אושרה להפקדה: התוכנית להרחבת יישוב מבועים בנגב המערבי

ביישוב יהיו מוסדות חינוך ותרבות המשרתים את כלל יישובי המועצה מרחבים. התוכנית מרחיבה את היישוב ומוסדות הציבור וכוללת 1,050 יח"ד בתמהיל מגוון ובנוסף 300 יח"ד עבור דיור מוגן

שיתוף הכתבה
הדמיה מבועים, רמ"י (שקד נחום אדריכלים)הדמיה מבועים, רמ"י (שקד נחום אדריכלים)

תכנית מבועים הרחבה שקידמה רשות מקרקעי ישראל הוחלטה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז הדרום

תכנית זו קובעת את הישוב הקהילתי מבועים שבנגב המערבי במועצה האזורית מרחבים כמרכז אזורי לתושבי המועצה שבו יהיו מוסדות החינוך והתרבות המשרתים את כלל יישובי המועצה. התוכנית מרחיבה את היישוב ומוסדות הציבור וכוללת 1,050 יח"ד בתמהיל מגוון ובנוסף 300 יח"ד עבור דיור מוגן. לצד שטחי מסחר, מבני ומוסדות חינוך וציבור, תעשייה חקלאית, כיכר עירונית, שבילים ושטחים פתוחים.

מבועים נמצא מצפון מזרח לעיר נתיבות. התוכנית כוללת ומוסיפה שימושים מעורבים של מגורים מגוונים לצד שטחי ציבור התוכנית משתרעת על שטח כולל של כ-982 דונם, מתוכם כ-87,622 מ"ר לטובת מגורים בהרחבה (464 יח"ד) ועוד כ-32,800 מ"ר לדיור מיוחד (300 יח"ד),כ-67,000 מ"ר למבנים ומוסדות ציבור וכ-6,700 מ"ר למסחר, ועוד שטחים ציבוריים פתוחים וכיכר ציבורית. לצד הרחבת הישוב התוכנית מעבה את היישוב הקיים בתוספת זכויות בנייה עבור יח"ד נוספת בכל מגרש קיים (293 יח"ד).

פריסת השימושים השונים בישוב הקיים ובהרחבה במסגרת התוכנית, נעשתה תוך התאמה לתנאים הטופוגרפיים ולדרכי התנועה המיוחדות למקום ומתוך התחשבות מירבית בנוף ובסביבה.

התוכנית צפויה להרחיב ולעבות את הישוב הקהילתי מבועים בחלקו הדרומי בתא שטח שהתפנה עקב הסטת כביש 293 דרומה, לאפשר מגוון פתרונות מגורים עם תוספת של 464 יח"ד לבני הישוב ולתושבים חדשים לצד שטחים נוספים למוסדות חינוך וציבור שירחיבו את הקריה החינוכית ויתנו מענה לתושבים החדשים וגם לוותיקים. התוכנית מוסיפה מערכת דרכים המחברת את השכונה לישוב ומהווה רצף למערכת הדרכים הקיימת וכן מערכת שבילים מסודרת להגברת הקישוריות בין הישוב הותיק לשכונה החדשה ולעידוד הליכה ואורח חיים בריא תוך צמצום הצורך לשימוש ברכב; עוד התוכנית מגדילה בכ-150 דונם את אזור התעשייה החקלאי הכולל שטחי מסחר ותעסוקה, חניון, כיכר עירונית ושטחים ציבוריים פתוחים לרווחת הציבור ולאיכות חיים לתושבי ההרחבה ולכלל הישוב. 

התוכנית תוכננה על ידי אדריכל אסף שקד ונועה פרנקל ממשרד "שקד נחום אדריכלים ומתכנני ערים" בשיתוף עם  משרד גיאוטבע וטייב הנדסה, הפרויקט נוהל על ידי משרד ת.י.ק פרויקטים.

רפי אלמליח, מנהל אגף לתכנון ופרויקטים ברמ"י, מסר כי הוא מברך על ההחלטה להפקיד את תכנית הרחבת מבועים שבמועצה האזורית מרחבים. ומציין כי "התכנית מוסיפה 1,050 יח"ד בתמהילי דיור מגוונים לאוכלוסיות השונות בנגב המערבי ותורמת לקידום התנופה הכלכלית באזור". 


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:רמ"ימבועיםהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...