אושרה "תוכנית ההתחדשות הגדולה באזור חיפה": 1,580 יח"ד בק. ים

הוועדה המחוזית חיפה אישר הלמתן תוקף, את התוכנית, בשטח של 182 דונם • התוכנית תכלול מבנים עם חזיתות מסחריות, ו-316 מיחידות הדיור בה יהיו יח"ד קטנות

הדמיית מתחם אג"ש בקריית ים (גורדון אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית מתחם אג"ש בקריית ים (גורדון אדריכלים ומתכנני ערים)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה היום (ד') למתן תוקף תוכנית להתחדשות עירונית בקריית ים, אשר מוגדרת כתוכנית הגדולה מסוגה שאושרה באזור חיפה. התוכנית מתפרסת על שטח של כ-182 דונם במתחם אג"ש, בין הרחובות ספיר וירושלים, בקרבת ציר שדרות ירושלים, שבו עוברת  המטרונית של חיפה והקריות, ומצפון לשדרות צה"ל שבהן צפויה לעבור המטרונית בעתיד.  

בחודש אוגוסט האחרון פרסמנו כאן על הפקדתה על ידי הוועדה המחוזית, וזאת בעקבות החלטת הממשלה מדצמבר 2016, להכריז על מתחם אג"ש "מתחם התערבות להתחדשות עירונית". אגב, על פי התוכניות מכפיל הדירות בפרויקט יהיה 5.9 ביחס למצב הקיים - גבוה למדי בהשוואה למכפילי הרווח הנהוגים בדרך כלל באזורי הביקוש).

התוכנית החדשה כוללת 1,580 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים בני 26-17 קומות, לצד מבנים בגובה 10-7 קומות, ובשילוב חזיתות מסחריות ומבני ציבור. כיום המתחם כולל 260 יחידות דיור, שיפונו וייהרסו כולן לטובת הפרויקט. נציין עוד כי מתוך כלל יחידות הדיור החדשות בתוכנית, 316 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. התוכנית יצאה לדרך ביוזמת עיריית קריית ים. אדריכלית דורית שפינט עמדה בראש צוות התכנון.

ממִנהל התכנון נמסר כי התוכנית תואמת את תוכנית המתאר לקריית ים שהוחלט לאשרה בוועדה המחוזית, בראשות איתמר בן דוד, ומהווה חלק מתוכנית כוללת להתחדשות עירונית. "התוכנית מתייחסת למרחבים הציבוריים באזור המתחם, תוך יצירת חיבורים לסביבתה באמצעות שבילים וכן במִפתח כלפי שדרות ספיר במערב לכיוון הים", נמסר בהודעת המנהל.  

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד, ציינה כי "מדובר בתוכנית חשובה לעיר, אשר התפתחותה נסמכת על התחדשות עירונית ועל שיפור המרקם הקיים. התוכנית חולקה למתחמים בגדלים שונים, והסבירות לתחילת מימושם גבוה לאור זמינותם, דבר שעשוי לעודד את השפעתה החיובית על סביבתה הקרובה, הכוללת מבנים רבים שנדרשים לשיפור או פינוי ובינוי שלהם. גבולות התוכנית מציעים ממשק עם תוכניות התחדשות עירונית שבהכנה, ועל כן הזמינות הגבוהה למימוש התוכנית הנדונה תיתן אופק ליתר המתחמים".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search