פרויקט תשתית נוסף לקבוצת אורון: עבודות בנמל המפרץ תמורת 107 מיליון שקל

חברת גילי ויואל עזריה, חברה בת של הקבוצה, זכתה במכרז להסדרת התוואי המסילתי, הסדרת כבישים ועבודות תשתית במקטע המערבי של הנמל החדש בחיפה

נמל חיפה הקיים (שאטרסטוק)
נמל חיפה הקיים (שאטרסטוק)

פרויקט תשתיות שני לקבוצת אורון בתוך כשבוע: החברה הודיעה הבוקר (ד') לרשות לניירות ערך כי חברת הבת שלה, גילי ויואל עזריה, עודכנה על זכייתה במכרז מסוג תכנון וביצוע (DESIGN BUILD) לעבודות הכוללות את הסדרת התוואי המסילתי, הסדרת כבישים וכן עבודות תשתית נלוות, כחלק מפרויקט חיבור נמל חיפה החדש (נמל המפרץ) במקטע המערבי שלו. 

התמורה בגין העבודות הינה פאושלית, בסך של כ-107 מיליוני שקל. החברה מעדכנת כי תקופת התכנון והעבודות הינה 28 חודשים ממועד קבלת צו תחילת העבודות. "להערכת החברה, שיעור הרווח הגולמי הצפוי בפרויקט דומה לשיעורי הרווח לפיהם החברה נוהגת לתמחר פרויקטים לביצוע עבודות מסוג זה", נכתב בהודעת קבוצת אורון.

נמל המפרץ הוא, כידוע, אחד משני הנמלים החדשים שעל הקמתם החליטה בשנים האחרונות מדינת ישראל. לאחרונה נראה כי הפרויקט החל לנוע ולהתקדם לשלב העבודות בשטח, זאת בשל כמה מהלכים עדכניים שהתרחשו בחודשים האחרונים: חברת נמלי ישראל הודיעה בחודש שעבר כי התקבל אישור הממשלה להפעלת שני הנמלים החדשים, באשדוד ובחיפה; מעט לפני כן הופקדה התוכנית למתחם הלוגיסטי בנמל המפרץ; ובחודש דצמבר הופקדה התוכנית לפיתוח עורף הנמל.

נזכיר כי רק לפני כשבוע הודיעה קבוצת אורון על זכייה נוספת שלה במכרז דומה, גם כן באמצעות חברת הבת, להקמת מחלף להבים צפונית לבאר שבע. בהודעת החברה לרשות לניירות ערך צוין כי התמורה בגין הפרויקט תסתכם ב-278 מיליון שקל.
 

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search