התוכנית להרחבת 'ביג אשדוד' אושרה למתן תוקף

תוכנית 'שער רכבת אשדוד' תוסיף 15,000 מ"ר למתחם 'ביג אשדוד', ובמסגרתה יוקמו גם מתחם בתי קולנוע ומסוף תחבורה ציבורית

איתן בר זאב - מנכ"ל ביג
איתן בר זאב - מנכ"ל ביג

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום שבמינהל התכנון, בראשות דוד לפלר, אישרה אתמול (שני, 11.2.19) למתן תוקף את התוכנית 'שער רכבת אשדוד' - תוכנית להרחבת מתחם 'ביג אשדוד', להקמת בתי קולנוע וכן להקמת מסוף תחבורה ציבורית חדש שישרת את התושבים בסמוך לתחנת הרכבת בעיר. 

'מתחם ביג אשדוד' משתרע כיום על שטח של 58 דונם, מתוכם 32 דונם בנויים, והוא כולל מתחם בילוי של מפלס אחד. שאר השטח משמש כחנייה פתוחה. התוכנית שאושרה אתמול למתן תוקף מוסיפה כ-15,000 מ"ר ל-25,000 מ"ר הבינוי הקיים במתחם, ולמעשה מאפשרת פיתוח קומה שנייה, על גבי הבינוי הקיים, וכן בנייה בשטח החניה העילית הדרומית. שטח קומפלקס בתי הקולנוע המתוכנן במסגרת התוכנית יהיה כ-5,000 מ"ר, ואילו מסוף התחבורה הציבורית יפעיל קווי אוטובוס עירוניים ובינעירוניים, כולל כאלו אשר יסיעו נוסעים מהמתחם אל הרכבת, ובכיוון ההפוך.
התוכנית הינה ביוזמת חברת "שער רכבת אשדוד בע"מ", ונערכה על ידי משרד איתי זהבי אדריכלים בע"מ. 

רק לפני כשלושה שבועות התראיין מנכ"ל 'ביג אשדוד', איתן בר זאב, למרכז הנדל"ן, וסיפר על הקשיים הרבים שאיתם מתמודד המרכז, בייחוד אל מול העלייה בהיקף הקניות ברשת | לריאיון המלא לחצו כאן

יו"ר הוועדה המחוזית דרום, דוד לפלר, ציין בעקבות האישור כי "ישנה חשיבות גדולה בהקמת מתחם בתי קולנוע בעיר אשדוד, מתחם ראשון מסוג זה בעיר. אין ספק כי עיר בסדר גודל של אשדוד ראויה  למתחם כזה. נוסף על כך, הקמת מסוף תחבורה ציבורית בצמידות לתחנת הרכבת, ה-BRT, ובקרבה לבית החולים החדש, תתרום לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית בעיר". 

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את  אפליקציית מרכז הנדל"ן
אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייה

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search