ממחר (ג'): מפקחי הבנייה שובתים; "ביטחונם האישי בסכנה מוחשית"

כ-600 מפקחים ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות ישבתו "נוכח סירוב המדינה לספק לפקחים אמצעי ביטחון בעבודתם, החושפת אותם לגילויי אלימות באופן יומיומי"

שיתוף הכתבה
עו"ד גיל בר-טלעו"ד גיל בר-טל

שביתה כמחאה על היעדר ביטחון אישי: כ-600 מפקחי הבנייה ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות בכל רחבי הארץ יחלו ממחר (ג') בשביתה כוללת. במסגרת ההשבתה לא יצאו המפקחים לשטח, לא יטפלו בטופסי גמר ובטופסי 4, לא יתקיים מענה טלפוני ולא יתקיימו ועדות. הרקע לשביתה: תקנות חדשות המחייבות את המפקחים להוציא בעצמם צווים וקנסות על חריגות ועבירות בנייה, ולא בהליך משפטי. 

"יישום התקנות מעמיד את ביטחונם האישי של המפקחים בסכנה מוחשית, וחושף אותם לגילויי אלימות מפני האוכלוסייה הנבדקת", אומרים בהסתדרות, המייצגת את הפקחים. "נוסף על כך, המפקחים נדרשים ללבוש מדים מזהים, דבר המגביר עוד יותר את הסכנה שבה הם נמצאים.

[quote]

למרות דרישות נציגות העובדים לדאוג לעובדים לסידורי ביטחון מתאימים, הרשויות והמדינה מסרבות לשאת בעלויות הנדרשות לכך, ומתנערות מחובתן לדאוג לשלום עובדיהן. אם לא די בכך, לאחרונה הוחלט לפגוע בשכרם של העובדים, בעקבות החלטה חד-צדדית שלא לתת להם קצובת ביגוד שאותה נהגו לקבל במשך שנים ארוכות". 

המפקחים נקטו בשבוע שעבר בשיבושים יזומים, אך היום הוחלט על הרחבת צעדי המחאה – בין היתר לאחר שראשי השלטון המקומי, והממונה על השכר, הורו למעסיקים לנכות שכר באופן מלא מעובדים אשר נקטו בעיצומים. 

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, מסר: "המעסיקים טרחו להעביר תיקון בחקיקה אך זנחו את ביטחונם של העובדים. אנו דורשים שמהאגרות ומהקנסות יוקצו סכומים לטובת הענקת אמצעים לשמירה על ביטחונם הגופני והאישי של העובדים".

יו"ר חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות ההנדסאים, משה שגב, ציין: "פקחי הבנייה רוצים לבצע את עבודתם למען הציבור, אך לא יהיו מוכנים לעשות זאת כשנשקפת סכנה לחייהם, וכשהמעסיק שלהם פועל בבריונות ובאופן חד-צדדי. אני קורא למדינה להתעשת ולפעול בהקדם לפתרון המשבר ולדאוג לביטחון הפקחים".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:רשויות מקומיותעבירות בנייהמשה שגבחטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות ההנדסאיםטופס 4מפקח בטיחות
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...