תוכנית הענק באשדוד אושרה: 1,100 דירות ו-16 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה במקום אזור התעשייה

הוועדה המחוזית דרום אישרה למתן תוקף את התוכנית של אפרידר במתחם הסוהו, על 65 דונם שיהפכו לרובע עם 16 מבני מגורים בני 6-30 קומות, כש-660 מהדירות יהיו קטנות. התוכנית כוללת כ-17,000 מ"ר עבור מבני ציבור ו-6 דונם לשטחים פתוחים

שיתוף הכתבה
הדמיה של התוכנית במתחם הסוהו באשדוד (מן-שנער אדריכלים)הדמיה של התוכנית במתחם הסוהו באשדוד (מן-שנער אדריכלים)

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה דרום, בראשות עודד פלוס, אישרה למתן תוקף את תוכנית מתחם "הסוהו" באשדוד, תוכנית המשנה כ-65 דונם של אזור תעשייה לאזור שישלב מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור, וכוללת 1,100 יח"ד יותר מ-116 אלף למסחר ותעסוקה. זאת כחלק מהמגמה לשנות את אזור רובע קריית איתנים מאזור תעשייה לאזור מעורב שימושים.

התוכנית, שביוזמת אפרידר והכשרה לביטוח, הינה על שטח כולל של כ-65 דונם, והיא ממוקמת בחלק הדרום-מזרחי של הרובע לאורך שדרות בן גוריון. התוכנית כוללת הקמת 1,100 יחידות דיור שייבנו ב-16 מבנים בני6-30 קומות. מכלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-660 יוקצו עבור דירות קטנות (עד 75 מ"ר). הוועדה הותירה בידי היזם אפשרות לצמצם את כמות יחידות הדיור תוך הגדלת שטחן הממוצע.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-17,000 מ"ר עבור מבני ציבור, וכ-116,700 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה שישולבו בחזיתות הבניינים, וב-3 מתחמים שונים ברחבי המתחם. בנוסף, במסגרת התוכנית יוקצה שטח של 7 דונם לטובת בית ספר ו-6 דונם יוקצו לשטחים פתוחים. 

בימים אלה, מקדמת הוועדה המחוזית את התוכנית הכוללנית למתחם רובע ה"סוהו" שתעודד יציאה של תעשייה ומפעלים משטח הרובע לטובת הקמת מתחם מעורב שימושים עם 5,500 יחידות דיור, שטחי תעסוקה ומסחר, שטחי ציבור ושטחים פתוחים.  התוכנית נערכה על ידי  אדר' עמי שנער מ"מן-שנער אדריכלים".

מתכננת מחוז דרום במינהל התכנון, מיכל מריל: "אישור תוכנית התחדשות מתחם הסוהו יתחיל בפועל את תהליך ההתחדשות, ישנה את אופי האזור ויעודד מתחמי תעשייה נוספים להתחדש תוך יצירת רובע חדש הכולל חיים עירוניים תוססים". ה


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:הכשרה חברה לביטוחאלדראשדודהוועדה המחוזית דרום
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...