הופקדה תוכנית מפורטת להקמת שני מבני תעסוקה ומסחר ברעננה

צמד המבנים – באזור התעסוקה הסמוך למחלף כפר סבא-רעננה צפון • התוכנית מגדילה את זכויות הבנייה הכוללות בקרקע עד להיקף של 460% .

אזור התעסוקה הצפוני של רעננה (שאטרסטוק)
אזור התעסוקה הצפוני של רעננה (שאטרסטוק)

נמשכת תנופת הפיתוח באזורי התעסוקה של רעננה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הפקידה לאחרונה את התוכנית המפורטת להקמת שני מבנים בייעוד לתעסוקה, עם חזית מסחרית ומוסדות ציבור, באזור התעסוקה שממזרח למחלף כפר סבא-רעננה צפון. בתוכנית מבנה מזרחי, הגובל ברחובות התהדר, השיזף והנופר; ומבנה מערבי, שגובל ברחובות התדהר, כליל החורש וזרחין. 

"מטרת התוכנית הינה הקמת מבני תעסוקה וחזית מסחרית, ושטח למבנה ציבורי במבנה התעסוקה, והגדלת זכויות הבנייה הכוללות, בהתאמה לתוכנית מתאר רע/3000 ובסמכות הוועדה המקומית", נכתב בדברי ההסבר. על פי הוראות התוכנית, השימושים המותרים בתחום המגרשים הם תעסוקה, מלונאות, מסחר ומוסדות ציבור.

בסך הכול כוללת התוכנית 32,444 מ"ר שטחי תעסוקה, 5,880 מ"ר שטחי מסחר ו-875 מ"ר למבני ציבור. התוכנית משתרעת על כ-10.8 דונם

התוכנית קובעת כי שני הבניינים יהיו בני 12 קומות; לבניין המזרחי יתווספו שש קומות תת-קרקעיות, ולבניין המערבי – ארבע. בסך הכול כוללת התוכנית 32,444 מ"ר שטחי תעסוקה, 5,880 מ"ר שטחי מסחר ו-875 מ"ר למבני ציבור. התוכנית משתרעת על כ-10.8 דונם, והעורך הראשי הוא אדריכל דניאל גרינהאוז ממשרד גרינהאוז אדריכלים. 

תוכנית זו נמצאת באזור 5א' בתוכנית המתאר העירונית רע/3000 – אזור שנמצא במתחם התעסוקה הצפוני בתוכנית המתאר, הכולל בסך הכול 880 דונם. באתר הרשמי של העירייה מצוין כי "התוכנית מחלקת את מרחב העיר לעשרה מתחמי תכנון הכוללים מתחמים למגורים, למע"ר, לתעסוקה, לאזור נופש מטרופוליני ולשטח חקלאי." בין מטרות התוכנית: פיתוח אזורי המגורים והתעסוקה והגדלת אפשרויות התעסוקה ברעננה, "ליצירת בסיס כלכלי איתן והזדמנויות תעסוקה רחבות על ידי הגדלת שטחי התעסוקה".

נזכיר כי בחודש מאי האחרון אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רעננה את הפקדתה של תוכנית מפורטת אחרת בתחום התעסוקה – אחת התוכניות המרכזיות והחשובות בעיר בסקטור זה: הקמת מגדל infinity, שיכלול 30 קומות ויותר מ-60,000 מ"ר שטחי תעסוקה. מדובר בפרויקט שנמצא באזור התעשייה הדרומי של העיר, בסמוך למחלף כפר סבא-רעננה דרום, ובשטח שבו נמצא כיום קמפוס אמדוקס.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search