31.5.2021 בשעה 12:00 בצהריים. יש להתעדכן באתר רמ"י בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו".

מדובר במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לתקופה של 98 שנים, עם אופציה לתקופה נוספת של 98 שנים, עבור ניהול והפעלה של הפרויקט. מחיר המינימום לקרקע במכרז הוא 14,273,259 שקל, והוצאות הפיתוח - 14,679,128 שקל.

"מכרז ההשכרה מהווה המשך ישיר לשיווקי רמ"י בתוכנית המועדפת לדיור, תמל/1046", כך בהודעת הרשות, "שמטרתה קביעת אופי העיר ומאפייני הפיתוח שלה בצידה הדרום-מערבי, באמצעות פיתוח שלושה עוגנים מרכזיים הכוללים שכונת מגורים, פארק תעסוקה ופארק נחל המשלימים זה את זה, מעצימים את המרקם העירוני, מחַזקים את אור יהודה במרחב המטרופוליני ומשלבים בין העיר לבין פארק נחל איילון.

כמו כן, תכנית זו מוסיפה שימושים עירוניים חדשים ומשלימים במערב ובדרום תחום שיפוטה של העיר אור יהודה (מדרום לדרך 461),ובהם: מגורים (1,876 יח"ד ו- 590 יח"ד לדיור מיוחד),שטחי מסחר, תעסוקה, שרותי ציבור, טיילת, פארק נחל ושטחים פתוחים. הפיתוח מוצע בפריסה המשלימה ומאחדת בין חלקי המרקם הבנוי הקיים, ויוצרת שלד ירוק הקושר בין חלקי העיר השונים לבין פארק נחל חדש רחב היקף, על הגדה הצפונית של נחל איילון".

ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר: "אנו מברכים את אור יהודה על הצטרפותה למהפיכת הדיור  בשכירות המוסדית ארוכת הטווח בישראל. מודל 'דירה להשכיר' מציע מגורים בשכירות ארוכת טווח בפרויקט מנוהל ומפוקח, בסטנדרט גבוה, ובתנאי וודאות, גמישות ויציבות לאורך זמן.

דווקא עכשיו, בתנאי אי-ודאות כלכלית, פרויקטי 'דירה להשכיר' מציעים אלטרנטיבה זמינה המאפשרת לשוכרים ליהנות מכל היתרונות של דירה בבעלות, מבלי לשאת בעול המשכנתה. פרויקטים אלו מצטרפים לשורה ארוכה של פרויקטים שהוקמו ומוקמים בכל רחבי הארץ במודל 'דירה להשכיר'".

הדמיית פרויקט השכירות ארוכת הטווח בפארק איילון (בר אוריין אדריכלים)

נזכיר כי בתחילת החודש פרסמו רמ"י ודירה להשכיר מכרז נוסף לשכירות ארוכת טווח, בבני ברק, עם 220 יחידות דיור, על פי התכנון. עוד בתחילת החודש שווקו בהצלחה על ידי רמ"י שני מגרשים בייעוד מסחר ומשרדים בשכונה המתהווה באור יהודה, תמורת כ-52 מיליון שקל.

'פסגת הנדל"ן אילת'- ועידת בכירי הנדל"ן יוצאת לדרך!
לפרטים והרשמה: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search