מחיר למשתכן: הסתיימה הרשמה להגרלת המשך ל-644 דירות

עוד 1,044 דירות מחיר למשתכן עומדות כעת למכירה, במחיר מסובסד, ללא שום הגרלה • למה מחוסרי הדירות לא מתנפלים?

משה כחלון
משה כחלון

9,000 דירות נרכשו ברבעון השלישי של 2018 על ידי ישראלים שקנו את דירתם הראשונה.

רק 2,200 מהן היו דירות מחיר למשתכן מסובסדות.

28,000 דירות נרכשו מתחילת השנה על ידי ישראלים שזו דירתם הראשונה.

רק 6,400 מהן דירות מחיר למשתכן מסובסדות.

במילים אחרות:  למרות שהמדינה מסבסדת כל דירה חדשה בערך ב-200 אלף שקלים, 75% ממחוסרי הדירה בוחרים לקנות דירות בשוק החופשי - ולא לחכות למזלם הטוב ולצ'ק המכובד שהם מקבלים מהמדינה, שכבר עלה לנו לפי משרד האוצר יותר מ-5 מיליארד שקלים.

למה הם לא מחכים לתורם?

במוצאי שבת הקרובה – 8 בדצמבר – תסתיים הרשמה להגרלת המשך ל-644 דירות מחיר למשתכן מסובסדות שאף אחד לא רצה בסיבובי הגרלה קודמים.

644 דירות מחכות לקונים ב-16 ישובים בכל הארץ. אשקלון, באר שבע, בית דגן, בית שמש, גדרה, דימונה, חריש, טירת הכרמל, מבשרת ציון, נהריה, נצרת עלית, נתיבות, עפולה, עתלית, ראש העין ורעננה. רעננה? מדובר במכרז שבו זכתה חברת שבירו בנובמבר 2016, לפני יותר משנתיים, אבל היא עדיין לא הצליחה למצוא קונים ל-4 דירות. כשהמחיר למטר עומד על 16,725 שקלים, כששטח הדירות גדול מדי, וכשהמחיר גם צמוד למדד תשומות הבנייה, גם רעננים רבים מעדיפים פשוט לקנות דירה בעיר הוותיקה.

וזה לא רק הדירות הללו. בהן עדיין מדברים לפחות על הגרלה.

עוד 1,044 דירות מחיר למשתכן עומדות כעת למכירה, במחיר מסובסד, ללא שום הגרלה. מחוסרי דירה? משפרי דיור? רק תבואו, תבחרו, ותשלמו מחיר מופחת. 488 דירות כאלו מחכות בקרית ביאליק, 193 בכרמיאל, 129 בקרית מוצקין, 102 בדימונה, ועוד עשרות דירות בבאר שבע, בירוחם ובמעלות.

מה זה אומר? זו לא רק ההמתנה הארוכה לזכייה שמייאשת את מחוסרי הדירות שחוזרים לשוק הרגיל. זו לא העובדה שעד כה, אחרי יותר מ-3 שנים מאז יצאה התוכנית לדרך, יש פחות מ-58 אלף זוכים - מול 136 אלף זכאים רשומים.

זה פשוט הסחורה המסובסדת – שכנראה לא מפתה אותם במיוחד.

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את אפליקציית מרכז הנדל"ן

אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייה

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search