מגוריט נכנסת גם לבני ברק: רכשה 20 יחידות דיור ב-38 מיליון שקל

מדובר בדירות בפרויקט ברחוב רבי עקיבא, שצפויות להימסר לחברה עוד השנה • בחודשיים האחרונים רכשה החברה 260 דירות בכ-650 מיליון שקל

יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך (עמית חכמוב)
יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך (עמית חכמוב)

קרן הריט מגוריט ישראל הודיעה היום (א') על עסקה נוספת לרכישת דירות לשכירות ארוכת טווח – הפעם ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. מדובר ב-20 דירות, בנות ארבעה וחמישה חדרים, שתמורתן תשלם החברה 38 מיליון שקל. הדירות נרכשו מחברת שוהם לבניין ונכסים, ונמצאות בבניין בן 23 דירות בשלבי הקמה מתקדמים.

שטח הדירות הוא כ-1,760 מ"ר, בתוספת כ-100 מ"ר מרפסות סוכה וכ-90 מ"ר גג. להערכת החברה מועד המסירה הצפוי של הדירות יהיה עוד השנה, ובהודעה שמסרה לרשות לניירות ערך נכתב כי "על פי הסכם הרכישה, מועד המסירה הינו לא יאוחר מיום 31 בדצמבר 2020. יובהר כי בהתאם להסכם הרכישה למוכר קיימת האופציה להקדים את מועד מסירת הדירות".

"בגין רכישת הנכס צפויה החברה לשלם מס רכישה בשיעור של 0.5%", נמסר ממגוריט, שמתכוונת – כמו בעסקאות קודמות שלה, לפעול להשכרת הדירות בשוק החופשי. החברה מעריכה כי ניתן יהיה להשכיר את הדירות באופן מיידי.

מדובר בעיר הצפופה במדינה, שקיים בה מחסור רב בדירות, הן לרכישה והן להשכרה. מקומו של הבניין, בליבו של הרחוב המרכזי, צפוי להבטיח שיעורי תפוסה גבוהים מאוד, בתשואות נאות. העובדה שמסירת הדירות תתבצע השנה מוסיפה אף היא לכדאיות העסקה"

עסקה זו מתווספת לשתי עסקאות שעליהן דיווחה החברה מתחילת השנה – רכישת 28 דירות בפרויקט בצפון תל אביב ורכישת עוד 9 דירות בפרויקט הרצליה הילס, כעסקה שנייה בפריקט. החברה מדווחת כי בחודשיים האחרונים בלבד התקשרה בעסקאות בהיקף של יותר מ-650 מיליון שקל, והגדילה את מצבת נכסיה בכ-260 דירות המצטרפות למלאי מצטבר של כ-1,140 דירות מניבות, דירות בהקמה ודירות בתכנון, ב-17 פרויקטים שונים. עסקאות אלו התאפשרו בין היתר הודות להנפקת מניותיה לגופים מוסדיים בנובמבר האחרון, שהיקפה הגיע ל-414 מיליון שקל.

"אנו פועלים בשוק בדינמיות רבה ובוחנים עסקאות רבות, במטרה לאתר נכסים מתאימים להשכרה  ארוכת טווח באזורים שבהם הביקוש למוצר הינו קשיח. עסקת בני ברק מהווה דוגמה מעולה לכך", אמר היום מנכ"ל החברה, מתי דב. "מדובר בעיר הצפופה במדינה, שקיים בה מחסור רב בדירות, הן לרכישה והן להשכרה. מקומו של הבניין, בליבו של הרחוב המרכזי, צפוי להבטיח שיעורי תפוסה גבוהים מאוד, בתשואות נאות. העובדה שמסירת הדירות תתבצע השנה מוסיפה אף היא לכדאיות העסקה".

יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך: "הרוח הגבית שקיבלנו משוק ההון בעקבות ההנפקה האחרונה מאפשרת לנו להמשיך ולרכוש נכסים לטובת השכרה ארוכת טווח. כל האינדיקציות בשוק מרמזות על כך שהמחסור בדירות ימשיך ויחריף, כך שמחירי השכירות עשויים להמשיך במגמת העלייה שאפיינה אותם בעשור האחרון. אני מאמין שהרכישות האחרונות יניבו תוצאות טובות, וישיאו ערך למשקיעים ולמוסדיים שהביעו בנו אמון".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search