עוד נדבך ביישום תוכנית מע"ר רוטשילד בת"א

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הודיעה על הפקדת התוכנית, שתכלול עד 326 יח"ד, שלושה מגדלים וכ-87,000 מ"ר תעסוקה לפחות

שדרות רוטשילד. עוד מגדלים יתווספו במסגרת תוכנית המע"ר (שאטרסטוק)
שדרות רוטשילד. עוד מגדלים יתווספו במסגרת תוכנית המע"ר (שאטרסטוק)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב ממשיכה לקדם את תוכנית מע"ר רוטשילד: הוועדה הודיעה לאחרונה על הפקדת תוכנית מפורטת בשטח המע"ר ההיסטורי. מדובר במתחם בשטח של כ-11.5 דונם בלבד, שנמצא בין הרחובות יבנה במערב, אחד העם בצפון, בצלאל יפה במזרח ורוטשילד בדרום – בסמוך לבנק המפורסם של הבנק הבינלאומי הראשון. זהו אחד המתחמים המרכזיים של התוכנית "לחיזוק מרכז העסקים הראשי ההיסטורי של תל אביב-יפו".

על פי דברי ההסבר למתחם שהופקד, הוא מיישם את מדיניות העירייה לחיזוק מתחם התעסוקה והמסחר, "על פי מדיניות מרכז עסקים ראשי רוטשילד ובהתאם לתוכנית המתאר תא/5000. התוכנית מקודמת מכוח תוכנית המתאר העירונית, נמצאת באזור תכנון 501, בייעוד אזור תעסוקה מטרופוליני סמוך לציר מערכת תחבורה עתירת נוסעים (מתע"ן), שלאורכו מותרת בנייה של עד 40 קומות".

התוכנית מקודמת מכוח תוכנית המתאר העירונית, נמצאת באזור תכנון 501, בייעוד אזור תעסוקה מטרופוליני סמוך לציר מערכת תחבורה עתירת נוסעים (מתע"ן), שלאורכו מותרת בנייה של עד 40 קומות"

בהתאם לכך, התוכנית המפורטת שהופקדה מציעה עירוב שימושים של תעסוקה (כולל מלונאות) ומסחר, לצד מגורים. בניין אחד העם 56 יוקצה לשימוש מגורים לפי תוכנית תא/2650/ב' לשימור מבנים בתל אביב, ו-25% מהשטחים הכוללים המותרים מעל הקרקע יוקצו למגורים. בסך הכול מצירה התוכנית בנייה של עד 326 יחידות דיור חדשות במע"ר רוטשילד.

עוד כוללת התוכנית שני מגדלים חדשים עד לגובה 40 קומות, מגדל נוסף עד 30 קומות, ולצידם מבנים בבנייה עירונית נמוכה; שיפור של המרחב הפתוח במתחם ובמעברים בין הרחובות הגובלים, תוך שילוב כיכרות ודופן מסחרית, לרווחת הציבור, וקביעת הוראות לזיקת הנאה למעבר רגלי בתחום המתחם; הקצאת שטחים (מתוך 25% שטחים לשימוש מגורים) לטובת דירות בהישג יד, שבהן שכר בדירה יהיה במחיר מפוקח.

התוכנית מתאפיינת בריבוי בעלי הקרקעות, וביניהם כמובן עיריית תל אביב, וכן חברות הביטוח הראל ומגדל, וחברת חשמל לישראל, המשמשות גם כיזמיות בפרויקט

בסך הכול כוללת התוכנית 120,560 מ"ר שטחים בנויים כוללים מעל לפני הקרקע, בכל תחום התוכנית. מתוך סך השטחים הכוללים מעל הקרקע, יהיו 29,750 מ"ר לכל היותר לשימוש מגורים, 86,810 מ"ר לפחות לתעסוקה ו-4,000 מ"ר בשימוש ציבורי. נציין עוד כי התוכנית מתאפיינת בריבוי בעלי הקרקעות, וביניהם כמובן עיריית תל אביב, וכן חברות הביטוח הראל ומגדל, וחברת חשמל לישראל, המשמשות גם כיזמיות בפרויקט. העורך הראשי של התוכנית הוא אדריכל משה צור ממשרד משה צור אדריכלים ובני ערים, ומתכנן התוכנית הוא אדריכל אלישע רובין ממשרד אלישע רובין אדריכלים.

עוד נדבך ביישום תוכנית מע"ר רוטשילד בת"א

נזכיר כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה ביולי האחרון את הקמת מגדל רוטשילד 10, הממוקם לא רחוק משם – מעט מערבה, במפגש הרחובות רוטשילד-הרצל. המגדל, שיכיל 37 קומות, משולב מלונאות, מגורים ומסחר, ונחשב חלק מתוכנית השימור של מתחם לילינבלום-הרצל-רוטשילד.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search