חזרה
להורדת אפליקציה

הישועה של תושבי מתחם אופטושו-ליוויק בדרום ת"א: הופקדה תוכנית בינוי-פינוי למתחם מגורים חדש

התוכנית הופקדה על ידי הוועדה המחוזית ותאפשר הקמת מתחם חדש בן 355 יחידות דיור מערבית מהמתחם הקיים, הצמוד לנתיבי איילון וסובל מהזנחה קשה • מתחם המגורים החדש יכלול, בין היתר, מגדל בן 31 קומות

עודכן לאחרונה:
דניאלה פוסק, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב (שלומי יוסף)

הופקדה התוכנית עבור מתחם אופטושו-ליוויק בדרום תל אביב: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הודיעה היום (א') על הפקדת התוכנית שבשכונת קריית שלום – תוכנית בינוי-פינוי יצירתית למדי, אשר תאפשר סוף-סוף העמדת מתחם מגורים חדש וראוי עבור תושבי המקום, אשר סובלים ממגורים במצב ירוד מאוד, צמוד לנתיבי איילון ולמחלף חיל השריון.

התוכנית כוללת פינוי של ארבעה מבני מגורים קיימים במתחם, ובנייה של מתחם מגורים חדש במרחק של כמה קילומטרים משם, בסמוך לצומת הרחובות קיבוץ גלויות-ישראל גורי. כיום נמצא במקום מגרש כדורגל שכונתי, שיפונה לטובת המיזם. במקום מבני המגורים במתחם הקיים יוקם שטח ציבורי פתוח ושטח למוסדות ומבני ציבור.

תוכנית בינוי-פינוי זו מקודמת ביוזמה עירונית, לטובת מתן מענה למצוקת הדיירים במרחב אופטושו-ליוויק אשר ממוקם בדופן לנתיבי איילון. מקומם של הבניינים בקרבה לנתיבי איילון השפיעה במהלך השנים על איכות חייהם של הדיירים ועל מצבם הפיזי של המבנים, אשר נמצאים כיום במצב ירוד"

"תוכנית בינוי-פינוי זו מקודמת ביוזמה עירונית, לטובת מתן מענה למצוקת הדיירים במרחב אופטושו-ליוויק אשר ממוקם בדופן לנתיבי איילון", נכתב בדברי ההסבר. "מקומם של הבניינים בקרבה לנתיבי איילון השפיעה במהלך השנים על איכות חייהם של הדיירים ועל מצבם הפיזי של המבנים, אשר נמצאים כיום במצב ירוד.

התוכנית מציעה התחדשות עירונית על ידי מהלך בינוי למגורים על מגרש ציבורי, ולאחר מכן פינוי המבנים והריסתם. מגרשי המגורים יוצרחו עם מגרש ציבורי על קיבוץ גלויות, וכך תתאפשר הבנייה החדשה למגורים ולאחריה פינוי המבנים".

נציין כי התוכנית אושרה להפקדה בתנאים בספטמבר 2020. בהחלטת הוועדה המחוזית נכתב כי התוכנית המקורית אינה עומדת בתנאי תוכנית תא/5000 , בהיבט מגבלת הגובה והרח"ק המקסימלי, ולכן נדרשת לתיקונים. הודעת הוועדה המחוזית מהיום מאשרת כי התבצעו ההתאמות המאפשרות את קידומה של התוכנית לשלב הבא.

לעיון בהחלטה המלאה לחצו כאן 

תחום התוכנית כולל שני מרחבים בשכונת קריית שלום, המחוברים ברצועה נופית: הראשון, מרחב פינוי הכולל ארבעה מבני מגורים קיימים ברחובות אופטושו וליוויק, המיועדים לפינוי; השני, מרחב בינוי הממוקם מדרום-מערב לצומת הרחובות דרך קיבוץ גלויות ושדרות ישראל גורי. עם השלמת אכלוס הדיירים במבנים החדשים ייהרסו ארבעת מבני המגורים לאורך רחובות אופטושו וליוויק, ייעוד השטח המפונה ישונה לשטחים ציבוריים פתוחים ומוסדות ציבור, לרווחת תושבי השכונה, וישמור על רצף השטחים הירוקים הקיימים.

התוכנית כוללת מגדל מגורים בן 31 קומות, ובו שטח ציבורי מבונה בהיקף של כ-1,000 מ"ר, ושלושה מבני מגורים נוספים בני עשר קומות, כלפי רחוב קיבוץ גלויות, מלווה קומת קרקע מסחרית פעילה. במגדל יוקצה שטח לשימוש ציבורי וכ-335 יחידות דיור, בתמהיל מגוון

התוכנית כוללת מגדל מגורים בן 31 קומות, ובו שטח ציבורי מבונה בהיקף של כ-1,000 מ"ר, ושלושה מבני מגורים נוספים בני עשר קומות, כלפי רחוב קיבוץ גלויות, מלווה קומת קרקע מסחרית פעילה. במגדל יוקצה שטח לשימוש ציבורי וכ-335 יחידות דיור, בתמהיל מגוון. הבינוי המוצע סובב רחבה פנימית הפתוחה לציבור, על מנת לאפשר שטח פתוח נוסף לטובת השכונה וקישוריות נוחה להולכי הרגל. 

המתחם יכלול גם 72 יחידות דיור קטנות, בשטח כולל של עד 68 מ"ר, וכן חניון תת-קרקעי בתחום התוכנית. המתחם חולש על פני כ-29.5 דונם, ויכלול בין היתר 11,600 מ"ר מבני ציבור ו-760 מ"ר שטחי מסחר. המגישה והיזמית היא הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב; העורכת הראשית היא רחל יונגמן ממשרד יסקי-מור-סיון; שמאית המקרקעין היא גלית אציל לדור ממשרד גלית אציל לדור שמאית; המודד הוא טל אלקלעי ממשרד טלזיו מדידות הנדסיות; היועץ החברתי הוא אסף טולדנו ממשרד ויאפלן תכנון.חברה.סביבה.

לעיון במסמכי התוכנית לחצו כאן

כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!
כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ישראל - סקאלה ד.מ בע"מ Scala Group D.M
search