להורדת אפליקציה

מארגני עסקאות בפינוי בינוי נפגשו עם מקבלי ההחלטות לדיון פורה סביב השינויים שחלו בתקן 21 והחשיבות של שקיפות בהחתמת דיירים כדרך לקידום פרויקטים.

אוהד עיני השמאי הממשלתי: "תקן 21 הוא חלק ממארג של תקינה שמאית ותקינה שמאית זה נורמות מקצועיות לשמאים. שקובעת מועצת שמאי המקרקעין. זה לא חקיקה זו לא תקנות זה נורמות מקצועיות. אני חושב שהתקן המוצע, מסייע בזה. זה בעצם שקיפות, שקיפות, שקיפות. שקיפות מייצרת אמינות שמקדמת תכנון" 

קובי ארדיטי שותף מנהל בקבוצת רם מוגרבי ארדיטי : "הנושא של תקן 21 היה ברור שהוא מאוד מעניין. ואפשר לדון בו עוד הרבה מאוד. מכיוון שתקן 21 החדש הוא הרבה יותר גמיש. וצריך להבין היטב מה מוגדר ומה לא מוגדר. ואיך להסתדר עם מה שלא מוגדר".

עו"ד רועי שובל, שותף מנהל שובל יושע עורכי דין: "אני מאמין שהכיוון הוא נכון ובהחלט נכון שהתכנון יוביל והכלכלה תלך אחריו. כמובן שבסוף זה נגזר מהיישום של הדברים בשטח. אבל אם באמת יישמו את זה בצורה הזאת ויאפשרו יותר גמישות כדי לאפשר את התכנון שהרשויות רוצות אז יהיה יותר קל לרתום את כולם ולהוציא פרויקטים מוצלחים.

אחד הדברים שחייבים לחזק בפרויקטים של פינוי בינוי, זה את אמון הדיירים בפרויקט. ככל שכולם רואים את הדברים עין בעין אז יותר קל ליצור את האמון ואין מצב שבו כל אחד אומר לדיירים משהו אחר ולא מבינים אולי הם לא מקבלים תמונה מלאה ממישהו מהצדדים".

עו"ד תמר עדיאל זכאי הממונה על פניות הדיירים ברשות להתחדשות עירונית: "צריך לפעול על פי הדין, ואמירות גורפות כמו שבעלי הדירות יודעים היום יותר מאיתנו או אמירות דומות, מה שניתן היה להבין גם אם לא נאמר באופן מפורש, הוא שבצעם הדבר מייתר למשל מתן הסברים".

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search