חדשות הנדל"ן: כנס יזמים למכרזים החדשים בבית שמש; אושרו תקנות הצללה

המכרזים החדשים למסחר, תעסוקה ומשרדים בבית שמש נחשפו רשמית • שר האוצר חתם על תיקון תקנות ההצללה במרחב הציבורי • ורחוב הרצל באופקים לקראת התחדשות נרחבת

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, בני דרייפוס, וראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך, בכנס היזמים (תומר ארבל)
מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, בני דרייפוס, וראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך, בכנס היזמים (תומר ארבל)

• אושר תיקון תקנות התכנון והבנייה שיבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור הקמת הצללות במרחב הציבורי – זאת לאחר ששר האוצר, משה כחלון, חתם השבוע על התיקון. מדובר במהלך שהוביל מנהל התכנון, במטרה לעודד הקמת הצללות במרחבים הציבוריים, כחלק ממהלך גדול יותר של המנהל לשיפור איכות התכנון בישראל. לעיון בתקנון החדשות לחצו כאן

• החברות א.י. אמריקה ישראל להשקעות וב.ר ייזום ובנייה זכו במכרזים לשלושה מגרשים בעיר נוף הגליל, לטובת בניית פרויקט מגורים בעיר שיכלול 170 יח"ד במסגרת מחיר למשתכן, ועוד 72 דירות שיוצעו למכירה בשוק החופשי. הצעת החברות נעה בין 5,974 שקל למ"ר ל-6,357 שקל למ"ר. הוצאות הפיתוח שישלמו החברות לשלושת המכרזים יחד מסתכמות ב-36.3 מיליון שקל.

• נחשפו באופן רשמי המכרזים המעניינים לבניית פארק התעסוקה, הקניון ובניין המשרדים בבית שמש, במסגרת כנס יזמים משותף למשרד הבינוי והשיכון ועיריית בית שמש. המכרזים כוללים פארק תעסוקה שישתרע על פני 54 דונם ויציע בין היתר כ-62,000 מ"ר לתעסוקה; וקניון ובניין משרדים שיציעו יחד כ-30,000 מ"ר מסחר ומשרדים.

חדשות הנדל"ן: כנס יזמים למכרזים החדשים בבית שמש; אושרו תקנות הצללה

• מפגש שיתוף ציבור מיוחד התקיים השבוע באופקים, במסגרת התוכנית להתחדשות רחוב הרצל באופקים. אל המפגש הוזמנו בעלי עסקים, דיירים ובעלי נכסים ברחוב, כדי להעלות צרכים ודגשים לגבי הרחוב – רחובה המרכזי של העיר. עקרונות התכנון לרחוב המתחדש הם יצירת חזית מסחרית לקו הרחוב, הכוללת מבני מגורים ותעסוקה, יצירת קו רחוב פתוח, רחב ולא מגודר, מתן פתרונות תנועה, חניה, פריקה וטעינה אטרקטיביות וייחודיות אדריכלית ויצירת נפח רחוב עירוני הולם בקנה מידה המותאם לעיר. מטרת העל של תב"ע הרצל אופקים היא לייצר מסגרת תכנונית להתחדשות עירונית, תוך שימת דגש על שילוב שימושים שונים של מסחר, מגורים ותעסוקה לאורך הרחוב ולהפוך אותו לשדרה העסקית המרכזית של העיר. אדריכל התוכנית הוא רמי מרש.

חדשות הנדל"ן: כנס יזמים למכרזים החדשים בבית שמש; אושרו תקנות הצללה

• חברת אזורים מעדכנת כי כונס הנכסים של מקרקעין בשטח של כ-3,366 בשכונת בית הכרם בירושלים המליץ לבית המשפט על הצעתה של החברה לרכישת הקרקע, באמצעות חברה בת. הכרזת ההצעה כזוכה כפופה לאישור בית המשפט. על פי ההצעה ירכשו החברה ושותף שלה את המקרקעין בתמורה ל-115 מיליון שקל - חלקה של החברה יעמוד על 75%. בהתאם לתוכניות בניין העיר הנוכחיות ניתן להקים על המקרקעין כ-106 יח"ד, ובכוונת החברה לפעול עם השותף להשבחת המקרקעין ולהקמת פרויקט למגורים, הכולל גם שטחי מסחר ותעסוקה.

• חברת רני צים מרכזי קניות הודיעה השבוע כי התקשרה בהסכם עם חברת ברנמילר להקמת חברה משותפת לייזום פרויקטים בתחום האנרגיה - חברה שאחזקות רני צים בה יעמדו על 51%. במסגרת ההסכם תעביר רני צים לברנמילר שתי הלוואות בסכום כולל של 47 מיליון שקל לפעילות בתחום הסולארי. נזכיר כי רני צים הודיעה בדצמבר האחרון על הקמת חברה בת בתחום הסולארי.

• קבוצת עזריאלי מעדכנת השבוע כי העסקה לרכישת מלון הר ציון בירושלים, שעליה בישרה לראשונה בדצמבר האחרון, הושלמה. "החברה שילמה את מלוא התמורה לפי ההסכם ונמסרה לה החזקה בנכס", לשון ההודעה אל הרשות לניירות ערך. שווי העסקה – 275 מיליון שקל.

• חברת מטרופוליס מתקדמת ביישום פרויקט "מתחם מטרופוליס גבעתיים" והרסה לאחרונה עוד שלושה בניינים במתחם, ברחוב שדה בוקר 15-11 בעיר. מדובר במתחם שנמצא סמוך לרחוב כצנלסון המרכזי בעיר, ובמסגרתו ייבנו תשעה בניינים חדשים בני 200 דירות.

חדשות הנדל"ן: כנס יזמים למכרזים החדשים בבית שמש; אושרו תקנות הצללהמש

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search