חזרה
להורדת אפליקציה
  • יגאל אלון 53, תל אביב
  • משרד שמאות מקרקעין מוביל בהתחדשות עירונית​

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ

הנהלת חברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ

ירון ספקטור

כלכלן ושמאי מקרקעין, בעלי החברה

גיל סיטון

שותף ומנהל מחלקת דוחות אפס והתחדשות עירונית

רוני כהן

מנהל מחלקת שמאות

גלעד גלבאום

מנהל מחלקת שמאות

גולן וקראט

מנהל מחלקת ליווי פיננסי

אודות חברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ

משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ נוסד בשנת 2000 על ידי מר ירון ספקטור, שמאי מקרקעין, כלכלן ומוסמך M.B.A במנהל עסקים, ומנוהל על ידו מאז ועד היום.

 

המשרד ידוע בזכות איתנותו, מצוינותו המקצועית, היציבות והוותק רב השנים, כמו גם בידע המעמיק בתחומו, שממנו נהנים לקוחותיו. יתרונו הייחודי של משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ הוא בכך שהינו בין משרדי שמאות המקרקעין הגדולים בישראל ובין המשרדים היחידים בארץ הנמצא ברשימת השמאים המורשים של הקרנות, חברות הביטוח וכל הבנקים. בין הגופים שאיתם עובד המשרד נמצאים בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק המזרחי, בנק טפחות, בנק דיסקונט למשכנתאות, בנק לאומי, בנק מרכנתיל דיסקונט, הבנק הבינלאומי הראשון, בנק אוצר החייל, בנק ירושלים, בנק משכן, בנק הספנות, בנק קונטיננטל, בנק פאגי ובנק אגוד.

 

המשרד מספק ללקוחותיו שירותי שמאות מקרקעין, בדיקת כדאיות כלכלית (דו"ח אפס),פיקוח על ליווי פיננסי, טיפול בהיטלי השבחה, טיפול בתביעות לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה וטבלאות איחוד  וחלוקה. לעובדי החברה ידע מעמיק ונרחב בשוק המקרקעין בישראל והתמחות רבת שנים במקצועות המרכזיים של עולם הנדל"ן. 

 

ייחודיות ומוניטין

ייחודו של ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ נעוץ בין היתר בעובדה שהוא כלול ברשימת השמאים המורשים לחוות דעת לביטחונות לאשראי (תקן 19) ולליווי פיננסי, ו/או הפועלים כמפקחים מטעם הבנק במסגרת ליווי פיננסי של כל הבנקים בארץ בכל אזור, בכל סכום של ערך נכס ובכל תחומי העיסוק, זאת מפאת גודל המשרד והמוניטין המכובד שצבר במהלך שנות פעילותו בקרב יזמים ובנקים כאחד. נוסף על כך המשרד מדורג בתחום יעוץ נדל"ן־ליווי פרויקטים בדירוג Dun's 100 במקום שני בהיקף הפרויקטים בליווי בישראל.

 

מחלקות המשרד ותחומי פעילות

שמאות מקרקעין

תחום שמאות המקרקעין במשרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ כולל הערכות שווי, חוות דעת וטיפול בנושא היטלי השבחה, אומדני שווי הוגן (I.F.R.S),אומדן מקרקעין לבטוחות אשראי לפי תקן 19, פיצויים בגין ירידת ערך לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה, איחוד וחלוקה, עריכת טבלאות איזון לפי חוק התכנון והבנייה, מס שבח, השגות וערעורים רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ועוד.

 

בראש המחלקה עומדים מר גלעד גלבאום, שהינו שמאי מקרקעין ובוגר מנהל עסקים, ומר רוני כהן שהינו כלכלן ושמאי מקרקעין.

 

דו"חות אפס (בדיקת כדאיות כלכלית)

מחלקת דו"חות אפס במשרד עוסקת בבדיקת כדאיות כלכלית להקמת פרויקטים למגורים, לתעסוקה, למסחר, למלונאות, לדיור מוגן ועוד, לרבות תמ"א 38 ופינוי־בינוי, ובטבלאות איזון וחלוקה של דירות בין שותפים, בדיקת כדאיות הפרויקט ותקן 21. 

 

המחלקה תחת ניהולו של מר גיל סיטון, מתכנן עירוני, M.A, משפטן ושמאי מקרקעין. דו"ח בדיקת כדאיות כלכלית להקמת פרויקט במקרקעין (דו"ח אפס) הינו דו"ח המציג בדיקה עסקית בטרם יתקבל מימון בנקאי להקמת הפרויקט. הדו"ח כולל בין היתר בדיקה תכנונית של זכויות הבנייה, בדיקה משפטית של הזכויות בנכס, אומדנים לעלויות ההקמה להכנסות הצפויות בפרויקט וכן את היבטי המיסוי וההיטלים בפרויקט. 

 

פיקוח במסגרת ליווי פיננסי

משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ מספק פיקוח שוטף במסגרת ליווי פיננסי עבור כל הבנקים בארץ, חברות ביטוח וקרנות מימון חוץ־בנקאיות על הפרויקטים בליווי פיננסי. שירותי מחלקת הליווי הפיננסי כוללים דו"חות ליווי פיננסי שוטפים, הכוללים פיקוח כלכלי שוטף והתקדמות הבנייה בתקופת בניית הפרויקט. למחלקה ניסיון רב בכל סוגי הפרויקטים, ובכלל זה פרויקטים מורכבים כפינוי־בינוי, תמ"א 38, מקבצי דיור גדולים, דיור מוגן, קניונים, בתי מלון ומבני תעשייה. מנהל המחלקה הוא מר גולן וקראט, שהינו מהנדס אזרחי.

 

לקוחות המשרד

בין לקוחות המשרד ניתן למנות יזמים שונים, חברות קבלניות, בעלי מקרקעין, חברות מסחריות המחזיקות נדל"ן ועדות מקומיות/מחוזיות לתכנון ובנייה, בתי משפט ועוד.

וידאו אודות חברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ

כתבות אחרונות אודות חברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ

"איש מכירות צריך להבין את המצוקות והפחדים, עדיין לא המציאו AI שיעשה זאת"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - רוני כהן, מנכ"ל ושותף באלדר שיווק, שמספר על התפקיד החשוב שמילא מנכ"ל אמריקה ישראל דרור תורן בחייו, למה התמהמה לפני שנכנס לתחום הנדל"ן, ומה המשמעות האמיתית של בנייה ירוקה: "אם אנחנו מבזבזים שעה בבוקר ושעה בערב בפקקים, זו לא איכות חיים"

2023-11-23

דרמה בשוק הדירות: "שיעור מצמצמי הדיור בקרב כלל הרוכשים עלה ב-42% בחציון הראשון של 23"

כך לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק, בהרצאת זום במסגרת "בוקר של נדל"ן". לדבריו, לאור השתנות התנאים בשוק "מי שחיפש בראשל"צ קונה ביבנה ומי שחיפש ביבנה קונה באשקלון". מנהל מחלקת המחקר במדלן: "2023 היא תקופת שפל חסרת תקדים. ברבעון השני של 23 צפוי נתון נמוך יותר מהקורונה"

2023-08-08

"מחירי הדיור לא בדרך לרדת, הם כבר יורדים"

מצב שוק הדיור למגורים תפס תשומת לב רבה ב"פסגת ההתחדשות העירונית" שערכו מרכז הנדל"ן ומדלן. השמאי ירון ספקטור ובעלי יסודות יעקב סיסו העריכו ירידת מחיר בשנה-שנתיים הקרובות. מנכ"ל משרד השיכון מורגנשטרן: "אזורים בשווי קרקע גבוה לא צריכים להיות בעדיפות לאומית"

2023-03-28

לא ייאמן: זו העיר הקטנה שמובילה את בניית שטחי המסחר ב-2022

בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה החלו להיבנות ברעננה 72.5 אלף מ"ר בייעוד זה, והיא מקדימה את תל אביב (59 אלף מ"ר) ואשדוד (48 אלף מ"ר). ברמה הארצית חלה עלייה בהיקף הבנייה למסחר לרמה של 600 אלף מ"ר במונחים שנתיים, לעומת 434 אלף מ"ר ב-2021.

2023-02-06

הקרקע החדשה של חברות הבנייה: בנייה וניהול של מלונות

בשנת 2022 עמד קצב הבנייה השנתי למלונאות על 165 אלף מ"ר, אחרי 49 אלף מ"ר בלבד שהחלו להיבנות למטרה זו ב-2020. השמאי ארז כהן: "הסיבה העיקרית לכניסת חברות נדל"ן לתחום היא מקסום התשואה מהנכס - פי שלושה או ארבעה ביחס למגורים"

2022-12-28

צחי דוד: "השאלה היא לא אם ירדו המחירים, אלא מתי"

לדברי סגן הממונה על התקציבים באוצר, "מחירי הדירות החדשות, כולל המבצעים, עלו רק ב-4.4%". דוד דיבר בפאנל בפסגת הנדל"ן אילת. אורי יוניסי: "צריך לשקול את המגבלות שיש בלהחזיר יותר מ-75% משכנתא. זה עדיף על מימון מגוף חוץ-בנקאי בריבית גבוהה"

2022-10-24

דירוג BDICODE לחברות שיווק נדל"ן: אלדר ראשונה, זוכה מפתיעה במקום השני

ארי מגורים שהתמחתה בשנים האחרונות בעיקר בשיווק מיזמי מחיר למשתכן דורגה שניה בשנה הראשונה להשתתפותה בדירוג, ואמבסדור דורגה שלישית. בין הקריטריונים: רמת רווחיות, צמיחה, רמת ניהול וגם תרומה לקהילה

2022-10-13

בורחים מירושלים, עוברים לחריש: הבירה מובילה במאזן ההגירה השלילי

לפי נתוני הלמ"ס, כמעט 23 אלף איש עזבו את העיר ב-2021 לעומת כ-12 אלף שהגיעו. חריש מובילה בהגירה חיובית, עם 7,770 תושבים שהצטרפו אליה במאזן הכללי. מודיעין מכבים רעות וגדרה עברו למאזן הגירה חיובי

2022-09-20

בתוך חצי שנה: משכנתה של מיליון ש"ח התייקרה בכ-100 אלף ש"ח

כך עולה מתחשיב של חברת ייעוץ המשכנתאות "דרכנו". בענף הנדל"ן מבקרים את החלטת בנק ישראל שצפויה לפגוע בביקוש לדירות: "תחזק רוכשים עם הון עצמי זמין"

2022-08-22

השוק מגיב להאטה: "התייקרות המשכנתאות שלחה את הרוכשים לשבת על הגדר"

הירידה החדה בהיקף העסקאות מחלקת את בכירי הענף לשניים: אלו שסבורים כי מדובר בהאטה נקודתית ואלו שמכינים עצמם לתקופה ממושכת של ירידה בפעילות. על הסיבות מסכימים כולם: עליית ריבית בנק ישראל ורמת המחירים הגבוהה

2022-07-14

"גם אם יגדילו את התחלות הבנייה ל־80 אלף בשנה, ייקח עשור לסגור את הפער"

רוני כהן, מנכ"ל אלדר, שיווק פרויקטים התארח בפרק 40 של פודקאסט "החזית העירונית" ודיבר עם מוטי ויזל על הגורמים לאי הוודאות בשוק הנדל"ן והדרכים להתמודד איתן

2022-07-09

משווקי הנדל"ן: למרות ההאטה במכירות מחירי הדירות לא יירדו

אחרי שנה וחצי של עליית מחירים הגיעה ההאטה. האם זה סימן גם לירידת מחירים? מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן ומנכ"ל VCELL התארחו באולפן מרכז הנדל"ן לענות על השאלה

2022-06-22

בין תמ"א 38 לפינוי בינוי; כל התומכים והמתנגדים

עו"ד ארנון יהב: "המדינה מתעדפת את הצרכים של הרשויות על פני הצרכים של התושבים" • הכלכלן והשמאי ירון ספקטור: "חלופת שקד תחסל את התמ"א • צביקה ברוט ראש העיר בת ים: בעד פינוי בינוי אבל לא שוללים תמ"א 38 • הדברים נאמרו במהלך פאנל סוער שנערך באירוע פסגת ההתחדשות העירונית

2022-04-04

רמי צרפתי הודיעה על כניסתה לתחום ההתחדשות העירונית במרכזי הערים המבוקשות

בראש המחלקה יעמוד עמנואל גטרר, שמאי מקרקעין מוסמך, שבמהלך 9 השנים האחרונות שימש כשמאי במשרד ירון ספקטור; לדברי רמי צרפתי, "מצוקת הקרקעות הפנויות במדינה מחייבת אותנו לפתח אפיקים חדשים מעבר למספר תחומים בהם אנחנו כבר פעילים, והכניסה להתחדשות עירונית מתבקשת"

2022-03-27

השמאי והכלכלן ירון ספקטור על תוכנית הדיור של ליברמן: "הממשלה חוזרת על טעויות העבר"

בעקבות פרסום הלמ"ס על עלייה של 13% במחירי הדיור בשנה האחרונה, מיהר שר האוצר לפרסם את תוכנית חירום לבלימת מחירי הדיור • ירון ספקטור כלכלן ושמאי מקרקעי בעלי משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין בניתוח מיוחד על ההיתכנות הכלכלית של התוכנית

2022-03-21

המכירות כבר בירידה, המחירים בדרך?

האולפן של מרכז הנדל"ן מארח שניים מאנשי השיווק הוותיקים בענף, מוטי ויזל ורוני כהן, לדיון בשאלה שמסקרנת את כולם: האם העצירה במכירות צפויה להביא ירידת מחיר בעקבותיה? ומה יעשו עכשיו היזמים שרכשו קרקעות במחירי שיא?

2022-06-29

חגית זהבי מנכ"לית אוליאנדר: "בהתחדשות עירונית אמיתית גם המרחב הציבורי מרוויח"

ההתחדשות העירונית הולכת לכיוון מתחמים שלמים, רחובות ושכונות, במקום התחדשות בניין בודד • חגית זהבי, מנכ"לית אוליאנדר, ושמאי ירון ספקטור ממשרד השמאות ירון ספקטור שמאות מקרקעין, מסבירים כיצד זה נעשה

2020-12-21

ירון ספקטור בעלי ומנכ"ל משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין: "פרויקט המטרו לא יקרה בשנים הקרובות, לא בעשור הקרוב, גם לא ב-20 השנים הקרובות; מה כן יקר?

הכלכלן ושמאי המקרקעין, בעלי ומנכ"ל משרד ירון ספקטור שמאות מקרקעין: "המטרו זו חוויה קשה. פריסה של מנהרות מתחת לכל גוש דן - בתקציב שאין" • "מטרו זה פתרון מלפני 100 שנה, והנזקים שהוא יעשה אדירים"

2020-11-30
  • © כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ישראל - סקאלה ד.מ בע"מ Scala Group D.M
search