להורדת אפליקציה

רצח היזם אלדד פרי; כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות הוגש כנגד דניאל קידר (64) מראשל"צ

מכתב האישום: "הנאשם ביצע שמונה סיורים ותצפיות בשכונת מגוריו של המנוח, הנאשם גרם בכוונה למותו של פרי, לאחר תכנון ולאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית, וזאת תוך שימוש בכלי נשק חם"

אלדד פרי ז"ל (יח"צ)
אלדד פרי ז"ל (יח"צ)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד דניאל קידר (64) מראשון לציון, בגין רצח בנסיבות מחמירות של איש הנדל"ן אלדד פרי ז"ל, על רקע אכזבתו מפרויקט נדל"ן של פרי אשר בו רכש שתי דירות. קידר נאשם כי לאחר תקופה ארוכה בה ביצע מעקבים ותצפיות כדי ללמוד על שגרת חייו של פרי, הגיע מחוץ לבית הכנסת בו נהג פרי להתפלל, שם ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב שהביאו למותו במקום.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד גלעד ארליך מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), קידר הצטרף בשנת 2018 לקבוצת רכישה שארגן פרי לבניית בניין מגורים בעיר לוד.  קידר שילם מראש  סכום של כ-2.2 מיליון שקלים עבור שתי דירות, וזאת בהסתמך על ערבות אישית של אלדד פרי. במהלך החודשים ספטמבר- אוקטובר 2020 הוגשה בקשה לחדלות פירעון כנגד קבוצת הנדל"ן של פרי.

במסגרת עבודת הנאמנים אישר בית המשפט מתווה לשיקום הפרויקט בו השקיע קידר, במסגרתו חויב קידר לשלם סכום נוסף של כ-1.4 מיליון ש"ח נוספים על מנת לקבל לידיו את הדירות אשר רכש. בעקבות החלטת בית המשפט, החל קידר לבצע מעקבים ותצפיות על פרי, כאשר בין היתר נהג להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לאזור מגוריו, תצפת על ביתו ולמד את שגרת חייו. 

במהלך תצפיותיו, למד קידר כי פרי נוהג לפקוד את בית הכנסת. באותו יום שישי ב-12/10/21, הגיע הנאשם לחניון בית הכנסת כשהוא רוכב על אופנוע שבבעלותו, כאשר לוחית הזיהוי שלו מוסתרת וכשהוא חמוש באקדחו האישי. קידר המתין לפרי עד להגעתו לבית הכנסת, אז ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב ביותר והביא למותו במקום.

לכתב האישום המלא לחץ כאן

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשת מעצר עד לתום ההליכים, בה ציין עו"ד ארליך: "מעשי המשיב מגלמים מסוכנות רבה, מדובר במשיב אשר בתכנון קר ומחושב למד את אורחות חייו של המנוח, ביצע מעקבים יום מרובים ובחר את זירת הרצח כחודשיים טרם ביצועה. המשיב ביצע את המעשים בקור רוח, שיטתיות ויסודיות מאופן מושכל ומתוכנן. עסקינן בירי  אכזרי ללא רחם  המנוח נורה בעורפו, חזהו גבו ידו ורגלו באופן שהותיר פגיעה במרבית האיברים החיוניים בגופו, ירי שהוביל למותו של המנוח. במעשיו אלו וידא המשיב את מותו של המנוח".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האנשים החשובים ביותר, הנושאים החמים ביותר והשיחות המקצועיות ביותר בענף הנדל"ן - בפודקסאט "החזית העירונית" של מרכז הנדל"ן. האזינו לפרקים החדשים כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search