אושר: 2,260 יח"ד ייבנו בצמוד לבי"ח "שיבא", מאות יושכרו לסגל הרפואי 

עפ"י התוכנית שיזמה החברה הממשלתית דירה להשכיר ואושרה ע"י הוועדה המחוזית ת"א, מצפון לביה"ח תל השומר ייבנו 1,700 יח"ד להשכרה מהן 600 עבור הסגל הרפואי ו-37 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה. הבנייה תכלול מגדלים של עד 24 קומות. כלל היח"ד להשכרה יהיו בבעלות ובניהול אחיד

שיתוף הכתבה
יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב ערן ניצן (פיני חמו)יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב ערן ניצן (פיני חמו)

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה בשבוע שעבר למתן תוקף את תוכנית "שיכון הרופאים - תל השומר", שעליה דיווחנו בתחילת החודש. התוכנית שביוזמת החברה הממשלתית " דירה להשכיר ", מתפרשת על שטח של כ-125 דונם, ממוקמת מצפון לבית החולים "שיבא" שברמת גן, וכוללת 2,260 יחידות דיור, מתוכן 600 יחידות דיור המיועדות להשכרה עבור סגל בית החולים, וכ-1,100 יחידות דיור נוספות המיועדות להשכרה לכלל האוכלוסיה.

הבינוי כולל מבנים של עד 10 קומות וכן מגדלים עד 24 קומות. כל יחידות הדיור להשכרה תהיינה בבעלות ובניהול אחיד. שטח התכנית ממוקם בין בקעת אונו לצומת אלוף שדה ומהווה חוליה מחברת בטווח שבין קריית אונו לרמת גן. התוכנית חלה על שטח שעליו קיימים כיום מגורי סגל בית החולים ומבני לוגיסטיקה ותפעול של בית החולים. 

בנוסף לשטחי המגורים, התוכנית כוללת 37,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, שטחים פתוחים מגוונים הכוללים שימור מאות עצים ותיקים וכן מקצה שטח של כ-9 דונם לטובת הקמת בית ספר. כמו כן, כוללת התוכנית שימור של מבנים היסטוריים של בית החולים - מגדל מים ומבנה "ניסן" מימי המנדט הבריטי - שהיה הדגם המקורי ההיסטורי של מבני בית החולים, על שם ממציא המבנה, פיטר נורמן ניסן. היה זה המבנה הסטנדרטי הבריטי לבתי חולים, שעדיין משמרים בתל השומר.

הדמיה של תוכנית שיכון הרופאים (משרד שקד נחום אדריכלים ומתכנני ערים) הדמיה של תוכנית שיכון הרופאים (משרד שקד נחום אדריכלים ומתכנני ערים)

בתקופת ההפקדה ולאור ההתנגדויות שהתקבלו לתוכנית, הוחלט לשנות את פריסת הבינוי המתוכנן, להוסיף רצועת שטח ציבורי פתוח בחלק הצפוני של התוכנית בחיבור עם שכונת צמודי הקרקע, וכן הוגדלו השטחים המותרים לבנייה בשטח מבני הציבור והוגמשו התנאים למימוש, כדי להביא לביצוע התוכנית בהקדם. התוכנית מתבססת על ערכים של עירוב שימושים ותחבורה ציבורית תוך התחשבות בהולך הרגל. התוכנית נערכה על ידי משרד שקד נחום אדריכלים ומתכנני ערים. 

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, ערן ניצן: "התוכנית והוראותיה מהוות בשורה להתפתחותו של שוק דיור להשכרה ארוכת טווח.  היצע דיור להשכרה בניהול אחוד היא פלח חדש בשוק הדירות למגורים בישראל והוועדה המחוזית חורטת על דיגלה את העצמתו. תוכנית שיכון הרופאים היא נדבך חשוב במדיניות זו". 

אדר' ארז בן אליעזר, מתכנן מחוז תל אביב במנהל התכנון: "התוכנית היא צעד נוסף להתחדשות ולפיתוח מזרח העיר רמת גן ומציעה מרחב עירוני משלים לבית החולים שיבא אשר נמצא בתהליכי פיתוח מואצים כל זאת בסמיכות לקו הסגול של הרכבת הקלה ובקרבת תחנות מטרו עתידיות".

לדברי ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר , "מדובר בתכנית הכוללת היקף משמעותי של מאות יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח בפרויקט הממוקם במרכז הארץ בלב אזור ביקוש כשלצידו מתוכננים כעת מערכות הסעת המונים – הקו הסגול של הרק"ל ותחנות מטרו. זהו צעד נוסף וחשוב המדגיש את החשיבות של דיור להשכרה ארוכת טווח בכל תוכנית בינוי, בוודאי באזורי הביקוש הצמאים לפתרונות דיור בר השגה.

"חברת דירה להשכיר בשיתוף רמ"י היא שתשווק את הדירות ותציע לדיירים בדומה לכלל הפרויקטים שלה, בראש ובראשונה הסכמי שכירות ארוכי טווח בדירות מגורים בסטנדרט חדיש, מפרטי גמר ותחזוקה ברמה גבוהה עם איכות חיים וחיי קהילה, ודאות לגבי תקופת השכירות ודמי שכירות קבועים שכה משמעותיים בימים אלו, והכל בפיקוח ובקרה של החברה".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:דירה להשכירהשכרה ארוכת טווחרמת גןארז בן אליעזרהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביבערן ניצןשיבא
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...