להורדת אפליקציה

ירושלים: גטי מלחה הופקדה במחוזית: 128 אלף מ"ר מסחר ותעסוקה

התוכנית כוללת 2 מגדלים בגובה של עד 30 קומות, ועוד שני מבנים בגובה 5 קומות, בשטח כולל של 17 דונם • התוכנית אושרה בחודש שעבר על ידי הוועדה המקומית

הדמיית שני המגדלים בתוכנית גט"י מלחה (יסקי-מור-סיון ויגאל לוי)
הדמיית שני המגדלים בתוכנית גט"י מלחה (יסקי-מור-סיון ויגאל לוי)

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים החליטה להפקיד היום (ב') את התוכנית להקמת מתחם מסחר ותעסוקה בגן הטכנולוגי מלחה בעיר. התוכנית מתייחסת במתחם בשטח בן כ-17 דונם, הממוקם במזרח מתחם הגן הטכנולוגי במלחה ובצפונו. 

בחלק המזרחי של המתחם הבינוי כולל הקמת שני מגדלים בגובה של עד 30 קומות מעל שלוש קומות מסחר, ובחלק הצפוני של המתחם מתוכננים שני מבנים בגובה של 5 קומות, עם חזית מסחרית לכיוון רחוב אגודת ספורט מכבי ולכיוון קניון מלחה. התוכנית תכלול גם יצירת מעבר ציבורי בין רחוב אגודת ספורט מכבי מצפון, לרחוב יצחק מודעי מדרום. 

בסך הכול מוצעים בתוכנית 128,000 מ"ר שטחי בנייה, וכן חניון שבו יהיו כ-1,480 מקומות חניה. 
נוסף על כל הנכתב כאן, התוכנית כוללת שדרה מרכזית אשר תשמש למעבר הולכי רגל אל המעברים העיליים אשר אושרו במסגרת תוכנית האב לדרום מערב ירושלים ולתכנית הקו הכחול של הרכבת הקלה, ואשר יחברו למתחם הרכבת הכבדה מדרום ואל מתחם קניון ירושלים מצפון.

את התוכנית אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בסוף החודש שעבר, ואישרה להפקיד את התוכנית בוועדה המחוזית. בהמשך לכך הופקדה כאמור התוכנית היום, פחות משלושה שבועות לאחר אישורה בוועדה המקומית.

ממנהל התכנון נמסר כי התוכנית היא חלק מחזון תוכנית האב לרובע דרום מערב, הרואה את האזור כולו כמרכז תעסוקה, בילוי ומגורים אשר נשען על שני צירי רכבת קלה ותחנת רכבת כבדה. מתכננת מחוז ירושלים, שירה תלמי באבאי, ציינה כי "הקמת מתחם המסחר והתעשייה עתירת הידע תהווה נדבך משמעותי בהתחדשות אזור דרום מערב ירושלים ובביסוסו כרובע עירוני איכותי וכמוקד משיכה לאוכלוסייה צעירה ויצרנית בירושלים לרווחת תושבי ירושלים וסביבותיה. התוכנית מצטרפת לתוכניות נוספות בדרום מערב העיר המקודמות כיום בהתאם לתוכנית האב, ואשר במסגרתן צפויה תוספת שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כמיליון מ"ר".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים מייחסת חשיבות רבה לפיתוח וקידום אזורי תעסוקה ותעשייה בבירה, כחלק מהמדיניות העירונית, דבר שיביא להגדלת הפעילות הכלכלית, משיכת יזמים, תעשיינים ואנשי עסקים להשקיע בעיר".

התוכנית נוסחה ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים וגט"י, ונערכה על ידי משרד יסקי מור סיון ומשרד יגאל לוי.

מדובר בתוכנית חדשה נוספת בעיר שאמורה להוסיף שטחי מסחר ותעסוקה לעיר הבירה. אחת התוכניות הגדולות ביותר בעיר, ובישראל כולה, בתחום זה היא כמובן תוכנית שער העיר אשר אמורה להוסיף 1.5 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר בכניסה לעיר, ו-60 אלף מקומות עבודה חדשים. כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, נערך בעיר כנס להשקת שיווק המתחמים בפרויקט, במעמד ראש העיר, משה ליאון, מנהל רמ"י, עדיאל שמרון, מנכ"ל עיריית ירושלים איציק לארי ומנכ"ל חברת עדן, אלון שפייזר.

לצד זה נציין כי דווקא הביקוש למגורים בעיר נותר נמוך, ואף הגיע לשפל חדש על פי נתוני הלמ"ס שפורסמו אתמול: שיעור הדירות המבוקשות בירושלים מתוך סך הדירות המבוקשות בארץ עומד על 6% בלבד - ומדובר בעיר הגדולה ביותר בישראל, כידוע.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האנשים החשובים ביותר, הנושאים החמים ביותר והשיחות המקצועיות ביותר בענף הנדל"ן - בפודקסאט "החזית העירונית" של מרכז הנדל"ן. האזינו לפרקים החדשים כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search