search

אבן פינה לבית חולים חדש בקריית אתא – והסכם גג לבניית 19,000 יח"ד

בית החולים, בשטח כולל של 150 דונם, יכיל 2,200 מיטות • הסכם הגג מאפשר גם את הקמתם של יותר ממיליון מ"ר שטחי מסחר תעסוקה • תקציבו: כשלושה מיליארד שקל

הדמיית בית החולים החדש. יהיה גדול באזור (משרד דב קורן)
הדמיית בית החולים החדש. יהיה גדול באזור (משרד דב קורן)

הסכם גג חדש לטובת 19,000 יחידות דיור בקריית אתא – ואבן פינה לבית חולים חדש שיכיל 2,200 מיטות: אלו הבשורות שיצאו היום (ד') מהעיר הסמוכה לחיפה, במסגרת טקס מיוחד שנערך בה בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא-ביטון וראש העיר קריית אתא, יעקב פרץ. 

מדובר בשתי בשורות חשובות לעיר: בית חולים, שיהיה הגדול באזור ויכיל כאמור 2,200 מיטות אשפוז, ישתרע על פני שטח כולל של 150 דונם, ויכלול שטח בנוי של 428 אלף מ"ר. תכנון בית החולים נערך בשיתוף משרד הבריאות, מתוך הבנת מצוקת חוסר במיטות אשפוז לתושבי צפון הארץ, קידם את התוכנית והוציאה אל הפועל. 

אבן פינה לבית חולים חדש בקריית אתא – והסכם גג לבניית 19,000 יח"ד

הקמתו של בית החולים תתבצע בשלושה שלבים, כך שבכל שלב יתווספו מחלקות ומיטות אשפוז למרכזים הרפואיים השונים המרכיבים אותו. נוסף על כך, יוקמו בו מרפאות ומכונים רפואיים רב-תחומיים, יחידות שירות רווחה ויחידות לשירותים פרא-רפואיים, מגורי סגל ומרכז החלמה למטופלים וקרובי משפחה.

לצידו של בית החולים מתוכנן לקום מוסד אקדמי שיוכל להתקשר אל בית החולים בתחומי לימוד ומחקר רפואיים או טכנולוגיים, ויהווה מקום תעסוקה חדש לתושבי האזור"

בית החולים צפוי לשרת אוכלוסייה של כ-650,000 איש, וייתן מענה לצורכי האוכלוסייה בחלק המזרחי של מטרופולין חיפה, כמו גם לאוכלוסייה ביישובים שבין שפרעם לכרמיאל, שכיום אין לה מענה רפואי הולם. "בית החולים המתוכנן נמצא במקום גאוגרפי המרושת על ידי מערכות כבישים ותחבורה עירוניות ובינעירוניות", נכתב בהודעה המבשרת על הנחת אבן הפינה. "בסמוך אליו עובר כביש חוצה ישראל, מערכות הסעת המונים והמטרונית, ותעבור הרכבת המתוכננת מחיפה לנצרת. לצידו של בית החולים מתוכנן לקום מוסד אקדמי שיוכל להתקשר אל בית החולים בתחומי לימוד ומחקר רפואיים או טכנולוגיים, ויהווה מקום תעסוקה חדש לתושבי האזור".

"הסכם שיזניק את קריית אתא קדימה" 

לצד זה, נחתם כאמור הסכם הגג בקריית אתא, מול משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, הכולל את הקמתן של כ-17,000 יחידות דיור חדשות ועוד 1,900 יחידות דיור במסגרת דיור מוגן, במהלך כעשר השנים הקרובות. לצד זה, כולל ההסכם הקמת 1,271,000 מ"ר לשטחי מסחר ותעסוקה. "ההסכם יביא להכפלת מספר יחידות הדיור בעיר, יזניק את העיר קריית אתא קדימה וימשוך אליה אוכלוסיות חדשות ומשפרי דיור מתוך העיר", נמסר מרשות מקרקעי ישראל. "הוא כולל השקעות תקציביות רבות בשיקום ובהסדרת שכונות המגורים הוותיקות בעיר, ותוספת של מבני ציבור מרכזיים באזורים המבונים כיום. 

ההסכם יביא להכפלת מספר יחידות הדיור בעיר, יזניק את העיר קריית אתא קדימה וימשוך אליה אוכלוסיות חדשות ומשפרי דיור מתוך העיר"

במסגרת ההסכם תשווק רשות מקרקעי ישראל קרקע בגבעת הכלניות, לבניית 1,221 יח"ד. במהלך השנה הקרובה תחל רשות מקרקע ישראל בשיווק שכונת 'מתחם האבוקדו', המונה 3,860 יח"ד ועוד 500 יח"ד מוגן; במהלך השנה הקרובה יחל שיווק השכונות הצפוניות ומרכז העיר, הכוללות בסך הכול 10,952 יח"ד ועוד 1400 יח"ד מוגן, וכן שטחים לתעסוקה בהיקף של 710,000 מ"ר; אזור התעסוקה המערבי, בהיקף של 560,000 מ"ר, הכולל שלוש תוכניות שונות, אף הוא מתוכנן להיות משווק במהלך 2020".

אבן פינה לבית חולים חדש בקריית אתא – והסכם גג לבניית 19,000 יח"ד
 
תקציבו הכולל של ההסכם הוא כשלושה מיליארד שקל. יותר מ-1.1 מיליארד שקל יוקצו במסגרת ההסכם לטובת תשתיות על בקריית אתא, הכוללות תשתיות כבישים, מחלפים, גשרים, פארקים, גני ילדים ובתי ספר. עבודות הפיתוח מבוצעות על ידי העירייה והחברה הכלכלית לפיתוח קריית אתא, בשיתוף משרדי הממשלה השונים, "תוך עמידה בלוחות זמנים מהירים והבטחת ודאות גבוהה בקרב ציבור היזמים והרוכשים הפוטנציאליים". רמ"י מסרה כי תעמיד לעירייה תקציב לצורך סיוע בשדרוג התשתיות הקיימות בשכונות ותיקות.

לצד הקמת שכונות מגורים חדשות, תהפוך קריית אתא לעיר מובילה בזכות מערכת תחבורה מתקדמת המאפשרת נגישות מכל מקום, מוסד אקדמי, בית חולים, מרכזי תחבורה ותעסוקה ועוד. אישור התוכנית מהווה אבן דרך בהיסטוריה של קריית אתא. מדובר בהגשמת חזון לאומי ועירוני"

ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ: "היום אנחנו מקבעים את מעמדה המוביל של קריית אתא לעשרות השנים הקרובות. החתימה על ההסכם והנחת אבן הפינה לבית החולים בקריית אתא הם אישור למאמץ רב שנים המחזק את העוגנים הכלכליים, החינוכיים והתרבותיים של קריית אתא. 

לצד הקמת שכונות מגורים חדשות, תהפוך קריית אתא לעיר מובילה בזכות מערכת תחבורה מתקדמת המאפשרת נגישות מכל מקום, מוסד אקדמי, בית חולים, מרכזי תחבורה ותעסוקה ועוד. אישור התוכנית מהווה אבן דרך בהיסטוריה של קריית אתא. מדובר בהגשמת חזון לאומי ועירוני".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת יותר על תוכניות העתיד של תל אביב? להבין לעומק את עולם ההזדמנויות הנדל"ני שהעיר המרתקת הזו מציעה לאנשי נדל"ן, וללמוד עוד על הפוטנציאל הגלום בה, ואר טרם התממש?
הירשמו כאן ליום עיון בנושא תוכניות העתיד של תל אביב יפו, לאנשי נדל"ן!
מתי? שני, 28.6.2021, בין 13:30 ל-18:30
אל תפספסו!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search