מנורה רכשה 12% מפרויקט "קריית שחקים" בהרצליה תמורת 45 מיליון שקל

לאחר שרכשה השבוע 5.1% ממניות דוניץ-אלעד, השקעת נדל"ן גדולה נוספת של מנורה מבטחים, הפעם במניות חברת הפרויקט "קריית שחקים" שהיתה עד כה בבעלות מלאה של חברת "אביב ייזום" שמצויה בבעלות משותפת של קבוצת אביב ומליסרון. במסגרת הפרויקט צפויה החברה לבנות 733 יח"ד ו-1,170 מ"ר שטחי מסחר בסמוך לכניסה הדרומית לעיר, צפונית לגליל ים

שיתוף הכתבה
דפנה הרלב, מנכ"לית אביב ייזום (סיון פרג')דפנה הרלב, מנכ"לית אביב ייזום (סיון פרג')

חברת אביב ייזום, המצויה בבעלות משותפת (בחלקים שווים) של קבוצת אביב וחברת מליסרון , חתמה על הסכם עם חברת מנורה מבטחים, לפיו מנורה תשקיע 45 מיליון שקלים בחברת הפרויקט "קריית שחקים" - חברת בת בבעלות מלאה של אביב ייזום. זאת כנגד הקצאת מניות בשיעור של כ-12% ממניות חברת הפרויקט.

מדובר בהשקעת נדל"ן בולטת שנייה שלה אחראית מנורה השבוע, זאת לאחר שהפכה לבעלת עניין בדוניץ-אלעד תמורת 87 מיליון שקל, שהקנו לה 5.09% ממניות החברה. נזכיר כי מנורה היא גם בעלת עניין במליסרון עצמה ומחזיקה בה כ-5.3% לצד מוסדיים נוספים דוגמת מגדל  (כ-7%),הפניקס (6%) והראל (כ-5%).

בתחילת השנה השלימה אביב ייזום את רכישת זכויות החכירה בקרקע במתחם קריית שחקים בהרצליה המיועדים לבניית 733 יחידות דיור וכ-1,170 מ"ר שטחי מסחר ומבני ציבור, בתמורה לכ- 916 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ, עליה יתווספו הוצאות פיתוח כולל היטלים בסך 206 מיליון ש"ח. מיקום הפרויקט הוא בסמוך לכניסה הדרומית לעיר מנתיבי איילון, צפונית לשכונת גליל ים ומערבית לקניון שבעת הכוכבים.

את אביב ייזום יצגו בעסקה עוה״ד אילן בלומנפלד, טרי אלמוזלינו-ארנון, אלון וולנר ודניאל קליינמן ממשרד ברנע, ג׳פה, לנדה. את מנורה ייצגו עוה״ד אורית ישראלי, ספיר פלס-סרוסי וזהר פלסז ממשרד פישר. על התכנון הופקד משרד ישר אדריכלים

הדמיית קריית שחקים (ישר אדריכלים)הדמיית קריית שחקים ( ישר אדריכלים )

 
דפנה הרלב, מנכ"לית אביב ייזום מסרה: "אנו מברכים על הצטרפותה של מנורה מבטחים, גוף מוסדי מוביל, לפרויקט קריית שחקים, פרויקט דגל שאנו פועלים בימים אלה לפיתוחו וקידומו. פרויקט קריית שחקים הוא פרויקט איכותי וייחודי, ואנו רואים בכך הבעת אמון בעוצמת הפרויקט וביכולתה של אביב ייזום לקדמו בהתאם לתוכניות." 
 
ניר מורוז, משנה למנכ"ל ומנהל אגף השקעות במנורה מבטחים: "מנורה מבטחים רואה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל כתחום עם פוטנציאל רב ואנו מאמינים בו בראייה ארוכת טווח. אנו שמחים להצטרף לשותפים מובילים ובעלי מוניטין וניסיון רב כמו אביב ומליסרון בפרויקט ייחודי ומשמעותי זה". 
כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:מליסרוןקבוצת אביבמנורה מבטחיםהרצליהאביב ייזום
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...