להורדת אפליקציה

שנתיים לאחר שהחל קידומה: תוכנית יוספטל בפתח תקווה אושרה; תכלול 3,278 יח"ד

כיום נמצאים בשטח התוכנית, החולשת על פני 335 דונם, 1,380 יחידות דיור – נתונםי שהופכים אותה לאחת התוכניות הגדולות להתחדשות עירונית בפ"ת • "עושים צדק היסטורי עם תושבי שכונת יוספטל"

הדמיית תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל בפ"ת (בר לוי דיין אדריכלים)
הדמיית תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל בפ"ת (בר לוי דיין אדריכלים)

בשורה למאות תושבי שכונת יוספטל בפתח תקווה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה, והמליצה להפקיד, את התוכנית המפורטת להתחדשות עירונית בשכונה שבמזרח העיר. התכנית מקודמת על-ידי עיריית פתח תקווה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומנהלת ההתחדשות העירונית "כרמים" זה כשנתיים, והושקעו בה כחמישה מיליון שקל.

980 מתוך יחידות הדיור הקיימות מיועדות להתחדשות עירונית, אשר במסגרתה מבני השיכון יוחלפו בבניינים חדישים עם תוספת קומות. נוסף על כך, בחלקה הצפוני של השכונה קיימים שטחים שאינם בנויים ובהם מוצעת בנייה חדשה

בשטח התוכנית, המשתרעת על פני 335 דונם, קיימות כיום 1,380 יחידות דיור, במבני שיכונים וכן במבנים צמודי קרקע. 980 מתוך יחידות הדיור הקיימות מיועדות להתחדשות עירונית, אשר במסגרתה מבני השיכון יוחלפו בבניינים חדישים עם תוספת קומות. נוסף על כך, בחלקה הצפוני של השכונה קיימים שטחים שאינם בנויים ובהם מוצעת בנייה חדשה. בסך הכול תציע התוכנית, מהגדולות בעיר, 3,278 יחידות דיור בסופו של התהליך.

"כחלק מהפיתוח האזורי תהפוך יוספטל משכונה צדדית למרכזית ומשמעותית במרקם העירוני", כך בהודעת מנהלת כרמים. "התוכנית המוצעת עתידה להגדיל את שטחי המסחר משמעותית: 16,000 מ"ר מן השטח ייועד למסחר, ו-12,000 מ"ר לתעסוקה, בעיקר לאורך רחוב וייסבורג העתיד להפוך לרחוב עירוני-מסחרי משמעותי, שיקשר את מזרח העיר למרכז העיר. 

התוכנית מציעה כ-52 דונם של שטחי ציבור בנויים וכ-57 דונם של שטחים פתוחים, לרבות פארק שילווה את נחל מזור הסמוך. התוכנית אף תאפשר הקמת מגוון שטחי ציבור, ובתוכם בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, מועדוני נוער וקשישים ומרכז תרבות"

נוסף על כך מגדילה התוכנית באופן משמעותי את שטחי הציבור הבנויים והפתוחים בשכונה, ומציעה כ-52 דונם של שטחי ציבור בנויים וכ-57 דונם של שטחים פתוחים, לרבות פארק שילווה את נחל מזור הסמוך. התוכנית אף תאפשר הקמת מגוון שטחי ציבור, ובתוכם בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, מועדוני נוער וקשישים ומרכז תרבות".

מבחינה תנועתית מסדירה התוכנית את החיבורים אל תוכנית סירקין העתידית שבסמוך – אשר גרמה, כזכור, לרעש גדול סביב נושא התחבורה - ומציעה רשת אופניים המתחברת לצירים העירוניים והבין-עירוניים. התוכנית שמה דגש בהגדלת הקישוריות לתחבורה ציבורית, לרבות תחנות אוטובוסים חדשות ברחובות הפנימיים וכן צירי תחבורה ציבורית חדשים.

מתוכנן אשכול מבני חינוך וקהילה בחלק הצפון מזרחי של השכונה. יושם דגש במבנים אלו על החיבור לפארק הסמוך, בהיבט האדריכלי והתכנוני. באזור זה ימוקם גם מועדון הנוער, ולצידו אשכול של גני הילדים ומעונות היום. נוסף על כך, תתאפשר הקמת שטחי ספורט ונופש הכוללים בריכות שחייה וקאנטרי לרווחת התושבים"

"כדי לתת מענה לצורך במבני חינוך בשכונה, מציעה התוכנית תוספת שטחי ציבור גדולים ועצמאיים בצפון השכונה ובדרומה", נכתב עוד בהודעה. "כמו כן מתוכנן אשכול מבני חינוך וקהילה בחלק הצפון מזרחי של השכונה. יושם דגש במבנים אלו על החיבור לפארק הסמוך, בהיבט האדריכלי והתכנוני. באזור זה ימוקם גם מועדון הנוער, ולצידו אשכול של גני הילדים ומעונות היום. נוסף על כך, תתאפשר הקמת שטחי ספורט ונופש הכוללים בריכות שחייה וקאנטרי לרווחת התושבים".

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה: "אנחנו עושים צדק היסטורי עם תושבי שכונת יוספטל. אישור הועדה המקומית הינו צעד משמעותי בדרך להתחדשות המיוחלת שלה התושבים מצפים שנים רבות. בשורה זו מתאפשרת לאור האצת מלאכת התיכנון, העבודה האינטנסיבית של המינהלת להתחדשות עירונית 'כרמים' שהקמתי עם כניסתי לתפקיד, ובהמשך לשיתוף הפעולה עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. 

בשורה זו מתאפשרת לאור האצת מלאכת התיכנון, העבודה האינטנסיבית של המינהלת להתחדשות עירונית 'כרמים' שהקמתי עם כניסתי לתפקיד, ובהמשך לשיתוף הפעולה עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית"

במסגרת התוכנית יוחלפו מבני השיכון הישנים והרעועים במבנים חדישים, תוך שימת דגש בפתרונות התנועתיים ובפיתוח התשתיות באזור. התכנית מגדירה פיתוח נרחב של מרחבים ירוקים ופארקים בשכונה, וכן מגדילה באופן משמעותי את היקף מבני הציבור והחינוך, ושטחי המסחר. ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל מחוייבת מכורח המציאות, ותאפשר איכות חיים מיטבית עבור תושבי השכונה".

עו"ד אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "פתח תקווה נמצאת בתאוצת התחדשות עירונית, המגיעה לשכונת יוספטל - שדייריה ציפו לכך שנים רבות. התוכנית המרשימה מציעה פתרון למחסור בשטחי המסחר והציבור, ובטוחני שהדבר ישדרג את סביבת מגורי תושבי יוספטל ותושבי השכונות הסמוכות. 

זוהי אחת מתכניות הדגל להתחדשות עירונית שמקודמות היום על ידי הרשות הממשלתית במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה. אנו מברכים על התקדמות התוכנית, ועל שיתוף הפעולה של העירייה עימנו ועם המנהלת הפועלת תחתנו"

זוהי אחת מתכניות הדגל להתחדשות עירונית שמקודמות היום על ידי הרשות הממשלתית במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה. אנו מברכים על התקדמות התוכנית, ועל שיתוף הפעולה של העירייה עימנו ועם המנהלת הפועלת תחתנו. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תמשיך להשקיע בתכנון העיר פתח תקווה, ולאפשר לתושבים סביבת מגורים נעימה ובטוחה יותר".

שכונת יוספטל הינה פרויקט דגל בעבודתה של מנהלת כרמים, משלב התכנון ועד המפגש ושיתוף הציבור עם הדיירים. השכונה הזו זקוקה להתחדשות עירונית, והיום עשינו צעד גדול בדרך להגשמת החלום ולהפיכתה של יוספטל לשכונה מתחדשת ואיכותית"

נעם סלע, מנהל המנהלת להתחדשות עירונית כרמים: "זהו צעד ענק להתחדשות העירונית בפתח תקווה. האישור וההמלצה של הוועדה המקומית הם בשורה של ממש לתושבי שכנת יוספטל בפרט ולעיר פתח תקווה בכלל. שכונת יוספטל הינה פרויקט דגל בעבודתה של מנהלת כרמים, משלב התכנון ועד המפגש ושיתוף הציבור עם הדיירים. השכונה הזו זקוקה להתחדשות עירונית, והיום עשינו צעד גדול בדרך להגשמת החלום ולהפיכתה של יוספטל לשכונה מתחדשת ואיכותית".

הצטרפו למאות חברות נדל"ן מובילות המשתתפות ב- "פסגת הנדל"ן אילת"- ועידת בכירי הנדל"ן
והבטיחו מקומכם עכשיו: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search