חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

העירייה מנצלת את הסגר כדי לקדם גם את הארכת הקו האדום • הליך בחירת הדירות וחתימת החוזים במחיר למשתכן מתחדש

ערן שקד (מימין) וערן לשם מ-CityBee - אדריכלי "מגדלי הברון" (יח"צ)
ערן שקד (מימין) וערן לשם מ-CityBee - אדריכלי "מגדלי הברון" (יח"צ)

• נמשך קידום פרויקט הרכבת הקלה בירושלים והרחבתו, תוך ניצול הסגר בשל התפשטות הקורונה: עיריית ירושלים, משרד התחבורה, צוות תוכנית אב לתחבורה וחברת מוריה יקדמו בימים הקרובים עבודות תשתית להארכת הקו האדום של הרכבת הקלה. העבודות יתבצעו באמצעות זכיין רשת JNET, חברת שפיר, במטרה לנצל את תנועת הרכבים הדלילה לעבודה אינטנסיבית ולצמצום זמני ההפרעה לציבור בעתיד, בעיקר בצמתים שבתוואי. העבודות להארכת הקו האדום של הרכבת הקלה תתמקד בשכונות נווה יעקב ופסגת זאב, וברחובות הנטקה והנרייטה סאלד. הן היו אמורות להתחיל בחודש אוקטובר, ויחלו כבר בימים הקרובים. כזכור, לאחרונה הוחלט בוועדה המחוזית על קידום תוכניות להקמת שני קווים חדשים ושתי תחנות תת-קרקעיות של הרק"ל. בתוך כך החליטה העירייה על קידום עבודות לשדרוג רחובות מתוכנן, שיחלו כבר בתחילת החודש. סכום ההשקעה הכולל בעבודות אלו" 66 מיליון שקל.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

• הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז צפון החליטה השבוע על הפקדת תוכנית להרחבת הפקולטה לרפואה בצפת. התוכנית, שהוגשה על ידי עיריית צפת ואוניברסיטת בר-אילן (הפקולטה בצפת היא שלוחה של המוסד), מציעה הרחבה של הקמפוס מעשרה דונם כיום ל-32 דונם, שייתנו מענה להתפתחותה של הפקולטה. התכנון המוצע כולל הגדלת זכויות הבנייה מ-8,000 מ"ר לכ-29,500 מ"ר שטח עיקרי, בין היתר עבור מבני חינוך, מעבדות, מכונים, מבנים לרווחת הסטודנטים והעובדים ועוד. מרבית תוספת השטח היא במתחם ביה"ח הפסיכיאטרי זיו, בשולי העיר ההיסטורית של צפת, וכולל מבנים מרשימים לשימור.

משרד הבינוי והשיכון הודיע כי הליך בחירת הדירות וחתימת החוזים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן יחודש, זאת בהנחיית שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא-ביטון. כזכור, במשרד אישרו קיום כנסי זוכים מקוונים, בכפוף לעמידה בתנאים. "על מנת לשמור על רציפות התוכנית ולמזער פגיעה בענף הבנייה, בקבלנים וברוכשים, הופצו בהנחיית השרה כללים עדכניים לקיום הליך בחירת דירה", נמסר בהודעת משרד הבינוי והשיכון. בתוך כך אישר המשרד השבוע ל-21 פרויקטים ברחבי הארץ להעביר לזוכים את מלוא המידע שהם זקוקים לו דרך אתר אינטרנט ייעודי, בהמשך להחלטות הקודמות בנושא.

• ועדת ההקצאות של מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה לאחרונה את ההמלצות להעתקה, הקמה והרחבה של 16 מפעלים בפארק התעשייה בנתיבות, שישתרעו על פני 30 דונם. מתוך 16 המפעלים, 11 הם מפעלים חדשים, שצפויים לייצר כ-250 משרות חדשות. במסגרת ההליך נעשה מקצה תחרותי שבו התקבלו 23 בקשות שונות, מתוכן 15 זכו להמלצה של משרד הכלכלה והתעשייה. מפעל חדש נוסף יוקם באזור התעשייה המזרחי הוותיק בעיר.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

• חילופי הדברים בין נכסים ובנין לבין מגה אור וביג מרכזי קניות סביב רכישת חברת ישפרו נמשך: לאחר שבשבוע שעבר הודיעו שתי הרוכשות המקוריות כי יתבעו את נכסים ובנין (משום שזו החליטה כי בעלי תנופורט ירכשו בסופו של דבר את ישפרו), ולאחר שבית המשפט דחה את בקשתן למתן צו מניעה לעסקה החדשה, מודיעה נכסים ובנין כי תקופת הריפוי להסכם המקורי הסתיימה – מבלי שתוקנה הפרת הסכם מגה אור. "לאור האמור ביטול הסכם מגה אור נכנס לתוקף ובוטל", כתבה נכסים ובנין בהודעתה לרשות לניירות ערך, וקבעה: "התנאי המפסיק בהסכם החדש לא התקיים, וההסכם החדש הינו בתוקף".

• חברת הכשרת הישוב מודיעה על השלמת מהלך מיזוג נוסף: מיזוג של חברת בניני מידות לתוכה – חברה שמוחזקת בבעלות מלאה על ידי החברה האם. הכשרת הישוב הודיעה כזכור על מהלך למיזוג כל חברות הנדל"ן שבבעלותה לתוכה. לאחרונה עשתה זאת גם עם חברת ב.ת.ר בניני תעשיה ומלאכה.

• פרויקט "מגדלי הברון", הכולל שלושה מבנים לשימור ומאחוריהם שני מגדלים בני 21 קומות ו-157 יח"ד, על ציר ז'בוטינסקי בפתח תקווה, יוצא לדרך. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה העניקו היתר דיפון וחפירה, ובקרוב צפויים לקבל היתר בנייה. הפרויקט נבנה על קרקע פרטית שרכשה קבוצת רכישה, בהובלת מארגנת הקבוצה, "נדלן חכם ייזום בע"מ". האדריכלים הם ערן לשם וערן שקד, בעלי משרד האדריכלים CityBee. על פי ההערכות העבודות יסתיימו בתוך כשלוש שנים.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

• חברת MYTOWN מודיעה כי קיבלה לאחרונה אישור אכלוס, בצל משבר הקורונה, לשני פרויקטים מסוג תמ"א 38 – האחד ברחוב פיכמן בשכונת רמת אביב בתל אביב, והשני בשדרות ירושלים ברמת גן. פרויקט פיכמן 15-11 כולל שלושה בנייני רכבת שבמקור היו בהם 72 דירות, שאליהן נוספו 36 דירות חדשות – לצד חיזוק ושיפוץ הבניין, כמובן, והרחבת הדירות הקיימות. הפרויקט כולל גם חניון תת-קרקעי בן שתי קומות. הפרויקט השני של MYTOWN, בשדרות ירושלים 94-92 ברמת גן, כולל שני בניינים עם 15 דירות קיימות, שלהן נוספו 15 דירות חדשות.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

• חברת מנרב פרויקטים מדווחת כי החלה באכלוס הבניין החמישי בפרויקט "מנרב על הים" בעכו. הפרויקט כולל שישה בניינים בני 14 קומות ו-402 יח"ד, בסמוך לטיילת של עכו. החברה מדגישה כי האכלוס נעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והמגבלות המוטלות בעקבות משבר הקורונה.

חדשות הנדל"ן בצל הקורונה: ממשיכים בקידום העבודות להרחבת הרק"ל בירושלים

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search