כישלון חרוץ למכרזי מחיר למשתכן בבאר-שבע: 2,100 דירות - 0 הצעות

מכרזים ל-19 מגרשים בשכונות "רמות" ו"הפארק" לא קיבלו ולו הצעה אחת מקבלנים • הפעם, שלא כמו הודעות "שיווקנו בהצלחה" של כחלון, לא יצאה שום הודעה לתקשורת

משה כחלון (דוברות משרד האוצר)
משה כחלון (דוברות משרד האוצר)

כישלון חרוץ למכרזי מחיר למשתכן של רשות מקרקעי ישראל בבאר שבע: מכרזים שפורסמו ל-19 מגרשים לבניית 2,110 דירות לא קיבלו אף הצעה מקבלנים. הפעם, בניגוד להודעות קודמות לתקשורת של משרד האוצר בראשות השר משה כחלון בסגנון "שיווקנו בהצלחה" – על תוצאות המכרזים הכושלים בבאר משבע לא יצאה שום הודעה מטעמו של כחלון.

מדובר במגרשים לבניית 1,473 דירות בשכונת רמות בבאר שבע המכונה "רמות האצבעות", ו-637 דירות בשכונת "הפארק". מחירי המקסימום שהוצבו ע"י המדינה היו 7,400 ו-7,100 שקל למ"ר בהתאמה – אך אף קבלן כאמור לא הציע שום הצעה. 

עתידה של תוכנית מחיר למשתכן לא ידוע בשלב זה על רקע הבחירות לכנסת שצפויות באפריל הקרוב, כמו שלא ידוע עתידו הפוליטי של השר משה כחלון. גורמים בשוק הנדל"ן מעריכים כי אם כחלון לא יקבל מספיק מנדטים בבחירות הוא יאבד את תפקיד שר האוצר ולהערכתם זה יהיה הסוף של תוכנית מחיר למשתכן.

מנתונים שמפרסם משרד הבינוי והשיכון, נכון לתחילת פברואר ישנם כ-140.6 אלף משקי בית שזכאים להתמודד על דירות מוזלות במסגרת מחיר למשתכן. מתוכם, כ-48 אלף מסדרה א', כ-50 אלף מסדרה ב', כ-34 אלף מסדרה ג' ו-8,500 משפרי דיור.

מבחינת התקדמות הפרויקטים לדירות שכבר הוגרלו, לכ-29 אלף דירות כבר ניתן היתר בנייה, וכ-47 אלף דירות ממתינות להיתר.

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את אפליקציית מרכז הנדל"ן

אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייה

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search