להורדת אפליקציה

קריית מוצקין: תוספת חדרים למלון המתוכנן בגן החיות – 150 חדרים במקום 65 בתוכנית המקורית

המלון יהיה הראשון שיוקם בעיר, ויהיה חלק מהשדרוג שמתוכנן לעבור גן החיות, בדרך להפיכתו ל"אטרקציה תיירותית" • התוכנית כוללת, בין היתר, גם 2,800 מ"ר שטחים למבני ציבור

גן החיות בקריית מוצקין (חי פארק קריית מוצקין)
גן החיות בקריית מוצקין (חי פארק קריית מוצקין)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה הודיעה על הפקדת התוכנית למתחם גן החיות קריית מוצקין, הכוללת גם הקמת בית מלון בשטחו – ובתוך כך הגדילה את שטחי המלונאות ואת מספר החדרים, כך שהמלון יכלול בסך הכול 150 חדרי מלון.

מדובר בתוכנית שמטרתה "שינוי ייעוד הקרקע במתחם גן החיות לאטרקציה תיירותית, תיירות ורצועת שצ"פ בקריית מוצקין". גן החיות, אחת האטרקציות המובילות בעיר, יציע לאחר השלמת התוכנית, בין היתר, אמפי פארק, מרכז מבקרים, מגרשים ומתקנים למשחק, פינות ישיבה, רחבות, טיילות, שבילים, שטחי גינון ונטיעות, מתקני הצללה – וכן את אותו מלון, שיהיה למעשה הראשון בעיר.

התוכנית תכלול בסך הכול 6,650 מ"ר שטחי מלונאות ותיירות ו-2,800 מ"ר שטחים למבני ציבור, ותשתרע על פני כ-108 דונם. את התוכנית יזמה והגישה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות. העורך הראשי שלה הוא נמרוד גורפינקל ממשרד מיקומים א.ג. המודד הוא בני שפירא

עוד מציעה התוכנית הסדרה של טיילת "המסילה", לאורך מסילת הברזל העוברת במתחם, ומשנה את ייעודה לרצועת שצ"פ ברוחב של עשרה מטרים. התוכנית תכלול בסך הכול 6,650 מ"ר שטחי מלונאות ותיירות ו-2,800 מ"ר שטחים למבני ציבור, ותשתרע על פני כ-108 דונם. את התוכנית יזמה והגישה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות. העורך הראשי שלה הוא נמרוד גורפינקל ממשרד מיקומים א.ג. המודד הוא בני שפירא.

"גן חיות קריית מוצקין הוא מתחם שבו מאות בעלי חיים - ג'ירפות, פילים, קופים, עופות שונים, זוחלים ועוד מגוון רחב של בעלי חיים", נכתב בדברי ההסבר. "במתחם אגם ברבורים בשטח של כשני דונמים, צמחייה טרופית עם מרבדי דשא ופינות ישיבה, שבילים רחבים ועוד. 

גן החיות מוערך כמרכז הבילוי החינוכי הגדול בצפון המדינה, ומארח עשרות אלפי תלמידים בשנה המגיעים לסיורי לימוד חווייתיים במסגרת תוכניות על אודות אורח חייהם של בעלי החיים. מתחם האמפי פארק הינו מתחם נוסף בתוך גן החיות, ובו מתקיימים אירועים והופעות עבור עד 10,000 אנשים. גן החיות מוכר כאתר תיירותי על ידי החברה הממשלתית לתיירות בישראל (חמ"ת) וחבר בעמותת התיירות גליל מערבי, חבר בארגון גני החיות הישראלי, האירופי, האירו-אסיאתי והעולמי.

העירייה שמה לה למטרה להקים אתר תיירותי מהמובילים בישראל במקום, אשר ישמש לרווחת תושביו ולרווחת כלל המבקרים מהארץ ומהעולם המגיעים לסייר במקום. גן החיות, שקיים משנת 2002, צמח לו אט-אט עד ליצירת מקום בילוי עשיר ומגוון בסביבה נאה ותרבותית"

העירייה שמה לה למטרה להקים אתר תיירותי מהמובילים בישראל במקום, אשר ישמש לרווחת תושביו ולרווחת כלל המבקרים מהארץ ומהעולם המגיעים לסייר במקום. גן החיות, שקיים משנת 2002, צמח לו אט-אט עד ליצירת מקום בילוי עשיר ומגוון בסביבה נאה ותרבותית, המדגישה ערכי טבע וסביבה.

התוכנית העיקרית החלה במקום היא תוכנית ק/303/ב, עם ייעוד קרקע של 'אזור פארק עירוני'. תכנית זו מציעה לשנות את ייעוד הקרקע, בצירוף שטח למבני ציבור מתוכנית ק/408, לאטרקציה תיירותית עבור גן חיות לשימושים אופייניים או רלוונטיים בגן החיות".

לעיון במסמכי התוכנית לחצו כאן

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search